תפריט

מדוע נשים בוחרות בניתוח הגדלת חזה?

בתרבויות רבות, שדיים הם סמל לנשיות: אימהות מחד ומיניות מאידך. מכאן, שעבור נשים רבות השדיים מהווים חלק מהותי מתפיסת הנשיות ודימוי הגוף. לשמחתנו, התפתחות הרפואה הפלסטית מאפשרת כיום לאישה אשר אינה שבעת רצון מגודלם או צורתם של השדיים שלה לקבל מענה הולם. למעשה, על פי מרכז המחקר והמידע של כנסת ישראל, עולה מנתוני משרד הבריאות כי הניתוחים השכיחים ביותר בכל אחת מן השנים 2016-2020 הם ניתוח חזה. כ 40%-46% אחוז מן האשפוזים לניתוחים פלסטיים היו לניתוח הקטנת/הגדלת או הרמת חזה.

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה (Breast Augmentation) מתאים עבור נשים אשר אינן מרוצות ממראה או גודל החזה שלהן כתוצאה מאי-סימטריה (הבדלי גודל בין שני השדיים),
חזה לא מפותח, שינויים בגודלו של השד כתוצאה מירידה במשקל, ירידת נפח בשד כתוצאה מהנקות או מהתבגרות, שדיים שאינם פרופורציונליים לשאר הגוף ועוד.
את ההליך ניתן לבצע במטופלות בוגרות אשר סיימו את תהליך הגדילה (החל מגיל 18) ולאחר פגישת ייעוץ עם רופא ובדיקות רפואיות לבדיקת התאמת המטופלת לניתוח.
הניתוח נעשה בהרדמה מלאה ונמשך כשעה וחצי. תהליך ההחלמה ממנו אורך מספר שבועות ומטופלות אשר עברו את הניתוח מדווחות על עלייה ניכרת בתחושת הנשיות והבטחון העצמי.

במקרים הבאים לא ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה:

 • במהלך תקופת הנקה
 • במקרה של מחלות כרוניות מסוימות, ייתכן ויידרש אישור מהרופא המטפל
 • במצבים רפואיים שונים אשר דורשים טיפול תרופתי משמעותי

מה ההבדל בין הגדלת חזה להרמת חזה? האם הגדלת חזה תגרום גם להרמה?

בניתוח הגדלת חזה נעשה שימוש בשתלי סיליקון על מנת להגדיל את נפח השדיים באופן מלאכותי. ניתוח הגדלת חזה יכול לגרום להרמת החזה וזה תלוי בבחירת מיקום השתל,
רקמת השד, מבנה השדיים הטבעי של  המטופלת ועוד. להבדיל, בניתוח הרמת חזה עיקר עבודתו של הרופא היא הסרה של עודפי עור ושומן אשר מושכים מטה את השדיים וביצוע פעולת משיכה מעלה של הרקמות.
כך החזה יכול לשוב למראה זקוף ויפה. לעיתים בהרמת חזה מוחדרים שתלי סיליקון, אך זה תלוי במצב השדיים ורמת הצניחה שלהם טרום הניתוח.

כיצד מתבצע ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה מתבצע בדרך כלל בהרדמה מלאה (ידועה גם כהרדמה כללית).
לאחר חיטוי סטרילי של האזור, הרופא יבצע חתכים דרכם יחדיר את השתלים לחזה. ישנם מספר מקומות אפשריים לביצוע החתכים דרכם יוחדרו השתלים:

 • חתך תת-שדי
 • סביב העטרה
 • דרך בית השחי

לבחירת מיקום החתכים השפעה על גורמים כמו הנקה או נראות הצלקות לאחר הניתוח ולכן הוא ייקבע על ידי הרופא בתיאום עם המטופלת, מתוך מטרה להגיע לתוצאה הטובה והבטוחה ביותר
שתתיישב עם רצונותיה של המטופלת. במרבית המקרים, יבוצע החתך מתחת לשד (חתך תת-שדי), אשר בדרך כלל מאפשר לרופא שדה ראייה רחב של כיס השד ומקל על הליך החדרת השתלים ומיקומם.
כמו כן, הצלקת מוסתרת היטב על ידי השד.

ניתוח הגדל חזה - אילוסטרציה | רשת מרפאות פרופורציה

לאחר מכן, ימקם הרופא את השתלים מתחת או מעל לשריר החזה. גם במקרה זה, המיקום אליו יוחדר השתל אינו קבוע ומשתנה בהתאם למספר גורמים, ביניהם כמות השומן שבין העור לשתל.
מיקום החדרת השתל משפיע בין היתר על היכולת לבצע בדיקת ממוגרפיה, נגישות השתל למישוש ועוד.
מיקום החדרת השתל ייבחר על ידי הרופא בשיתוף עם המטופלת, מתוך מחשבה על היתרונות והחסרונות של כל שיטה, ההתאמה למבנה גופה ומצבה של המטופלת וכמובן רצונותיה.

 

לאחר מיקום השתל בצורה אופטימלית, הרופא יתפור את החתך באמצעות תפרים מתמוססים / נספגים ויחבוש את החזה.
משך ניתוח להגדלת חזה עומד על כשעה וחצי. בתום הניתוח תולבש למטופלת חזייה רפואית מיוחדת, שתלווה את תהליך ההחלמה. יש להקפיד שהחזייה תהיה איכותית ותאפשר תמיכה מקסימלית, מה שיקטין את הסיכון לסיבוכים וכאבים.

מומלץ מראש לרכוש חזיה רפואית יעודית להחלמה מקסימלית
ותמיכה מלאה לאזור לאחר הניתוח ויריעות סיליקון לטיפול בצלקות, שהוכחו כמונעות ומפחיתות צלקות קלואידיות.יריעות אלו מותאמות במיוחד לניתוחים פלסטיים, ביניהם הגדלת חזה, הרמת חזה, מתיחת בטן ועוד.

פגישת ייעוץ עם רופא

השלב הראשון בדרך לניתוח הגדלת חזה הוא קביעת פגישת ייעוץ עם כירורג מומחה. חשוב לבחור ברופא בעל ניסיון רב בניתוחי הגדלת חזה, אשר עובד בהתאם להנחיות המחמירות ביותר,
בבתי חולים פרטיים ועם גב מקצועי של רשת מרפאות ותיקה ומוערכת כמו רשת מרפאות פרופורציה. במהלך פגישת הייעוץ תשוחחו על
מהלך ניתוח הגדלת שדיים והרופא יפרט על התהליך, כולל השתלים בהם משתמשים (ראי מידע מורחב בהמשך), תופעות לוואי אפשריות, עלות ניתוח הגדלת חזה וגם סקירה של תהליך ההחלמה.
הרופא יבדוק ויוודא כי המועמדת מתאימה לניתוח על פי פרמטרים רפואיים, יבצע בדיקת גופנית על פיה ימליץ על גודל השתלים המתאים.
ההחלטה על גודל השתל הינה אישית ויש לעשותה ביחד עם הרופא המנתח אשר נותן את חוות דעתו המקצועית.

עוד במעמד פגישת הייעוץ יפנה הרופא את המטופלת לבדיקות דם על פי הצורך על מנת לוודא כי מצבה הבריאותי תקין ומאפשר ניתוח. במקרים מסוימים, בעיקר במטופלות מעל גיל 40,
תופנה המטופלת לביצוע בדיקת ממוגרפיה. לאחר פגישת הייעוץ הראשונית, תיקבע פגישה מקדימה לניתוח,
במהלכה יוודא הרופא כי הבדיקות אכן תקינות ויתאים למטופלת חזייה רפואית מיוחדת, אותה תלבש המטופלת מיד בתום הניתוח ולמשך שלבי ההחלמה הראשוניים. לאחר הבדיקה תוכל המטופלת לשוחח עם הרופא ולשאול את כל השאלות שמעניינות אותה:
האם אפשר לישון על הצד אחרי ניתוח הגדלת חזה? האם אפשר להניק בעתיד? מתי אפשר לחזור לישון על הבטן? וכל שאלה רלוונטית אחרת.

כל מה שרצית לדעת על שתלי סיליקון

איזה שתלי סיליקון מומלצים?
השתלים בהם משתמשים כיום במרבית המקרים הינם שתלי סיליקון מהדור החדש, אשר ידועים כעמידים מאד ומיוצרים מהחומרים האיכותיים ביותר. לשתלים מעטפת סיליקון חזקה ותכולה של ג'ל סיליקון אשר אינו יכול לדלוף גם במקרה של קרע במעטפת החיצונית של השתל. בנוסף, פיתוחים אחרונים בתחום מאפשרים כיום לייצר שתלים במגוון צורות אנטומיות וכך ניתן להתאים שתלי סיליקון למבנה הגוף של המטופלת בצורה אופטימלית שתעניק מראה ותחושה טבעיים. על מנת לקבל מושג כיצד החזה יראה לאחר הניתוח וכיצד משפיעים גדלים שונים של שתלים, ניתן גם להתרשם מתוצאות ניתוחים אחרים ולבקש לראות תמונות לפני ואחרי.

האם אני יכולה לבחור את גודל השתלים?
נושא גודל שתלי סיליקון בהם ייעשה שימוש בניתוח הוא דיון פתוח בין הרופא למטופלת. גודל השתלים צריך להיות פרופורציונלי לגוף וגם עבור מי שאינה מחפשת את המראה הטבעי,
חשוב לשים בעדיפות ראשונה את הבריאות והבטיחות. בסופו של דבר ההחלטה הסופית על גודלם של שתלי סיליקון הינה החלטה משותפת של הרופא והמטופלת וצריכה לשמש כעמק השווה בין הראייה הרפואית לבין רצונותיה האישיים של המטופלת.

מה גודל השתל המומלץ?
כאמור, כל אישה אשר עומדת בפני ניתוח הגדלת חזה עושה זאת מסיבותיה שלה ומתוך מטרה לשפר אלמנט מסוים המפריע לה במראה החזה.
אמנם מטרת הניתוח היא להגדיל את נפח החזה, אך עדיין ישנם שיקולים שונים המשפיעים על ההחלטה הסופית לגבי גודל וצורת השתל המועדפים.
בנוסף לרצונות האישיים של המטופלת, ישנו גם עניין התאמת החזה החדש לפרופורציות הגוף.
אישה נמוכת קומה ורזה תתקשה להסתדר עם חזה גדול מדי ותסתכן בבעיות גב במידה ותבחר שתלי סיליקון שאינם מתאימים לפרופורציות הגוף ולמשקל אותו היא מסוגלת לשאת.

בחירת סוג השתל מושפעת ממספר פרמטרים כגון:

 • צורת השד הרצויה – האם המטופלת מעוניינת בחזה שופע ועגול או חזה בצורת "אגס" (שנראה יותר טבעי).
 • המרקם – ישנם שתלים בעלי תחושה יותר טבעית ואחרים יותר נוקשים שעל אף צורתם העגלגלה יותר, אינם מרגישים כמו "הדבר האמיתי". עניין של בחירה.
 • מיקום שתלי סיליקון – ישנם שתלים שנוח ונכון יותר למקם בחלק העליון של השד, וישנם כאלה שמתאימים יותר למקם בחלק התחתון. לבחירת המיקום של השתל יש השפעה על המראה הסופי.
 • מיקום החתך להכנסת השתלים – האזור בו יחתוך הרופא את ה"כיס" דרכו יכניס את השתלים לחזה. לא כל שתל ניתן להכניס דרך כל מיקום. הרופא תמיד יעדיף לבצע חתך במיקום בו מתאפשר לו דיוק מקסימלי.
  זאת בנוסף לשאיפה שהמטופלת תיוותר עם מינימום צלקות במקומות שאינם נראים לעין.

הגדלת חזה - מה אפשר לתקן

מחיר הגדלת חזה

מבוטחי "כללית מושלם" ומבוטחי "מכבי זהב" זכאים למחירים מיוחדים בניתוחים פלסטיים בפרופורציה.

המחירים של פרופורציה עבור ניתוח פלסטי, כוללים את פגישות ההכנה שלפני הניתוח, כמו גם את עלות המנתח ועלות חדר הניתוח. כל הניתוחים הפלסטיים בפרופורציה מבוצעים בבתי חולים פרטיים מהמובילים בארץ הפועלים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר וברמת שירות של 5 כוכבים.

 

טיפול מחיר לאחר הנחה למבוטחי כללית פלטינום/מושלם,

מכבי שלי/זהב וחיילים

מחיר מחירון
הגדלת חזה+שתלים רגילים 19,500 ₪ 21,500 ₪

*המחירים המצוינים בטבלה הם מחירים התחלתיים ("החל מ..")
*המחיר הסופי יינתן לאחר אבחון אישי על ידי הרופא המנתח

איזו הכנה יש לעשות לפני ניתוח הגדלת חזה?

