תפריט

מהי מטרת ניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח בו השאיפה היא תוצאה של מראה גוף מתוח ובטן שטוחה כאשר מטרתו היא למעשה הסרת עודפי עור המצטברים באיזור הבטן, ובהסרתם הבטן תהיה שטוחה והדוקה.

כדאי לדעת כי ניתוח מתיחת בטן הוא אינו ניתוח להסרה במשקל ולא מדובר בניתוח המטפל בהשמנת יתר, אלא בניתוח המטפל בתוצאות של ירידה במשקל ממנה נותר עור עודף.

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?

 

 

כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן?

דר' אור פרידמן מסביר כי: "מתיחת בטן הוא ניתוח המתבצע בחדר ניתוח בהרדמה כללית ומטפל בעודף שומן ועודף עור, ובכך מאפשר שיפור המראה באזורים מסביב לבטן. היתרון במתיחת בטן הוא שהניתוח מטפל בכמה בעיות, והתוצאה נשמרת לאורך זמן תוך עיצוב של מרכז הגוף. בעקבות הניתוח נותרת צלקת לרוחב הבטן התחתונה המשתפרת בצורה משמעותית במהלך השנה הראשונה לאחר הניתוח".

מספר שיטות לביצוע ניתוח מתיחת בטן

השיטות לביצוע ניתוח מתיחת בטן משתנות ממטופל/ת למטופל/ת בהתאם לנתונים הפיזיים והאישיים. משך הניתוח הוא בין שעתיים לחמש שעות (כמובן בהתאם לשיטה הניתוחית שבוחרים).

  • 'מיני מתיחת בטן', המתאימה למטופלים להם ישנם עודפי עור קטנים הקיימים מתחת לטבור ובבטן התחתונה.
  • מתיחת הבטן הקלאסית המתאימה למטופלים להם ישנם עודפי עור גדולים ביותר.
  • מתיחת בטן אורכית, המתאימה למטופלים להם עודף אור המרוכז באמצע הבטן, מתחת ומעל לטבור ולהם שרירי בטן חזקים.

סוגי שיטות של ניתוח מתיחת בטן

כיצד להתכונן לניתוח מתיחת בטן?

יש לבצע בדיקות רפואיות לפני ביצוע הניתוח. הרופא יתן למטופל/ת רשימת בדיקות שעליו להשלים את ביצוען ולמסור את התוצאות לרופא.

אנשים הנוטלים תרופות לדילול דם באופן קבוע, יתכן ויצטרכו להפסיק את נטילת התרופות בהתאם להוראת רופא.

למעשנים שביניכם, חשוב שתדעו שהעישון עלול להשפיע לרעה על ההחלמה מהניתוח ועל כן כדאי להמנע מעישון לפני הניתוח בהתאם להוראת הרופא המנתח.

מהם שלבי ההחלמה מניתוח מתיחת בטן?

ניתוח מתיחת בטן לרוב, לא מצריך השגחת לילה, תלוי בהיקף הניתוח כמובן.

הימים הראשונים לאחר הניתוח לרוב מלווים בכאבים בינוניים שניתן להתגבר עליהם על ידי משככי כאבים. כמו כן, יש להשתמש בחגורת לחץ לאחר הניתוח.

ניתן לחזור לשגרת עבודה יומיומית כבר כשבועיים לאחר הניתוח. לפעילות מאומצת כולל ספורט ניתן לחזור לאחר כשישה שבועות.

מה חשוב להצלחת ניתוח מתיחת בטן?

פגישת הייעוץ לפני ביצוע הניתוח היא חשובה מאד ומהותית. במהלך הפגישה הרופא המנתח מבצע בדיקה של מחלות הרקע של המטופל/ת, איכות העור, מהם הניתוחים שהתקיימו בעבר ומיקום עודפי העור. כמו כן, חשוב לבדוק האם קיים בקע ולבדוק את שרירי הבטן.

תיאום הציפיות, כמו בכל הליך, הוא חשוב מאד, והוא חלק בלתי נפרד מפגישת הייעוץ. כמו כן, הרופא מפנה לבדיקות מעבדה שונות טרם הניתוח ומנחה את המטופל/ת כיצד לנהוג לפני הניתוח, ובמה להצטייד ליום הניתוח.

למה בדרך כלל משלבים מתיחת בטן עם שאיבת שומן?

שאיבת שומן מפסלת את הגוף על ידי הסרת שומן תוך הליך ניתוחי. מתיחת בטן, הוא למעשה ניתוח מטרתו להסיר עודפי עור ולטפל בהתרופפות הבטן.

שני ניתוחים אלו למעשה משלימים אחד את השני ונותנים למטופלים את התוצאה הכי טובה עבורו ובהתאמה אישית, בהליך ניתוחי אחד.

השילוב של שאיבת השומן מאיזור הבטן לרוב מביא את הבטן ליפול כלפי מטה, היות ושאיבת שומן למעשה מסירה את השומן המצטבר באיזור. אבל בתהליך הזה גם נותרים עודפי עור שאם לא מטפלים בהם הם עלולים להיות בעייתיים ולכן השלמת הניתוח, מתבצעת לרוב בשילוב מתיחת בטן לטיפול בעודפי העור שנותרו.

זמן הניתוח המשולב לא אמור לעלות על חמש שעות, וחשוב לבצע את הניתוח אצל רופא מומחה, בעל נסיון וותק המכיר היטב את התחום.

כמה עולה לעשות ניתוח מתיחת בטן

טווח העלויות של ניתוח מתיחת בטן תלוי כמובן האם מדובר בניתוח המשלב גם שאיבת שומן, ומשתנה בהתאם לנתונים המטופלים, כאשר כל מטופל/ת מקבלים התאמה אישית למבנה הגוף שלהם והנושא בהחלט אינדיווידואלי.

למה לעשות ניתוח מתיחת בטן בפרופורציה

ניתוח מתיחת בטן ברשת מרפאות פרופורציה מתבצע על ידי טובי המומחים בתחום ובעלי מיומנות גבוהה ולהם נסיון עשיר.

לפרופורציה מעל 30 שנה של וותק ונסיון בתחום הפלסטיקה ובתחום האסתטיקה ותוך כך, עשרות אלפי לקוחות מרוצים.

ברשת מרפאות פרופורציה לשירותכם צוות של מתאמות מקצועיות ומנוסות אשר ילוו אתכם באופן אישי מתחילת התהליך, עד לסיומו ואף בתהליך ההחלמה.

ברשת מרפאות פרופורציה צוות מובחר של מנתחים פלסטיים בעלי מומחיות וניסיון ייחודיים אשר יעניקו לכם את התוצאות הטובות ביותר עבורכם בהתאמה אישית.

כל הניתוחים והטיפולים מבוצעים ברמת הבטיחות הגבוהה ביותר בהתאם לתו הסגול והנחיות משרד הבריאות.

שאלות נפוצות

האם תהליך מתיחת בטן מעלים לחלוטין את הבטן הבולטת?

ניתוח מתיחת בטן מיועד להשטיח את הבטן ולשוות לה מראה מוצק ומתוח בסיומו. מצבורי שומן מידלדלים מסולקים לחלוטין ואפילו סימני מתיחה בבטן התחתונה נעלמים כלא היו.

האם לאחר מתיחת בטן נותרת על הבטן צלקת גדולה?

בסופו של דבר לאחר מתיחת בטן אכן תישאר צלקת על האיזור המנותח, הדומה לצלקת שמתקבלת לאחר ניתוח קיסרי. יש המכנים אותה "צלקת ביקיני"; היא מתבהרת ומיטשטשת עם הזמן וניתן ללבוש גם בגד ים בשני חלקים מבלי שהיא תבלוט לעין.

מהו זמן ההחלמה הנדרש אחרי מתיחת בטן?

ממש כמו בכל ניתוח, נדרשת כאן תקופת החלמה כל שהיא, ועליה ימליץ הרופא. בדרך כלל מדובר בעשרה ימים של מנוחה ולאחר מכן ניתן לשוב לפעילות מלאה רגילה.

האם כדאי לעשות מתיחת בטן בין לידות?

מומלץ שלא. במידה והנך מתכננת הריונות נוספים, ההמלצה היא לחכות עד לאחר סיום כל הלידות. הסיבה היא כי במהלך הריון, הגוף משתנה, שרירי הבטן הופכים רפויים, ישנה עלייה במשקל והיווצרות עודפי עור וכל אלו משנים את צורת הבטן ולכן יכולים להשפיע על תוצאות הניתוח.

האם ניתן לשלב בין מתיחת בטן והגדלת חזה?

כן, האפשרות לשלב גם הגדלת חזה במסגרת ניתוח מתיחת בטן אכן קיימת. החתך שמבוצע בדופן הבטן יכול לשמש כמיקום להחדרת השתל לשד. נשים רבות עוברות הגדלת חזה בשילוב עם מתיחת בטן ומקבלות תוצאות טובות ביותר. ניתן גם לשלב הרמת חזה או שאיבת שומן במסגרת מתיחת בטן לצפייה בתמונות לפני ואחרי של מתיחת בטן משולבת

לכל השאלות הנפוצות
נגישות