תפריט

החזיה שאחרי ניתוח הגדלת חזהלאחר ניתוח הגדלת חזה: חשוב לבחור את החזייה המתאימה

הימנעות מלבישת חזייה, בייחוד בשלבים הראשונים של תהליך הריפוי וההחלמה מהניתוח, עלולה להיות בעלת השלכות לא טובות על מראה וזקיפות החזה. לבישת חזייה מתאימה לאחר הניתוח, עשויה להשפיע לא רק על תחושת הנוחות של המטופלת, אלא גם על המראה הסופי של החזה. להלן כמה המלצות חשובות בנוגע ללבישת חזייה למשך תקופת ההחלמה ואחריה.

חזייה אחרי ניתוח להגדלת חזה

אומנם אחרי הכנסת השתלים החזה נראה זקוף ושופע, אך חכי עוד קצת עם טקס שריפת החזיות. הליכה ללא חזייה לאחר הניתוח עלולה לפגוע בצורה של השדיים מפני שהעור שעוטף את השדיים עדין, ועדיין לא המציאו תרופת הקסם שמנטרלת את כוח המשיכה.

לאחר הניתוח הרופא עוטף את החזה בתחבושות לחץ, וכשאלו מוסרות על המטופלת ללבוש חזיית ספורט במשך כארבעה שבועות. חזיית ספורט מעניקה תמיכה מיטבית לחזה המנותח, משפרת את זרימת מחזור הדם, שומרת על מיקומם של השתלים ואף מזרזת את תהליך ההחלמה.

חזייה אחרי תקופת ההחלמה

לאחר תקופת החלמה ראשונית, ודאי לא תעמדי בפיתוי ותשלפי מהארון דווקא את פרטי הלבוש שלא מצריכים לבישת חזייה. אומנם לא יקרה לך דבר אם תחליטי להסתובב למשך כמה שעות עם חזה משוחרר ותחושה עילאית, אבל חשוב שתדעי: אם את רוצה לשמור על חזה זקור ומעוצב, עלייך להקפיד ללבוש חזייה (בטח ובטח במהלך פעילות מאומצת). יש לקחת בחשבון שהחזה ממשיך להתעצב במשך שנה מתום ההליך הניתוחי.

במהלך הניתוח לא רק גודל השדיים משתנה אלא גם מראה המחשוף. לאור עובדה זאת, סביר להניח שלא תוכלי ללבוש את החזיות הישנות. עובדה שלא תצער אותך במיוחד כי רק חיכית לרגע שתוכלי לצאת למסע שופינג מטורף בעקבות החזייה הנחשקת. רוב הרופאים ממליצים שלא ללבוש חזיות עם ברזלים בגלל הלחץ שהם מפעילים. אך מטופלות רבות מעידות כי אין צורך בכך, מפני שהחזה זקוף וגבוה, וחזייה כזאת תגרום להרמה מוגזמת ואף לא נוחה.

נשים שביצעו ניתוח הגדלת חזה דיווחו על בעיה אחרת שצצה בתחום ההלבשה התחתונה: עכשיו קשה להן למצוא חזייה מפני שההיקף נותר צר בעוד שהקאפ גדל. אך אל דאגה, יצרני החזיות מודעים לפופולאריות של ניתוחי הגדלת חזה, והגדילו את ייצור החזיות לנשים שעברו את הניתוח עם השינויים המתאימים. כיום תוכלי תמצאי חנויות להלבשה תחתונה שמייצרות חזיות בהתאמה אישית.

עוד כמה טיפים:

– תשכחי מחזיית פוש אפ – היא עלולה לגרום נזק לשתלים.

– כתפיות החזייה ישמרו בצורה הטובה ביותר על חזה מורם.

– חזייה חדשה צריכה להיות נוחה גם בהיקף!
אם היא מתוחה מדי הגדילי את ההיקף באמצעות הווים.

– הרצועה האחורית של החזייה צריכה להיות נוחה ולהתאים בהיקפה.
אם הרצועה עולה למעלה סימן שהיא לא מתאימה לך, דבר שעלול לפגוע בשתלים החדשים שלך.

– אם השדיים שלך "נשפכים" החוצה כשאת מתכופפת, ייתכן שאת צריכה קאפ גדול יותר.

– אם החזה שלך לא ממלא את הקאפ, ייתכן שאת צריכה מידה קטנה יותר.

– אם הקאפ בחזייה מתקמט סימן שהיא גדולה מדי.
בליטה שמופיעה בחלק העליון או בצדי השד מעידים על כך שהחזייה קטנה מדי.

חזייה טובה לאחר ביצוע הגדלת חזה אינה מהווה תחליף לרופא מיומן ובעל ניסיון. ברשת פרופורציה מחויבים להעניק את השירות הטוב ביותר בשבילך, לכן הניתוח מתבצע ע"י פלסטיקאים מומחים בכירורגיה פלסטית, מובילים בתחומם שעושים שימוש בחומרים איכותיים ביותר שעומדים בתקנים המחמירים בעולם.

 

נגישות