תפריט

על הטיפול

ראשית, יש להבחין בין סוגי הזעת היתר ממנה סובל המטופל. תופעה זו נחלקת לשני סוגים:

הזעה מוקדית– שכיחה ביותר בבתי השחי, בכפות הידיים, כפות הרגליים וגם בפנים, כשבמקרים החמורים יכולה לגרום אפילו לטפטופי זיעה של ממש מכפות הידיים והחלקה של ממש בתוך הנעל.

הזעת יתר כללית– לרוב תופעה זו הינה תסמין נלווה לבעיה אחרת של המטופל, לדוגמה השמנת יתר, פעילות יתר של בלוטת המגן או ירידה בכמות הורמוני המין בגוף, תופעות שיש כמובן לאבחן.

הטיפול הזמני יעיל במקרה הראשון של הזעת יתר מוקדית והוא מעניק פתרון מוצלח באופן ממוקד ביותר, מבלי להסב סבל למטופל ותוצאותיה מחזיקות מעמד מעל לחצי שנה.

פגישת הייעוץ עם הרופא

נשים הרות ונשים המתכננות להיכנס להריון, לא תוכלנה לעבור את הטיפול הזה, אולם פרט להן, כמעט כל אדם יכול ליהנות מהיתרונות של הטיפול.

לאחר פגישת ייעוץ קצרה ומספר בדיקות רפואיות כלליות, יוכל הרופא לעמוד על סוג בעיית ההזעה, אם מוקדית או כללית ולהחליט על הטיפול המתאים.

היה ומדובר בהזעת יתר מוקדית יבחן הרופא את המיקום בו יזריק את החומר ויוכל להנחות את המטופל בכל הנוגע לתהליך והתקופה שלאחריו.

חשוב לציין שרופאים רבים נמנעים מטיפול בשיטה זו בשל חוסר מומחיות שלהם באיתור הנקודה הספציפית להזרקת החומרים בכפות הידיים והרגליים ולכן חשוב לאתר רופא מקצועי ומיומן, שכבר טיפל בשיטה זו בלקוחות רבים.

מהלך הטיפול

הזרקת החומר לנקודות המסוימות הללו בגוף, נועדה על מנת ליצור "קצר" בין ההוראות ששולחת מערכת העצבים אל בלוטות הזיעה ועל ידי כך להפסיק את ההזעה. החומר הפעיל גורם לכך שהשריר שמחובר אל בלוטת הזיעה באזורים כמו בתי השחי, כפות הידיים והרגליים, מוחלש באופן נקודתי.

הטיפול הזה קצר, נע בין 20 דקות לחצי שעה ומתבצע בנוחיות בתוך המרפאה. הוא כרוך באי נעימות קלה בלבד כשלעיתים נדרשת הרדמה מקומית של האזור.

השפעתו של החומר מתחילה לפעול בין יומיים לשבוע ימים מביצוע ההזרקה והיא יעילה לתקופה של כחצי שנה ולעתים אף יותר.

כשתופעת ההזעה חוזרת בהדרגה, ניתן לחזור על הטיפול, ללא הגבלה ובהמלצתו של הרופא המטפל.

לא מדובר בהליך המצריך אשפוז או משך החלמה ממושך, המטופל לא סובל מכאבים והתוצאות יחסית מיידיות. המטופלים שהוזרקו בבתי השחי- חשוב שלא יעשו שימוש בקרמים, דאורדורנטים ותכשירים על האזור, מי שעברו הזרקה בכפות הידיים חשוב שידעו כי בחלק מהמקרים תתכן חולשה בכפות הידיים למשך מספר ימים.

תוצאות

לאחר הטיפול הזמני, יחוש המטופל בחוסר נוחות קלה באזור שתחלוף כעבור מספר שעות בלבד. לאחר מכן, יתחיל לחוש באופן הדרגתי במיעוט ההזעה באזור והפסקתה באופן מוחלט כעבור מספר ימים.

יתרון משמעותי לטיפול זה בהזעת יתר מוקדית, היא שתופעות הלוואי כמעט ואינן. טיפולים אחרים עלולים להוביל ל"הזעה מפצה" באזורים אחרים (הזעה מוגברת במקומות אחרים בגוף כפיצוי על האזור שכבר לא מזיע), ואילו כאן- מדובר בתופעה נדירה ביותר וגם אם היא מופיעה, היא נעלמת כבור זמן קצר.

למידע נוסף על הטיפול

שאלות נפוצות

האם אוכל להרגיש בשינוי מיד לאחר טיפול זמני להזעת היתר?

השפעת הטיפול הזמני בהזעת יתר מתחילה בתקופה שבין יומיים לשבעה ימים מיום הטיפול. במקרה של שאיבת בלוטות הזיעה- חשים בשיפור באופן מיידי.

האם התוצאה של טיפול הזעת יתר נשמרת לצמיתות?

במקרה של טיפול בהזעת יתר על ידי לייזר או ניתוח שאיבת בלוטות זיעה, התוצאה תישמר לטווח ארוך. במקרה של טיפול זמני, יש לחדש את הפעולה בכל פרק זמן של חצי שנה ללא הגבלה במספר הפעמים ובהמלצתו של הרופא. ישנם שמדווחים כי כעבור ארבעה טיפולים זמניים, השפעת הטיפול הופכת לממושכת יותר מהפעמים הקודמות ומחזיקה אפילו יותר מחצי שנה. כאמור, כל מקרה לגופו.

האם טיפול נגד הזעת יתר כרוך בהרדמה?

בטיפול זמני, נמרחת ברוב המקרים משחת אלחוש על המקום, אולם במקרים קיצונים ניתן להרדים את האזור באופן מקומי.

למי מתאים טיפול שאיבת בלוטות הזעה מבית השחי?

שאיבת בלוטות הזיעה הנו טיפול המתאים לכל מי שסובל מתופעת הזעת היתר, בין אם היא מוקדית או כללית ובתנאי שמדובר באדם בריא שלאחר פגישת הייעוץ עם הרופא לא נמצאה מניעה רפואית לביצוע השאיבה.

האם תוצאת טיפול שאיבת בלוטות הזיעה נשמרת לצמיתות?

בעת שאיבת בלוטות הזיעה למעשה מוצאות הבלוטות אל מחוץ לגוף ועל כן לא תיתכן שוב הזעה באזור. התוצאה נשמרת לצמיתות.

מה שיעור ההצלחה של טיפול שאיבת בלוטות הזיעה?

מדובר בשיטה נפוצה שנמצאת בשימוש ברפואה האסתטית כבר שנים רבות. מיומנותם הגבוהה של הרופאים בשיטת שאיבות בלוטות הזיעה היא גבוהה ושיעורי ההצלחה גבוהים בהתאמה.

האם הזעת יתר מופיעה רק בקיץ?

לא, אבל הקיץ בהחלט מחמיר את הבעיה. הזעת יתר היא בעיה פיזיולוגית הנובעת מפעילות יתר של בלוטות הזיעה, ולכן הסובלים ממנה יבחינו כי גם בחורף בתופעה לא נפסקת. יחד עם זאת, מזג האוויר החם והלח בקיץ בהחלט מחמיר את הבעיה.

האם אישה בהריון יכולה לעבור טיפול נגד הזעת יתר?

לא. נשים בהריון או נשים המתכננות הריון אינן יכולות לעבור את הטיפול.

האם הניתוח לשאיבת בלוטות הזיעה מתבצע בהרדמה מלאה?

לרוב לא. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית בלבד.

האם הטיפול הזמני נגד הזעת יתר כואב?

התגובה לטיפול משתנה מאדם לאדם. ישנם כאלה שיחושו באי נוחות קלה או אפילו בכאב, אך ניתן ליטול משככי כאבים במידה והדבר מציק.

מה משך זמן הטיפול הזמני נגד הזעת יתר?

מדובר בטיפול מרפאתי האורך בין 20 דקות לחצי שעה.

האם טיפול הלייזר בתופעת הזעת יתר כואב?

לא. טיפול בהזעת יתר בלייזר הוא הליך כירורגי ועל פי הוראות משרד הבריאות מבוצע בהרדמה, לכן הוא אינו כואב.

האם טיפול הלייזר עוזר במקרה של הזעת יתר מוקדית?

כן. ההליך החדשני בלייזר נועד לטפל במקרה של הזעת יתר מוקדית בבית השחי.

כמה טיפולים צריך כדי על מנת להתגבר על הזעת יתר?

טיפול בודד אחד. מכשיר ה-hydrolife מאפשר לטפל במקרים של הזעת יתר בטיפול בודד אחד, אשר מעניק פתרון תמידי ומחסל את התופעה.

נגישות