תפריט

מהו טיפול פיסול אף?

פיסול אף הינו הליך מרפאתי פשוט וקצר אשר עושה שימוש בחומרי מילוי כדי לשפר את מראה האף ובכך הוא משפיע לטובה על נראות הפנים הכללית. ההליך זוכה לפופולאריות בכל העולם – גם בקרב ידוענים מתחום המשחק והמוזיקה אשר שיפרו את מראה האף בעזרת טיפול זה.

פיסול אף מאפשר למטופל ליהנות משיפור משמעותי בנראות של האף, תחת אלחוש מקומי וללא צורך בניתוח. בתום ההליך, מתקבל שינוי מידי בצורת האף: חוסר סימטריה תיעלם, נפחים חסרים ימולאו והמראה של האף שמתקבל ישתלב באופן הרמוני עם יתר תווי הפנים.

פיסול אף לפני ואחרי

מה ניתן לתקן בפיסול אף?

באמצעות הטיפול ניתן:

  • למלא שקעים בגשר או בעצם האף
  • ליישר או לטשטש גבנון
  • למלא אזורים בהם יש רקמה חסרה
  • להרים את קצה האף
  • לשפר את שיפוע האף
  • לאזן חוסר סימטריה באף או בקצה האף

פיסול אף לפני ואחרי

עבור מטופלים אשר עברו ניתוח אף ויש בו עדיין חלקים שדורשים שיפור ומילוי בשל תוצאה שאינה מיטבית – ניתן לגשת לייעוץ אצל רופא אסתטיקה בעל ניסיון בתחום בנוגע לפיסול אף בתום שנה מהניתוח, לאחר החלמה מלאה וההתייצבות תצורת האף.

למי מתאים פיסול אף?

פיסול אף מתאים לגברים ונשים שסיימו את תהליך הגדילה שלהם בדגש על תווי הפנים, אשר שואפים לשפר את האסתטיקה הגיאומטרית של פניהם ואינם מעוניינים לעבור ניתוח אף הכרוך בהרדמה, ניתוח אשר יש בו סיכון לסיבוכים ותהליך החלמה ממושך.
כפי שחשוב שהמטופל יבחר באופן מושכל את הרופא המטפל כך שיהיה בעל ניסיון בטיפולים אסתטיים בכלל ובפיסול אף בפרט, כך חשוב שהרופא יבחר לבצע את הטיפול למטופלים שמתאימים לו. חשוב להבין כי פיסול אף אינו מתאים לכל אחד שחפץ בכך. למשל, עבור מטופלים אשר מרגישים כי אפם גדול מידי ושואפים להקטין אותו – הטיפול אינו מתאים. להם יומלץ לגשת לייעוץ אצל מנתח פלסטי מומחה בניתוחי אף.

פגישת הייעוץ עם הרופא

בפגישת הייעוץ המקדימה, אשר מתבצעת במרפאה, הרופא יבחן מקרוב את אפו של המטופל ויחליט אם הוא מתאים לטיפול. הרופא יבחר את הנקודות בהן יוזרק חומר המילוי על מנת לשפר את מראה האף, תוך התאמה הרמונית לפניו של המטופל.

חומרי המילוי המשמשים בהליך זה הינם בדרך כלל חומרים שקיימים באופן טבעי בגוף כגון: חומצה היאלורונית בעלת סמיכות גבוהה או חומרים על בסיס קלציום. כל אחד מהחומרים האלה בטוח לשימוש והינו בעל מאפיינים ויתרונות שונים, שלאורם ולאור מאפייניו של המטופל, יבחר הרופא באילו מהם ישתמש למקרה המילוי הספציפי.

מהו מהלך הטיפול?

במהלך הטיפול מזריק הרופא חומרי מילוי סמיכים אשר מיועדים לפיסול האף, בעיקר חומצה היאלורונית או חומרים על בסיס קלציום. הרופא מזריק לעומק את החומר, בדרך כלל לאורך הקו המרכזי של האף, בעדינות ובאיטיות, לרוב באמצעות קנולה – זאת על מנת להימנע מפגיעה וחדירת חומר המילוי לאחד מהעורקים הרבים באזור זה של הפנים. הרופא מעצב ומפסל את חומר המילוי במבנה האף באופן כזה שיהיה בטיחותי ושייטיב עם פניו של המטופל ויביא אותם למראה סימטרי, מעוצב וטבעי.

לעיתים מטעמי בטיחות יש לעשות את הליך פיסול האף בשני סבבים, במרווח של שבועיים-שלושה. במקרה כזה ישמור הרופא בקירור את המזרק של המטופל ויעשה בו שימוש בטיפול הנוסף.

