תפריט

למי מתאים הניתוח?

ניתוח הגדלת חזה ( Breast Augmentation ) מתאים עבור נשים אשר אינן מרוצות ממראה או גודל החזה שלהן כתוצאה מעיוותים אסתטיים שונים, כגון הבדלי גודל בין שד לשד, חזה לא מפותח, שינויים בגודלו של השד כתוצאה מירידה במשקל, ירידת נפח בשד כתוצאה מהנקות או מהתבגרות, שדיים שאינם פרופורציונליים לשאר הגוף. מתי לא ניתן לבצע ניתוח הגדלת חזה?

 • מחלה סופנית פעילה, או פחות משנתיים מהחלמה מלאה
 • מחלה נפשית קשה המצריכה טיפול תרופתי
 • שלושה חודשים לאחר סיום הנקה (ישנם רופאים אשר לא יבצעו את הניתוח אם עברה פחות משנה מאז סיום ההנקה)

במקרה של מחלות כרוניות מסוימות, ייתכן ויידרש אישור מהרופא המטפל

פגישת ייעוץ עם רופא

השלב הראשון הוא פגישת ייעוץ עם כירורג מומחה מצוות פרופורציה. במהלך הפגישה אפשר לשוחח על כל מה שמטריד אותך החל מ – האם אפשר לישון על הצד אחרי ניתוח הגדלת חזה ועד לעד כמה כואבים התפרים לאחר ניתוח הגדלת חזה – כמו כן, במהלך הפגישה תשוחחו על מהלך ניתוח הגדלת שדיים והרופא יפרט על התהליך, כולל סקירה על מהלך הניתוח, החומרים בהם משתמשים, סיכונים אפשריים, עלות ניתוח הגדלת חזה וגם סקירה של תהליך ההחלמה. הרופא יבדוק את התאמת המועמדת לניתוח מבחינה בריאותית ולאחר מכן ימליץ על פי בדיקת השדיים על גודל השתלים הרצוי.

שתלים

באילו שתלים משתמשים? השתלים בהם משתמשים כיום במרבית המקרים הנם שתלי סיליקון מהדור החדש, אשר ידועים כעמידים מאד ומיוצרים מהחומרים האיכותיים ביותר. בנוסף, פיתוחים אחרונים בתחום מאפשרים כיום לייצר שתלים במגוון צורות אנטומיות וכך ניתן להתאים שתלי סיליקון למבנה הגוף של המטופלת בצורה אופטימלית שתעניק מראה ותחושה טבעיים. על מנת לקבל מושג כיצד החזה יראה לאחר הניתוח וכיצד משפיעים גדלים שונים של שתלים, ניתן גם להתרשם מתוצאות ניתוחים אחרים ולצפות בתמונות לפני ואחרי.

האם אפשר לבחור את גודל השתלים? נושא גודל שתלי סיליקון בהם ייעשה שימוש בניתוח הוא דיון פתוח בין הרופא למטופלת, כאשר גם רצונותיה יילקחו בחשבון. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי גודל השתלים צריך להיות פרופורציונלי לגוף וגם עבור מי שאינה מחפשת את המראה הטבעי, חשוב לשים בעדיפות ראשונה את הבריאות והבטיחות. בסופו של דבר ההחלטה הסופית על גודלם של שתלי סיליקון הנה משותפת של הרופא והמטופלת וצריכה לשמש כעמק השווה בין הראייה הרפואית לבין רצונות אישיים.

מה גודל השתל המומלץ? כאמור, כל אישה אשר עומדת בפני ניתוח הגדלת חזה עושה זאת מסיבותיה שלה ומתוך מטרה לשפר אלמנט מסוים המפריע לה במראה החזה. אמנם מטרת הניתוח היא להגדיל את נפח החזה, אך עדיין ישנם שיקולים שונים המשפיעים על ההחלטה הסופית לגבי גודל וצורת השתל המועדפים. בנוסף לרצונות האישיים של המטופלת, ישנו גם עניין התאמת החזה החדש לפרופורציות הגוף. אישה נמוכת קומה ורזה תתקשה להסתדר עם חזה גדול מדי ותסתכן בבעיות גב במידה ותבחר שתלי סיליקון שאינם מתאימים לפרופורציות הגוף ולמשקל אותו היא מסוגלת לשאת. בחירת סוג השתל מושפעת ממספר פרמטרים כגון:

 • צורת השד הרצויה – האם המטופלת מעוניינת בחזה שופע ועגול או חזה בצורת "אגס" (שנראה יותר טבעי).
 • המרקם – ישנם שתלים בעלי תחושה יותר טבעית ואחרים יותר נוקשים שעל אף צורתם העגלגלה יותר, אינם מרגישים כמו "הדבר האמיתי". עניין של בחירה.
 • מיקום שתלי סיליקון – ישנם שתלים שנוח ונכון יותר למקם בחלק העליון של השד, וישנם כאלה שבחלק התחתון. לבחירת המיקום, כמובן השפעה על המראה הסופי.
 • מיקום הכנסת השתלים – למעשה מדובר במיקום החתכים מהם ייצור הרופא את ה"כיס" דרכו יכניס את השתלים לחזה. לא כל שתל ניתן להכניס דרך כל מיקום וישנה העדפה מבחינת הרופא לחתך במיקום בו מתאפשרת לו רמת ראות ודיוק גבוהות. מצד שני, המטרה היא להגיע לצלקות מינימליות במקומות פחות נראים לעין.

כאמור, ההחלטה על גודל השתל הינה אישית ויש לעשותה ביחד עם הרופא המנתח. עוד במעמד פגישת הייעוץ יפנה הרופא את המטופלת לשלל בדיקות דם על מנת לוודא כי מצבה הבריאותי תקין ויאפשר ניתוח. ייתכן כי המטופלת תופנה אף לביצוע בדיקת ממוגרפיה (בדרך כלל מופנות מטופלות מעל גיל 40). לאחר פגישת הייעוץ הראשונית, תיקבע ביקורת שלפני ניתוח, במהלכה יוודא הרופא כי הבדיקות אכן תקינות ויתאים למטופלת חזייה רפואית מיוחדת, אותה ילביש מיד בתום הניתוח והיא תלווה את המטופלת בשלבי ההחלמה הראשוניים.

שתלים הגדלת חזה

הכנה לניתוח הגדלת חזה

 • כשבועיים לפני ניתוח להגדלת חזה יש לבצע את בדיקות הדם אליהן הפנה הרופא (PT, PTT, וספירה).
 • עבור נשים מעל גיל 40, מומלץ לבצע בדיקת ממוגרפיה לפני הניתוח.
 • יש להגיע ליום הניתוח בצום מוחלט של 6 שעות ללא אוכל או שתייה (למי שמעשן גם ללא סיגריה).
 • יש להגיע לחדר ניתוח ללא איפור, תכשיטים ו/או פירסינגים מכל סוג שהוא.

הרדמה בניתוח הגדלת חזה

מהלך ניתוח הגדלת חזה

ניתוח הגדלת חזה בהרדמה מקומית לרוב לא מתבצע, אלא מתבצע בדרך כלל בהרדמה מלאה. הרופא יבצע חתכים דרכם יחדיר את השתלים לחזה, כאשר ישנם מבפר מקומות אפשריים לביצוע החתכים דרכם יוחדרו השתלים:

 • חתך תת-שדי
 • סביב העטרה
 • דרך בית השחי

לבחירת מיקום החתכים השפעה על גורמים כמו הנקה או נראות הצלקות לאחר הניתוח, ולכן הוא ייקבע על יד הרופא בתיאום עם המטופלת, מתוך מטרה להגיע לתוצאה הטובה והבטוחה ביותר שתתיישב עם רצונותיה של המטופלת. במרבית המקרים, יבוצע החתך מתחת לשד (חתך תת-שדי), אשר בדרך כלל מאפשר לרופא שדה ראייה רחב של כיס השד ומקל מאוד את הליך החדרת השתלים ומיקומם.