 • מספר שבועות לפני הניתוח יש לבצע את בדיקות הדם אליהן הפנה הרופא: PT, PTT, וספירה. בדיקות נוספות אם הרופא יראה לנכון.
 • עבור נשים מעל גיל 40, עשוי הרופא להמליץ לבצע בדיקת ממוגרפיה לפני הניתוח.
 • יש להגיע ליום הניתוח בצום מוחלט של 6 שעות ללא אוכל או שתייה (למי שמעשנת, גם ללא סיגריה).
 • יש להגיע לחדר ניתוח ללא איפור, תכשיטים ו/או פירסינגים מכל סוג שהוא.

מהם שלבי ההחלמה מניתוח הגדלת חזה?

בתום הניתוח תישאר המטופלת להשגחה בבית החולים למשך מספר שעות, לאחריה, בהתאם למצבה, תשוחרר לביתה.
מיד לאחר הניתוח החזה צפוי להיות קשה ונפוח- תחושות אלו צפויות לחלוף בהדרגתיות.
בימים הראשונים שלאחר הניתוח ייתכן קושי בהרמת הידיים ולכן חשוב להימנע מהרמת חפצים כבדים.
ישנן מטופלת שחוות כאבים וקושי בתנועה חופשית של היד ביומיים הראשונים שלאחר הניתוח. תופעות אלו חולפות לאחר מספר ימים וניתן להקל על הכאב בעזרת משככי כאבים ללא מרשם רופא.

מהן ההנחיות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

 • יש להישאר עם החזייה הרפואית למשך שבוע (גם בלילה). כאשר מורידים את החזייה הרפואית ניתן ללבוש כל חזייה.
 • כעבור יום ניתן כבר להתרחץ במים פושרים, זורמים. יש להימנע משפשוף של אזור הניתוח.
 • יש ליטול אנטיביוטיקה לפי מרשם הרופא.
 • במידה וישנם כאבים ניתן ליטול משככי כאבים.

תקופת ההחלמה נמשכת בדרך כלל עד שלושה שבועות, בתקופה זו מומלץ להימנע מהרמת חפצים כבדים ומגע פיזי עם אזור החזה. כשבוע מיום הניתוח ניתן לחזור לפעילות רגילה.
תנועת היד עלולה להיות מוגבלת והנפיחות עשויה להימשך כחודש. הרופא יערוך ביקורות רציפות על מנת לעקוב אחר תהליך ההחלמה ולוודא כי הוא תקין בשלבים,
כאשר הביקורת הראשונה תתבצע מספר ימים לאחר הניתוח, הביקורת השנייה לאחר כשבוע, השלישית לאחר כחודש והאחרונה לאחר שלושה חודשים מיום הניתוח. קראי המלצות נוספות לתקופת ההחלמה כאן.
עקב הכאב והצורך להישאר במנוחה ולהימנע ממאמץ, מומלץ לתכנן מראש את שלב ההחלמה ולהיעזר באדם נוסף שיטפל במטלות הבית, על מנת לאפשר לגוף להחלים בצורה מיטבית.

כמו בכל ניתוח, גם בניתוח הגדלת חזה עלולות להיות תופעות לוואי. התופעות האפשריות: תגובה פיזית להרדמה, שינוי בחזה ו/או בתחושה של הפטמות, שטף דם ונפיחות. תופעות אלו נוטות להיעלם בתוך זמן קצר.

למה לצפות אחרי ניתוח הגדלת חזה?

בסיום הניתוח החזה צפוי להיות כואב וייראו שטפי דם. החזה יהיה בצקתי לתקופה של כ-3 חודשים. עם הזמן ובהתאם לקצב ההחלמה האישי של כל מטופלת הבצקת תיעלם, השתל ירד מעט בגובה וניתן יהיה להבחין בבירור בתוצאות הניתוח וליהנות מחזה מלא וגדול יותר. לחצי לצפייה בתמונות לפני ואחרי .לאחר ניתוח הגדלת חזה חשוב לבחור את החזייה המתאימה אשר תעזור לשמר את תוצאות הניתוח לאורך זמן. לקריאה נוספת לחצי כאן.

כמה זמן מחזיקה הגדלת חזה?

