תפריט

למי מתאים הניתוח

הניתוח מתאים לאנשים שהשילו משקל רב ונושאים עודפי עור.

קבוצה נוספת של אנשים המתאימים לניתוח הרמת גוף הם אנשים בעלי עור רפוי שאיבד גמישותו כתוצאה מגיל, הריונות, או תורשה.

פגישת הייעוץ עם הרופא

במהלך פגישת הייעוץ יאבחן הרופא את מצבו/ה של המועמד/ת, את הסיבות להיווצרות עודפי העור וכמובן יוודא כי המצב הבריאותי מאפשר ביצוע הניתוח.

בנוסף, ימליץ הרופא האם לבצע את הניתוח בפעם אחת או לחלקו למספר חלקים וכן האם מומלץ לבצע הליך נוסף במקביל.

מהלך הניתוח

הניתוח יכול להתחלק למספר ניתוחים או להתבצע פעם אחת, בהתאם להחלטה משותפת של הרופא והמטופל ובהתאם למצבו הרפואי והתזונתי של המטופל, כשלכל החלטה יתרונות וחסרונות. ניתוח יחיד של מתיחת גוף הינו ניתוח ארוך בעל זמן החלמה ממושך, לעומת חלוקה של הניתוח למספר ניתוחים קצרים יותר בעלי זמן החלמה מהיר וקל יחסית.

בשלב הראשון לניתוח יסיר הרופא את עודפי העור ורקמות השומן ובשלב השני יהדק המנתח את השרירים, יחזק את הרקמות, ימתח את העור ויתפור את האזורים המטופלים.

החלמה

כאמור, ההחלמה מניתוח יחיד היא ארוכה ומורכבת. לאחר אשפוז של מספר ימים, ישוחרר המטופל לביתו, ויידרש למנוחה של לפחות שלושה שבועות.

לאחר כחודש ניתן לחזור לפעילות רגילה, אך יש להימנע מאמץ ומגע פיזי עם האזורים המטופלים כחודשיים לאחר הניתוח. הנפיחות תרד בהדרגה, ואמורה להיעלם לאחר כשלושה חודשים. עבור הצלקות דרוש זמן החלמה ארוך יותר, אך עם הזמן הן יקבלו מרקם שטוח בעל צבע בהיר.

בסדרה של ניתוחים, זמן ההחלמה הינו קצר יותר. בתום תקופת ההחלמה, מעבר לשיפור המראה האסתטי באזורים המטופלים, יהיה ניתן לראות גם ירידה ניכרת בהיקף הגוף ובמשקל.

שאלות נפוצות

האם ניתוח מתיחת גוף משלב אזורים שונים כמו לדוגמא בטן וזרועות?

רופאים מיומנים יצליחו לזהות את הצורך בניתוח הכולל מתיחת גוף משולבת ואף יוכלו להעריך את מידת ההצלחה של הטיפול המשולב. בהחלט ניתן לבצע שתי מתיחות של שני איזורים באותו הניתוח וזאת לקצר את משך ההחלמה ולמקסם את התוצאות.

האם ניתוח מתיחת גוף הוא חד פעמי?

ההחלטה האם לבצע ניתוח מתיחת גוף אחד ויחיד או לפרוס את הטיפול למשך סדרה של מספר ניתוחים שמורה לרופא ולמטופל גם יחד ובמסגרתה נלקחת בחשבון המורכבות של המצב הנתון

כמה זמן אורך ניתוח מתיחת גוף?

משך הזמן של ניתוח מתיחת גוף תלוי לחלוטין במידת המורכבות שלו ובמספר האיזורים הנדרש. במקרים מסוימים יכול ניתוח אחד של כמה איזורים להמשך עשר שעות מלאות

לכל השאלות הנפוצות
נגישות