תפריט

מספר דברים שחשוב מאד לדעת על תהליך הסרת שיער בלייזר

מדובר בסדרה ממושכת ומובנת ולא בטיפול אחד בודד.

אורכו של התהליך ורמת האפקטיביות הנקודתית שלו (תוצאה אחר טיפול מסוים) משתנים עבור כל מטופל/ת באופן ספציפי, כך שכדי להגיע לתוצאה המרבית עבורכם יותאם במכשיר הלייזר, רוחב, פולס, ועוצמת טיפול תדירות הטיפול הרצויה וכן הלאה.

הקריטריונים המבדילים בין המטופלים הרלוונטיים לאפקטיביות התהליך הם – מינו של המטופל/ת, גילו, צבע עורו, צבע השיער אשר עתיד להיות מוסר, והאזור ממנו מוסר השיער של המטופל/ת.

למרות שצבע העור האידיאלי להצלחת התהליך הוא בהיר, המכשור מתקדם בעל אורך הגל הארוך בו אנחנו עושים שימוש מאפשר גם למטופלים בעלי עור שזוף או כהה להשיג תוצאות טיפול לא פחות טובות ולטווח הארוך מאשר אצל בעלי העור הבהיר.

הסרת שיער בלייזר איננה אפקטיבית עבור בעלי שיער שיבה, שיער בלונדיני או שיער אדמוני מאחר ושיערם איננו מכיל את הפיגמנט שנקרא מלנין ולכן, קרן הלייזר איננה מגיעה לזקיק השערה.

בניית תוכנית טיפולים אסתטית מותאמת אישית למטופל תבטיח את קבלת התוצאות הטובות ביותר. תוכנית כזו תכלול את כמות הטיפולים המומלצת, תתייחס לחלוקה לאזורי טיפול, משך כל אחד מהטיפולים, ואת מרווח הזמן טיפול אחד לבא אחריו.

מה מומלץ לעשות טרם האבחון הראשוני?

  • לפני תחילת התהליך יש להפסיק כל סוג של מריטת השיער (שעווה, מכשיר ביתי או פינצטה).
  • במהלך אשר לפני הטיפול הראשון יש להשתדל ולהימנע מחשיפת העור באזורים שבהם אתם מתכוונים לבצע הסרת שיער בלייזר לשמש במידה ואינכם יכולים להימנע לגמרי מכך, השתמשו בקרם בעל מקדם הגנה גבוה sf 100.
  • על מנת להכין את עורכם בצורה הטובה ביותר לתהליך, תוכלו לבצע פילינג גרגירים ביתי באזורים המיועדים לטיפול כשבועיים לפני הטיפול בראשון. פילינג זה יקלף את שכבות העור המתות ויחשוף עור רענן יותר.
  • הימנעו מתכשירי טיפוח "אגרסיביים" – יש להימנע מתכשירים המבוססים או מכילים רטינול / חומצה גליקולית, כמו גם מפילינג מסוגים שונים (מכאניים וכימיים), לפחות 48 שעות לפני תחילת הטיפול.
  • ביום שלפני הטיפול וביום הטיפול הימנעו ממריחת קרמים ותכשירים שונים על האזור שאמור לעבור את הטיפול.

התהליכים שהמתאמת מלווה את הטיפול הראשון

את הטיפול הראשון תקדמנה מספר פעולות חשובות אשר תאפשרנה לנו לקבל מידע על המטופל/ת.

ביצוע בדיקות – החיונית מכל, היא בדיקת ההתאמה

זאת, מאחר וכמו שציינו, אפקטיביות הטיפולים משתנים בין גוון העור וצבע שיער שונים ולא ניתן להתחיל בתהליך, לפני שאיש מקצוע מיומן,  בוחן את המטופל/ת, מצבו, נתונים פיזיולוגים ומוודא כי גוון עורו וצבע השיער המוסר מתאימים שניהם לאלה הנדרשים להגעה לתוצאת הטיפול הרצויה.

בנוסף לבדיקת ההתאמה, במקרים מסוימים, תתבצע גם בדיקה נוספת שמטרתה לבחון את סף הכאב של המטופל/ת לכאב שעלול ליצור מכשיר הלייזר. זאת, על מנת לתכנן בצורה יעילה יותר את הטיפול הראשון ואת התהליך כולו.

פתיחת התיק האישי הממוחשב

לכל מטופל/ת נפתח תיק אישי ממוחשב, אשר יכיל את כל הפרטים והנתונים האישיים של המטופל/ת, מידע על הטיפולים הכלולים בתוכנית הטיפול והערכות מצב נקודתיות על התקדמות התהליך.

צילום תמונות טרם הטיפול הראשון

לאורך התהליך יצולם כל אזור, כשמטרת הצילומים היא מעקב אחרי התקדמותו של הטיפול. לפני ביצוע הטיפול הראשון, תבוצע סדרת התמונות הראשונה, המתעדת את האזור/ים שעתידים לעבור את הטיפול, בטרם בוצע כל טיפול שהוא כמובן שגם תמונות אלה תיכללנה בתיק האישי הממוחשב של המטופל/ת.

מילוי טופס ההסכמה לטיפול וחתימה עליו

גם טופס חתום זה יצטרף לתיק האישי הממוחשב.

כעת, לאחר שסיימנו את ההליכים המקדימים של הטיפול הראשון בלבד, ניתן לגשת לטיפול עצמו.

שלבי טיפול הסרת שיער בלייזר

הטיפול הראשון, כמו גם הבאים אחריו, מתחלק לשלושה שלבים עיקריים:

שלב ההכנה לפני הטיפול, ביצוע הטיפול עצמו וסיום הטיפול הכולל מתן הנחיות להתנהלות המטופל/ת עד לטיפול הבא.

ההכנה לפני הטיפול

  • גילוח האזור שעתיד להיות מטופל – ההמלצה היא לגלח את האזור כ-24 שעות לפני ביצוע הטיפול בלייזר על מנת שלא להגיע לטיפול עם עור מגורה או רגיש מידי. כאשר אתם מבצעים את הגילוח, יש להרטיב את האזור במים פושרים, להוסיף מעט סבון או קצף גילוח, להקציף אותם ורק לאחר מכן לגלח את השיער באופן יסודי וקפדני. פעולה הסיבון וההקצפה מרככת את השיער, מקילה על גילוחו ומגינה על העור מפני גירוי מיותר. אלחוש האזור המטופל – חלק מתהליכי הסרת שיער בלייזר עלולים לגרום לתחושת כאב או אי נעימות אצל חלק מהמטופלים, ולכן, ישנן מספר דרכים שמטרתן להפחית את התחושות הללו, כשהנפוצה שביניהם היא בשימוש במשחת אלחוש, הנמרחת כשעה לפני הטיפול בשכבה דקה על העור באזור שעתיד לעבור את הטיפול. כאשר מדובר באזור קטן או באזור שצפיפות השיער בו איננה גבוהה, אופציה נוספת לאלחוש העור, היא השימוש במכשיר הורדת שיער אשר פולט אוויר בטמפרטורה קרה מאד בזמן הטיפול בלייזר.
  • הכנת העור לטיפול – שלב זה יכלול את הסרת שאריות משחת האלחוש ומריחת שכבת ג'ל דקה וקרה על העור באזור המטופל. מטרת הג'ל לסייע לידית הלייזר להחליק בצורה טובה יותר על פני העור המטופל, להגן על העור אליו חלק מהחום הנפלט ולפזר בצורה אחידה את קרני הלייזר על האזור המטופל.

הטיפול

במהלך הטיפול תועבר ידית הלייזר על שטח העור באזור המטופל. אורכו של הטיפול יקבע על פי גודל שטחו של האזור המטופל ומיקומו, למשל, טיפול באזור השפה עליונה יארך מספר דקות בודדות, בעוד טיפול ברגליים (לכל אורכן) יארך 40 דקות בממוצע.

סיום הטיפול

סיום הטיפול כולל את ניקוי האזור משאריות הג'ל והרגעת העור ע"י מריחתו במשחה מרגיעה. בשלב זה תתבצע הכנסת סיכום הטיפול בתיק הממוחשב, ותקבלו הוראות שמטרתן להנחות אתכם בהתנהגות הנכונה בשבועות שיחלפו עד הטיפול הבא (לרוב, מדובר ב-12 שבועות, אולם תקבלו הנחיות מדויקות הנוגעות לכם ספציפית).

חשוב מאד:

  • הימנעו מאמבטיות חמות, ג'קוזי או כל פעילות שגורמת להתחממות הגוף ולהזעה בטווח הזמן של 24 שעות מסיום הטיפול. הזיעה עלולה ליצור גירוי בעור הרגיש לאחר הטיפול.
  • יש להימנע מתכשירים המכילים רטינול או חומצה גליקולית, כמו גם מביצוע פילינג מסוגים שונים לפחות 48 שעות לאחר הטיפול.
  • בתקופת התהליך, רצוי שלא לחשוף את העור המטופל לשמש ישירה, כמו גם למיטות שיזוף במכונים למיניהם. בהחלט יתכן כי תצטרכו להתאים את שגרת הטיפוח שלכם בתקופה זו לרגישותו של העור על ידי הוספת תכשירי טיפוח מלחלחים, הימנעות מבשמים וממוצרי טיפוח המכילים אלכוהול וכד'.