חומרי המילוי בהם עושים שימוש כל הרופאים והרופאות ברשת מרפאות פרופורציה הם חומרים איכותיים מאוד. מאחר וחומרי המילוי אינם קבועים, במידה והמטופל חפץ בשימורה של התוצאה, הוא מוזמן לחזור עליה כעבור פרק הזמן שיומלץ לו על ידי הרופא ובכך לתחזק אותה.

מהן תוצאות הטיפול?

"מתוך כל הטיפולים האסתטיים שאנו עושים בקליניקה, על פי ניסיוני, זה הטיפול שנותן באופן הכי משמעותי תחושת אושר מידית לכל מטופל שמבצע אותו", אומר ד"ר שחף קטלן, רופא אסתטיקה ותיק ומנוסה ברשת מרפאות פרופורציה. "האף מקבל מיד פרופורציות חדשות התורמות לאסתטיקה הכללית של הפנים. אני כרופא שאוהב מאד לפסל ולעצב אפים ועושה את הטיפול לא מעט, בוחר את אותם מטופלים שהטיפול מתאים להם כך שהתוצאה שתתקבל תשפר את מראה האף שלהם תוך התאמה מיטבית לתווי הפנים של המטופל ולשביעות רצונו המלאה. את התוצאה רואים כאמור מיד בסיום הטיפול והיא מאפשרת למטופל ליהנות מהרמוניה חדשה בפניו, אותה ניתן לתחזק אחת לתקופה", כך על פי ד"ר קטלן.

להבדיל מאזור השפתיים למשל, אזור זה של הפנים כמעט שאינו זז, דבר אשר מאפשר לחומרים להישאר במקומם למשך זמן רב ולכן התוצאה יכולה להישמר לתקופה של בין שנה לשנתיים (משתנה ממטופל למטופל).

האם לפיסול אף יש תופעות לוואי?

כמו בכל הליך רפואי תתכנה תופעות לוואי, אולם כאשר הטיפול מבוצע על ידי רופא אסתטיקה מנוסה בתחום, מרבית המטופלים עוברים את ההליך ללא כל תופעות לוואי. מטופלים מסוימים חווים נפיחות, אדמומיות וכאב קל מאוד באזור ההזרקות, אולם אלו חולפים כעבור ימים בודדים והתוצאה שמתקבלת היא טבעית ואסתטית מאין כמותה.
חשוב לדעת כי טיפול זה, כמו הזרקת כל חומר מילוי ובוטוקס, לא ניתן לבצע לאישה בהריון או מניקה.

 

המידע מובא מאת ד"ר שחף קטלן, רופא אסתטיקה ברשת מרפאות פרופורציה, חוקר ומרצה בכיר בתחום הכימיה התרופתית והפרמקולוגיה הקלינית.

האמור לעיל מהווה מידע כללי ראשוני בלבד, אינו בגדר המלצה רפואית, עצה או חוות דעת רפואית ואינו מתיימר להוות תחליף להתייעצות רפואית מקצועית.

נכתב בלשון זכר ונקבה לסירוגין מטעמי נוחות בלבד אך מתייחס לכל המגדרים במידה שווה.

שאלות נפוצות

במה שונה פיסול אף מניתוח אף?

בהליך פיסול אף משתמשים בחומרי מילוי לעצוב האף, אך לא מדובר בהליך כירורגי ולא מתבצעת הרדמה כללית. פיסול אף מתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד ואורך כ-20 דקות.

כמה זמן מחזיקה תוצאת פיסול אף?

משך זמן התוצאה של פיסול אף משתנה מאדם לאדם ותלוי בחומרי המילוי בהם עושים שימוש, אך באופן כללי ניתן לומר כי תוצאות פיסול אף תחזיק בין שנה לשנתיים.

האם מותר לאישה בהריון או מיניקה לקבל טיפול של פיסול אף?

חומצות וחומרי מילוי אינם מתאימים לשימוש בנשים בהריון או מיניקות.

האם לפיסול אף יש תופעות לוואי?

מרבית המטופלים עוברים את ההליך ללא כל תופעות לוואי. מטופלים מסוימים חווים נפיחות, אדמומיות וכאב קל מאוד באזור ההזרקות, אולם הם עוברים כעבור ימים בודדים והתוצאה שנשארת היא טבעית ואסתטית מאין כמותה.

למי מתאים פיסול אף?

פיסול אף מתאים לאנשים הסובלים מאף שקוע או מחוסר סימטריה באף, וכן לאנשים המעוניינים לשפר את מראה האף והתאמתו לסימטרית הפנים, אך חוששים לעבור ניתוח אף. יחד עם זאת, לא בכל המקרים פיסול אף יכול לתת מענה למה שמפריע למטופל ויש לערוך תיאום ציפיות בפגישת ייעוץ מול רופא, בה ניתן להחליט מהי שיטת הפעולה המתאימה ביותר לציפיות המטופל מהשינוי.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות