תפריט

החלמה אחרי ניתוח הגדלת חזהלהחלים ביעילות מניתוח הגדלת חזה

העובדה שעברת בהצלחה ניתוח הגדלת חזה לא אומר שפה נגמרת העבודה. מלבד מנוחה, ישנם עוד מספר דברים שאת צריכה לעשות על מנת לעזור לגופך להחלים ביעילות ובמהרה ולהתחיל וליהנות מהחזה החדש שלך!

אז מה חשוב לדעת אחרי ניתוח הגדלת חזה? הנה כמה טיפים נבחרים מהמומחים שלנו:

  • חזייה – לאחר הניתוח תקבלי חזיית ספורט שצריכה ללוות אותך בתקופה ההחלמה הראשונית. מומלץ מאוד אף לישון עם החזייה בחודשיים הראשונים. לאחר מכן, חשוב לבחור בחזייה מתאימה על מנת להעניק לחזה את התמיכה לה הוא זקוק. הקפדה על לבישת החזייה, תקטין את הסיכון לנפילה של החזה. במידה ואת עוסקת בספורט, הקפידי על חזיית ספורט טובה, כזו שתמנע מהשדיים לקפוץ ולזוז בזמן הפעילות.
  • היגיינה – אולי הדבר הכי חשוב בתהליך ההחלמה. אל תשכחי כי עברת ניתוח, וסכנת הזיהום עדיין קיימת. יש להקפיד מאוד על היגיינה נכונה – לשטוף תמיד ידיים בסבון, להשתמש בג'ל אנטי-בקטריאלי, להקפיד שלא לגעת בתפרים בידיים חשופות ולשמור על סביבה סטרילית ככל שניתן.
  • אנטיביוטיקה – חובה להקפיד ליטול אנטיביוטיקה בקביעות גם בבית לפחות שבוע לאחר הניתוח. חבל לסכן את תוצאות הניתוח ולקבל זיהום שיגרום לסבל מיותר.
  • גזה – השימוש בגזה בחיבור בין השד לבית החזה חשוב במיוחד כדי למנוע שפשוף וזיהום של האזור. זהו המקום בו התבצע החתך דרכו החדיר המנתח את השתלים, ועל כן יש להקפיד להשאירו חבוש. הקפידי על שימוש בגזה לפחות למשך שלושה שבועות עד חודש אחרי הניתוח.
  • קרם לחות – הקפידי למרוח קרם לחות על השדיים באופן קבוע. קרם לחות יעזור לשמור על מראה השדיים לאורך זמן. שמירת עור השד לח תעניק לו מראה זקור וצעיר. התכשירים המומלצים ביותר לשם כך הם קרם קוקואה, שמני אמבט וחמאת שיאה.
  • עיסוי – מומלץ לעסות את השד עד שלושה שבועות לאחר הניתוח. חשוב להזיז את השתל בתוך השד בכל הכיוונים ולהחזיקו מספר שניות בכל מצב (למטה, למעלה, שמאלה וימינה). פעולה זו תקטין גם את הסיכוי להתקשות סביב השתל.
  • לא לשכב על הבטן – יש להימנע משינה על הבטן למשך כשלושה חודשים אחרי הניתוח, וזאת על מנת למנוע לחץ על השתלים. תנוחת השינה המומלצת היא על הצד.
  • בלי ספורט – מאותה הסיבה, יש להימנע גם מפעילות גופנית ובעיקר כזו שמערבת את שרירי החזה כמו הרמת משקולות. המנוחה מומלצת באופן כללי כדי לתת לגוף להחלים ולהתאושש ולכן כדאי להימנע מכל סוג של פעילות למשך חודש ולחזור בהדרגה.
  • בלי ים ובריכה – זה יכול להיות קצת מתסכל לא להשוויץ בחזה החדש בשפת הים או הבריכה, אבל קחו בחשבון שחשוב לגרום לשד להחלים בצורה אופטימלית, ולכן יש להימנע משהייה בבריכה, ג'קוזי וחוף הים.
  • תזונה נכונה והימנעות מעישון – זו המלצה שטובה לכולם, אבל במיוחד למי שעברה ניתוח הגדלת חזה לאחרונה. שמירה על משקל תקין תעזור לשמור על שדיים זקורים ומלאים לאורך שנים ותמנע חזה נפול בעתיד. הימנעות מעישון כמובן בריאה לך ועבור תהליך ההחלמה. ממילא הפסקת לעשן על מנת להתכונן לניתוח, אז עדיף שלא לחזור להרגל המגונה…

להישמע להוראות הרופא

חשוב לזכור, שחלק מההמלצות נגזרות מניסיונם האישי של רופאי פרופורציה, ייתכן שלרופא שלך תהיינה המלצות אחרות או נוספות. בסופו של דבר הכי חשוב להישמע להוראות הרופא ולמלא אותן במלואן בכל מקרה בו אינך בטוחה תוכלי תמיד ליצור עמו קשר ולשאול. והעיקר, החלמה מהירה!

נגישות