 

 

הוראות לפני ואחרי טיפול לייזר – עשה ואל תעשה

 

גילוח לפני ואחרי לייזר

הסרת שיער בלייזר הינה תהליך המורכב מסדרה של טיפולים בפערי זמן של לפחות 12 שבועות בין טיפול לטיפול. וזאת, על מנת שיהיה ניתן לתפוס את כלל זקיקי השיער הפעילים כשהשערה הצומחת בהם תהיה בשלב האנגן, השלב בו היא מחוברת לזקיק השיער, ניזונה ממנו ומהווה מוליך מושלם עבור קרן הלייזר בדרכה אליו.

בשלב האנגן, השלב בוא השערה מחוברת לזקיק השיער - רשת מרפאות פרופורציה

יחד עם זאת, אין זה אומר כי אנו רוצים להתהלך בתקופה שבין הטיפולים עם אותו שיער עודף שאנו מבקשים להסיר. ולכן, נשאלת השאלה כיצד נכון להסיר את השיער בין טיפול לטיפול?

כהתחלה, חשוב להבין כיצד טכנולוגיית הסרת השיער בלייזר עובדת.
ברשת מרפאות פרופורציה עובדים עם טכנולוגיית הלייזר החדשנית והמתקדמת בעולם "סופרנו טיטניום" אשר הורסת את זקיקי השיער בעזרת קרן לייזר ב 3 אורכי גל שונים
( 785nm,810nm, 1064nm ) החודרת אל שכבת הדרמיס בה נמצאים זקיקי השיער
( 2-4 מ"מ לעומק העור.)

קרן הלייזר מזהה את פיגמנט השערה ובכך מאתרת את מיקומה, מחממת אותה באופן ממוקד והורסת את זקיק השערה. זקיק שיער שנפגע, מאבד מיכולתו להצמיח שיער.
ועל כן, ישנה חשיבות יתרה לנוכחות השערה שכן היא זו שמוליכה את קרן הלייזר היישר אל הזקיק שברצוננו להרוס. בכל טיפול ניתן לפגוע בכ 10% מזקיקי השיער הפעילים ועל כן, כפי שצוין בתחילת מאמר זה, ההמלצה היא לביצוע סדרה של לפחות 10-15 טיפולים במרווחים של כ 12 שבועות בין טיפול לטיפול.

מריטת השערה מן השורש לא רק שתפגע משמעותית ביעילות תהליך הסרת השיער בלייזר, הרי שהיא גם תעכב ותדחה את מועדי הטיפול עד אשר תצמח חזרה.

גילוח לפני לייזר

אחד המיתוסים היותר מוכרים לגבי גילוח שיער עודף, הוא כי גילוח מעודד צמיחה רבה יותר או עבה יותר, אך הדבר אינו נכון. לגילוח קצוות השיער הנראות לעין, אין שום השפעה על כמות זקיקי השיער הפעילים הנמצאים בשכבת העור העמוקה יותר או על עובייה של השערה אשר תצמח בהמשך.

למעשה, גילוח השיער העודף מסייע לתהליך הסרת השיער בלייזר שכן חיתוך השערה חושף את חלקה העבה יותר ומעניק לקרן הלייזר שטח פנים רחב יותר של השערה לאיתור. קרן הלייזר מזהה ביתר קלות את הפיגמנט והורסת את זקיק השערה ומזקיק זה לא תצמח שערה יותר.

 

אז כיצד להיערך?

יש לתאם לעצמכם את התור הבא בהתאם להנחיות המטפל/ת ולגלח את האזור המטופל בקפידה בסכין גילוח חדשה ובתשומת לב יתרה וזאת על מנת למנוע חתכים בעור. במידה והאזור המטופל נמצא בחלקי גוף אליהם קשה להגיע, היעזרו באדם המקורב אליכם והימנעו מלעשות זאת בעצמכם, בשל הסיכון להיווצרות שריטות וחתכים.

ברשת מרפאות פרופורציה צוות מטפלות מנוסה, מקצועי ואדיב אשר ינחה אתכם כיצד בכל טיפול כיצד להיערך לטיפול הבא, יסייע וילווה אתכם לאורך כל תהליך הסרת השיער עד להשגת התוצאה. והלקוחות? הלקוחות מדברים בשם עצמם:

לקוחות ממליצים - רשת מרפאות פרופורציה לקוחות ממליצים - רשת מרפאות פרופורציה

מעוניינים בטיפולי הסרת שיער בלייזר, השאירו פרטים בטופס שבתחתית מאמר זה או תאמו לעצמכם פגישת יעוץ בקליק – פשוט לחצו על הבאנר:

נגישות