משרד הבריאות ויצרניות שתלי הסיליקון ממליצים לבדוק את תקינות השתלים מידי 10 שנים אצל הרופא המנתח. לבדיקה מומלץ להגיע עם בדיקת אולטרסאונד עדכנית. הרופא יבדוק את השתלים והשדיים מהאספקט הבריאותי (לוודא אין דליפה חלילה) ומהאספקט האסתטי (שינויים בצורת השד בעקבות הריון, לידה, הנקות, שינויים קיצוניים במשקל ועוד) וימליץ על אופן הפעולה המתאים למטופלת.

בהתאם לתוצאות הבדיקה והנחיית הרופא, אפשר להשאיר את השתלים או לתאם ניתוח להחלפת השתלים.
נציין כי המלצת ה-FDA היא להחליף את השתלים מידי 15 שנים, בכפוף לחוות דעת רפואית מיומנת.

שאלתם בפייסבוק ואנחנו עונים

ד"ר סרג'יו לוסטהאוז עונה על שאלות הגולשים מהפייסבוק בנושא הגדלת חזה

איך בוחרים את גודל השתלים?

לנו בפרופורציה יש "סייזרים" מיוחדים, מעין שתל שמיועד למדידה. את הסייזר אנחנו מכניסים בין החזייה לעור של המטופלת וביחד מודדים מה הכי מתאים לה ומה היא הכי אוהבת.

האם השתלים בטוחים לשימוש?

כן, היום השתלים הם עם אחריות לכל החיים. סיכוי הדליפה של השתלים שואף לאפס.

אילו סוגי שתלים לחזה קיימים?

השתלים הכי נפוצים הם במילוי סיליקון, בהם משתמשים ב-99.9% מהמקרים. בעבר היו משתמשים בשתלים מלאים במי מלח שהיום הם כמעט לא בשימוש.

האם אפשר להניק אחרי הגדלת חזה?

התשובה היא כן. אנחנו לא נוגעים בבלוטת השד, לא בשיטה שמעל השריר ולא בשיטה שמתחת לשריר ולכן אין מניעה להנקה אחרי הריון.

מתלבטת לגבי ניתוח הגדלת חזה? מעוניינת במידע נוסף? השאירי פרטים בטופס שתחתית מאמר זה ונציג יחזור אלייך בהקדם.

שאלות נפוצות

האם אפשר לעשות ניתוח להגדלת חזה בהרדמה מקומית?

בדרך כלל יבוצע הניתוח בהרדמה מלאה.

האם אחרי לידה אפשר לעשות ניתוח הגדלת חזה?

ההמלצה הרפואית היא לא לנתח בחצי השנה הראשונה לאחר לידה וכל עוד האישה עדיין מיניקה. חשוב לדעת כי בשלושת החודשים הראשונים לאחר ניתוח, עליך להימנע מהרמת משקל כבד וזה כולל גם את הילד/ים שלך. מרבית הנשים מעדיפות לסיים עם שלב ההריונות וההנקה ורק אז ניגשות לניתוח הגדלת חזה. קחי את הדברים בחשבון בתכנון הזמנים שלך.

האם אפשר לטוס אחרי ניתוח הגדלת חזה?

אגדות אורבניות קיימות גם סביב נושא הרפואה האסתטית והפלסטית. מיתוס זה הינו מופרך לחלוטין וכמובן שאין בו אמת: ניתן לטוס בבטחה לאחר ניתוח הגדלת החזה ללא חשש.

האם שתל הגדלת חזה מפריע לאבחון בעת בדיקה ממוגרפית?

חשוב לציין בעת קביעת התור שמדובר בשתל הגדלת חזה, על מנת שיוכלו לזמנך לבדיקה אצל טכנאי מיומן שיודע לעבור על בדיקות ממוגרפיה במקרה של שתלים בחזה. מה שכן, חשוב שתדעי- שאין מניעה לבצע בדיקת ממוגרפיה לאחר ניתוח הגדלת חזה, השתל אינו מפריע.

האם ישנן הגבלות מיוחדות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

בשלושת החודשים הראשונים שלאחר ניתוח הגדלת חזה יש להימנע מנשיאת משקלים כבדים, (כן, גם תינוק או ילד הינו משא כבד לצורך העניין), ומעבודה פיזית מאומצת וכמובן שיש להישמע להוראות הרופא בכל הנוגע להחלמה מהניתוח. לאחר תקופת ההחלמה החזרה אל השגרה היא מלאה.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות