תפריט

על הניתוח

פטמות שקועות נוצרות מסיבות שונות; בין אם פגם גנטי מולד או כחלק מהזדקנות הגוף והעור באזור, סיבי שריר חלשים באזור הפטמה או צינוריות חלב קצרות מדי המושכות את הפטמה פנימה.

יש לשים לב כי במקרים בהם השינוי מתרחש באופן יחסית פתאומי, ייתכן כי מדובר בבעיה בריאותית, המצריכה בירור מיידי אצל רופא. פטמה שקועה פוגעת בביטחון העצמי ומקשה על התנהלות נינוחה בשגרה ולעתים גם עלולה ליצור מבוכה בעת מצבים אינטימיים עם בני זוג.
תיקון פטמה שקועה הינו פשוט וקצר יחסית, המאפשר גם לנשים וגם לגברים אשר סובלים מהתופעה לחזור ולחוש בטחון ונינוחות עם גופם.

פגישת הייעוץ עם הרופא

במהלך פגישת הייעוץ, יבדוק הרופא את אזור השדיים והפטמה ויאבחן האם מדובר בבעיה אסתטית או בריאותית וכן ימליץ האם ניתן לבצע ניתוח או שיש לבצע המשך בירור.

במידה והניתוח יימצא מתאים, יסביר הרופא על מהלך הניתוח, הסיכונים, תהליך ההחלמה וכמובן יערות עם המטופל/ת תיאום ציפיות באשר לתוצאה.

מהלך הניתוח

הפתרון היחידי הוא ניתוח פלסטי. הניתוח אורך פחות משעה ומבוצע תחת הרדמה מקומית בלבד. בניתוח מבוצע חתך קטן בבסיס הפטמה – דרכו הרופא מפריד בין הפטמה לבין הרקמה שתחתיה (זו שלמעשה גורמת למשיכתה של הפטמה כלפי פנים).

לאחר ההפרדה תופר הרופא את הפטמה בתפר תת עורי קטן שימנע את קריסתה שוב. תפר זה הינו חיצוני ויוסר כעבור שבוע בעת הביקורת אצל הרופא המנתח. מקרים אלו הם לרוב תוצאה של צינוריות חלב קצרות מדי, אשר מושכות את הפטמה פנימה. לכן יש לחתוך אותן. כמובן אצל גברים אין משמעות לכך, אך כאשר מדובר בנשים יש לקחת בחשבון כי הנקה בעתיד לא תתאפשר.

כעבור התאוששות של מספר שעות ניתן לחזור לשגרה, כאשר על האזור מונחת חבישה ולעתים אף מומלצת נטילת אנטיביוטיקה למניעת התפתחות זיהום או דלקת.

החלמה ותוצאות

ברוב המקרים לא תיוותר באזור הניתוח צלקת והתחושה תחזור להיות כשהייתה. חוסר הנוחות המאפיין את הימים הראשונים שלאחר ניתוח פטמה, חולפים במהירות וניתן לשלב משככי כאבים כמענה נקודתי במידה ומתעוררת תחושה של כאב.

 

מידע נוסף על הניתוח

המלצות

מנתחים פלסטיים

מאמרים

פורום

שאלות נפוצות

האם ההנקה תתאפשר אחרי תיקון פטמה שקועה?

קשה לצפות, ולכן כל אישה אשר שוקלת לעבור את הניתוח, צריכה לקחת בחשבון כי ייתכן וההנקה לא תתאפר לאחר ביצוע הניתוח. הסיבה היא שבמקרים רבים אצל נשים, הפטמה "נמשכת" פנימה על ידי צינוריות החלב ולכן יש לנתקן מהפטמה כדי לחלץ אותה.

האם תיקון פטמה שקועה מיועד גם לגברים?

בהחלט. גם גברים יכולים לסבול מהתופעה והניתוח בהחלט ייתן פתרון.

האם פטמה שקועה היא בעיה אסתטית בלבד או גם בריאותית?

פטמה שקועה יכולה להיות גנטית או להיגרם כחלק מהליך הזדקנות העור. יחד עם זאת, כאשר התופעה מתרחשת באופן פתאומי, יש לשלול אפשרות של בעיה בריאותית כלשהי.

נגישות