תפריט

הצרת נרתיק – טיפול פופולרי לאחר גיל ארבעים

לבעיות הקשורות לתחום אסתטיקה ואגינלית כמו: נרתיק מורחב, רפיון האגן וצניחת קירות הנרתיק, יש מגוון פתרונות מתקדמים שמטפלים בבעיה, מאפשרים לחזור לאיכות חיים טובה ומשפרים את חיי המין. ניתוח להצרת נרתיק הפך להיות פופולרי בקרב נשים מעל גיל ארבעים או אחרי הלידות. מה זה טיפול הצרת נרתיק, אילו בעיות הוא פותר (וגם אילו לא) ולמה נשים מחליטות לעבור טיפול להצערת נרתיק ולהצרת נרתיק?

מה קורה לגוף שלך?

התהליך הטבעי של הלידה ו/או תהליך ההזדקנות, עלולים לגרום נזק לקירות ולשרירי האגן והנרתיק. לא רק לקיר האחורי של הנרתיק, אלא גם לקירות הצדיים והקדמיים של הנרתיק, השרירים סביב פתח הנרתיק והשופכה, ואפילו שרירי הפרינאום נחלשים והתמיכה בהם נפגעת.

הרפיון שנוצר בשרירי הנרתיק במהלך השנים, מתבטא בצורה פיזיולוגית בטונוס שרירים נמוך, שרירי נרתיק חלשים וירידה ברמת השליטה בהם. מצב זה עלול לגרום להרחבה של ההיקף הפנימי והחיצוני של הנרתיק. התופעות הפיזיולוגיות המוזכרות משפיעות על המצב הפיזיולוגי של הנרתיק, וכתוצאה מכך חלה ירידה בתחושה במהלך קיום יחסי מין.

מה זה טיפול הצרת נרתיק ולמה נשים מחליטות לעבור אותו?

הצרת נרתיק הוא מונח כללי שמתייחס לפעולות כירורגיות שנועדו להדק ולתמוך במבנה הנרתיק. ניתוח זה נועד להדק את החלק הפנימי של תעלת הנרתיק ופתח הנרתיק.

הצרת נרתיק הוא הליך גניקולוגי-קוסמטי נפוץ ומבוקש. נשים בדרך כלל מעוניינות לבצע את ההליך הזה משתי סיבות: כדי לפתור את הבעיות הבריאותיות שהוזכרו בהקשר לרפיון האגן והנרתיק, וכדי לשפר את התפקוד המיני.

פגיעה באיכות חיי המין

אחרי לידות נשים רבות מוצאות את עצמן במצב שבו אינן נהנות בעת קיום יחסי מין כבעבר. בעקבות התרחבות הנרתיק החיכוך בין אברי המין קטן בעת קיום יחסי מין, דבר שפוגע בהנאה המינית של שני הצדדים. נשים שחוו את הבעיות הללו דיווחו על מגוון תחושות מתסכלות: "מרגישה משוחרר מידי", "תחושת מתח", "לא מסוגלות להרגיש את בן הזוג במהלך קיום יחסי מין", "אין תחושת חיכוך או כל תחושה", "מתקשה להגיע לאורגזמה בזמן חדירה" (עניין שעשוי להתקשר לרפיון הנרתיק אבל לא בהכרח). נשים אלה רוצות להדק את הנרתיק כדי לשפר את התפקוד המיני שלהן ולהחזיר את המצב לקדמותו.

אפילו נשים ללא ילדים יכולות לחוות בעיות כאלה בגלל תהליך הזדקנות טבעי, בעיות הורמונליות, היסטוריה של עישון ועליה או ירידה במשקל. פתרונות לרפיון האגן והצרת הנרתיק הינם זמינים ונועדו לטפל בסימפטומים של רפיון האגן ולשיפור תפקוד מיני של נשים.

הפתרון

הצרת הנרתיק הוא הליך כירורגי-גניקולוגי רגיל. הטכניקה העדינה והמדויקת בה מתבצע הניתוח מאפשרת ריפוי מהיר וחזרה לשגרה במשך תקופה קצרה יחסית. ניתוח להצרת נרתיק מחזק את השליטה בשרירי הנרתיק ומקטין את ההיקף הפנימי של הנרתיק.

אף אחת לא רוצה להזדקן או לאבד את התפקוד בשום מצב כולל את תפקוד הנרתיק, לכן התחדשות הנרתיק יכולה להיות פתרון אופטימלי, אפקטיבי ויעיל. יחד עם זאת הליך התחדשות הנרתיק לא מהווה פתרון לבעיות בתפקוד המיני, חוסר חשק מיני או אי יכולת להגיע לאורגזמה.

 

נגישות