תפריט

על הטיפול בעיניים שקועות

העור שמתחת לעיניים הוא דקיק ועדין, עד כדי כך שכבר בתחילת שנות השלושים, ניתן להתחיל לראות סימני עייפות והתקמטות. אמנם גם לגנטיקה משקל מכריע בעניין, אולם העין השקועה תהיה בסופו של דבר מנת חלקינו כולנו ולכן למי שרוצה להימנע מהתופעה, יש להקדים ולהתמודד איתה אפילו טרם הופעתה.

מקורה של הבעיה היא בזרימת דם לא מספקת לאזור העפעפיים התחתונים, אבל לא רק. השומן שמתחת לעיניים, זה שמעניק לאזור נפח בריא, נספג באיטיות עם השנים וכך מתרחשת למעשה נסיגה של עצמות ארובת העין, כך שבאופן די מהיר, ה"עיגולים השחורים" מתחילים להיווצר ולהחמיר עם הגיל.  שינויים במשקל גופינו, חשיפה לשמש והזנה לא נאותה של העור באזור רק מחמירים את המצב.

עיניים שקועות
אחרי טיפול עיניים שקועות | לפני

פגישת הייעוץ

בפגישת הייעוץ יתבצע תיאום ציפיות ויבחן כל מקרה לגופו. בפגישה יוחלט תמהיל חומרי המילוי באם מדובר ב חומצה היאלורונית, אותה חומצה טבעית המצויה בגופינו (60% מעורנו מורכב ממנה) ושתוצאות השימוש בה הן יעילות במיוחד ויכולות להישמר אפילו עד שלוש שנים, או באמצעות שומן עצמי אל תוך השקעים ובמקרים מהסוג הזה האפקט יוכל להישמר גם כן למשך שלוש שנים, אבל במקרים מסוימים יחזיק קצת פחות זמן.

מהלך הטיפול

הטיפול המוצע היום ונועד לטפל בעיניים השקועות הוא פשוט ומהיר. להליך מילוי השקעים בעיניים אין גיל מינימלי, ורצוי שהמטופל ידע להבחין בין סוגי חומרי המילוי האופציונליים עבורו; בין אם שומן עצמי או חומרי מילוי המורכבים מחומצה היאלורונית.

להזרקת השומן העצמי נדרשת הכנה מוקדמת והיא שאיבת כמות שומן מספקת מאזור אחר בגוף- שומן שיוזרק אל תוך השקעים שמתחת לעיניים בתום התהליך. מדובר בהליך שיש לבצע בתנאים סטריליים ממש כמו כל הליך ניתוחי אחר.

הזרקת חומצה היאלורונית הוא הליך פשוט וזמין יותר, לרוב התוצאות הן זהות ויש להיוועץ עם הרופא על הטיפול המומלץ ביותר על פי המקרה הספציפי של כל מטופל.

אל האזור מוחדרת מחט דקה במיוחד (קנולה) המחדירה את החומרים אל שקע העין ואל הרקמות הרכות שסביבה, באזור העפעפיים התחתונים. לפני הזרקת החומרים, הרופא מורח מעט משחת אלחוש על האזור ומבצע את ההזרקה באופן אטי והדרגתי. ההליך כולו הוא קצר מאוד ואורך כ 10 דקות לכל היותר ובתומו, החזרה אל השגרה היא מידית. חשוב לדעת שתתכן באזור נפיחות קלה ואולי אפילו אדמומיות, אלה יחלפו כעבור ימים ספורים לאחר מכן.

תוצאות הטיפול

בתום תהליך המילוי העיניים השקועות מקבלות בחזרה את הנפחים החסרים בשקעים שבעפעפיים התחתונים. האזור הופך תפוח יותר, מלא חיוניות והעיגולים השחורים, כתמים הכהים שהיו באזור, נעלמים באופן מלא.

המראה העייף והמבוגר סר מהפנים כלא היה, ניתן לחזור על הפעולה בהמלצתו של הרופא אחת לתקופה ובכך לשמר את המראה הצעיר שהפנים זכו לו בשנית. יש לקחת בחשבון שתתכן נפיחות קלה באזור, כמו גם תחושת עקצוץ שחולפת כעבור כמה שעות. ניתן לחזור לשגרה מלאה ולפעילות שוטפת מיד אחרי הטיפול וליהנות ממראה צעיר, בריא וקורן.

למידע נוסף על הטיפול

המלצות

הרופאים שלנו

מאמרים

פורום

שאלות נפוצות

מהן הסיבות להווצרות השקעים מתחת לעיניים?

הסיבות לעיניים שקועות מגוונות: זרימת דם לא מספקת לאזור העפעפיים התחתונים, היספגותו של השומן המצוי מתחת לעיניים, שינויים במשקל גופינו, חשיפה לשמש והזנה לא נאותה של העור באזור.

באמצעות מה מחזירים את הנפחים מתחת לעיניים?

ניתן לעשות שימוש בחומצה היאלורונית, אותה חומצה טבעית שהמצויה בגופינו וש60% מעורנו מורכב ממנה. תוצאות השימוש בה הן יעילות במיוחד ויכולות להישמר אפילו עד שלוש שנים! כמו כן, ניתן להזריק שומן עצמי, אלא שבמקרה זה האפקט עלול להחזיק מעמד קצת פחות זמן.

האם ישנן תופעות לוואי אחרי טיפול בעיניים שקועות?

תתכן נפיחות קלה באזור או תחושת עקצוץ שחולפת כעבור כמה שעות אחרי טיפול בעיניים שקועות. החזרה לשגרה היא מלאה ומידית.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות