תפריט

למי מתאים הניתוח

הניתוח מיועד עבור אנשים שהשילו משקל רב וסובלים מעודפי עור בבטן ובעלי עודפי שומן בבטן שפיתחו ריפיון של עור הבטן, דופן הבטן ובעלי עודפי שומן בבטן. מטופלים שנמצאים באמצע תהליך הירידה במשקל או נשים המעוניינות בהריונות עתידיים – מומלץ להמתין ולדחות את הניתוח. אין מניעה להיכנס להריון לאחר ניתוח מתיחת בטן, אך התהליך עלול לפגום בתוצאה.

למי מתאים ניתוח מתיחת בטן?

 

 

שאלות נפוצות

ניתוח מתיחת בטן מיועד להשטיח את הבטן ולשוות לה מראה מוצק ומתוח בסיומו. מצבורי שומן מידלדלים מסולקים לחלוטין ואפילו סימני מתיחה בבטן התחתונה נעלמים כלא היו.

בסופו של דבר לאחר מתיחת בטן אכן תישאר צלקת על האיזור המנותח, הדומה לצלקת שמתקבלת לאחר ניתוח קיסרי. יש המכנים אותה "צלקת ביקיני"; היא מתבהרת ומיטשטשת עם הזמן וניתן ללבוש גם בגד ים בשני חלקים מבלי שהיא תבלוט לעין.

ממש כמו בכל ניתוח, נדרשת כאן תקופת החלמה כל שהיא, ועליה ימליץ הרופא. בדרך כלל מדובר בעשרה ימים של מנוחה ולאחר מכן ניתן לשוב לפעילות מלאה רגילה.

מומלץ שלא. במידה והנך מתכננת הריונות נוספים, ההמלצה היא לחכות עד לאחר סיום כל הלידות. הסיבה היא כי במהלך הריון, הגוף משתנה, שרירי הבטן הופכים רפויים, ישנה עלייה במשקל והיווצרות עודפי עור וכל אלו משנים את צורת הבטן ולכן יכולים להשפיע על תוצאות הניתוח.

כן, האפשרות לשלב גם הגדלת חזה במסגרת ניתוח מתיחת בטן אכן קיימת. החתך שמבוצע בדופן הבטן יכול לשמש כמיקום להחדרת השתל לשד. נשים רבות עוברות הגדלת חזה בשילוב עם מתיחת בטן ומקבלות תוצאות טובות ביותר. ניתן גם לשלב הרמת חזה או שאיבת שומן במסגרת מתיחת בטן לצפייה בתמונות לפני ואחרי של מתיחת בטן משולבת

לכל השאלות הנפוצות

פגישת הייעוץ עם הרופא

בחירת המרפאה והרופא המטפל הינם חשובים ביותר. יש לוודא כי מדובר במרפאה וותיקה, מוכרת ובטוחה. בנוסף, בדקו שהרופא המנתח הינו מומחה לכירורגיה פלסטית בעל ניסיון ניתוחי עשיר, מקצועיות ומיומנות גבוהה.

מהלך הניתוח

קיימות שיטות שונות לביצוע ניתוח שאיבת שומן בבטן, המשתנות בהתאם לנתונים האישיים והפיזיים של כל מטופל. הניתוח נמשך בין שעתיים עד חמש שעות בהתאם לשיטה הניתוחית שנבחרה: מתיחת בטן קלאסית – שיטה המתאימה למטופלים בעלי עודפי עור גדולים ביותר. מתיחת בטן אורכית – מתאימה למטופלים אשר העור העודף מרוכז אצלם באמצע הבטן, מעל ומתחת לטבור ושהינם בעלי שרירי בטן חזקים. מיני מתיחת בטן – מתאימה למטופלים בעלי עודפי עור קטנים הנמצאים בבטן התחתונה ומתחת לטבור.

סוגי שיטות של ניתוח מתיחת בטן

החלמה

ההחלמה מניתוח מתיחת בטן אורכת עד שלושה שבועות, וכרוכה יותר בתחושת מתח ולחץ מאשר בכאב. בזמן זה מומלץ לרדת מהמיטה מהר ככל האפשר ולבצע הליכות. החזרה לשגרה אורכת בין שבועות לחודשים, בהתאם לשיטת הניתוח ולמצבו הפיזי של המטופל טרם הניתוח. יש להימנע מהרמה של חפצים כבדים ומגע פיזי עם האזור. הצלקות לאחר הניתוח ניתנות לטשטוש על ידי שימוש במדבקות סיליקון. יש להמתין מספר חודשים עד שהן ישתטחו ויתבהרו סופית. פעילות גופנית מומלצת רק לאחר כחודש וחצי. היא עתידה להפחית את הנפיחות ואת הסבירות לקרישי דם.

נגישות