לאחר מכן, ימקם הרופא את השתלים מתחת או מעל לשריר החזה. גם במקרה זה, המיקום אליו יוחדר השתל אינו קבוע ומשתנה בהתאם למספר גורמים, ביניהם כמות השומן שבין העור לשתל. מיקום החדרת השתל משפיע בין היתר על היכולת לבצע בדיקת ממוגרפיה, נגישות השתל למישוש ועוד. מיקום החדרת השתל ייבחר על ידי הרופא בשיתוף עם המטופלת, מתוך מחשבה על היתרונות והחסרונות של כל שיטה, ההתאמה למבנה גופה ומצבה של המטופלת וכמובן רצונותיה.

מהלך ניתוח הגדלת חזה
מהלך ניתוח הגדלת חזה

החלמה מניתוח הגדלת חזה ותופעות לוואי

ניתוח להגדלת חזה אורך כשעה וחצי. בתום הניתוח תישאר המטופלת להשגחה בבית החולים למשך מספר שעות, לאחריה, במידה ומצבה יהיה תקין תשוחרר. כאמור, בתום הניתוח תולבש למטופלת חזייה הרפואית, שתלווה את הליך ההחלמה.

יש להקפיד שהחזייה תהיה איכותית ותאפשר תמיכה מקסימלית, מה שיקטין את הסיכון לסיבוכים וכאבים. מומחי פרופורציה ממליצים על חזיות Care Fix של Tyrex, אשר בנויות במיוחד כדי לאפשר החלמה מקסימלית ותמיכה מלאה לאזור לאחר הניתוח.

מיד לאחר הניתוח החזה צפוי להיות קשה ונפוח, הנפיחות וגם תחושת הנוקשות צפויות לחלוף בהדרגתיות. בימים הראשונים שלאחר הניתוח ייתכן קושי בהרמת הידיים ולכן חשוב להימנע מהרמת חפצים כבדים. ישנן מטופלת שחוות כאבים וקושי בתנועה חופשית של היד ביומיים הראשונים שלאחר הניתוח. תופעות אלו חולפות לאחר מספר ימים בעזרת משככי כאבים. הנחיות לאחר הניתוח:

 • לאחר הניתוח יש להישאר עם החזייה הרפואית למשך שבוע (גם בלילה). כעבור יום ניתן כבר להתרחץ במים פושרים, זורמים ולא לשפשף את המקום.
 • יש ליטול את האנטיביוטיקה לפי מרשם הרופא למשך חמישה ימים. במידה וישנם כאבים ניתן לקחת משככי כאבים.
 • כאשר מורידים את החזייה הרפואית ניתן ללבוש כל חזייה.

תקופת ההחלמה נמשכת בדרך כלל עד שלושה שבועות, כאשר כשבוע מיום הניתוח ניתן לחזור לפעילות רגילה, אך בשלושת השבועות הראשונים מומלץ להימנע מהרמת חפצים כבדים ומגע פיזי עם אזור החזה. תנועת היד עלולה להיות מוגבלת והנפיחות עשויה להימשך כחודש. הרופא יערוך ביקורות רציפות על מנת לעקוב אחר הליך ההחלמה ולוודא כי הוא תקין בשלבים, כאשר הביקורת הראשונה תתבצע מספר ימים לאחר הניתוח, ולאחר מכן שבוע, חודש ושלושה חודשים לאחר הניתוח.

עקב הכאבים והצורך להישאר במנוחה ולהימנע ממאמץ, מומלץ לתכנן מראש את שלב ההחלמה ולהיעזר באדם נוסף שיטפל בבית, על מנת לאפשר לגוף להחלים בצורה מיטבית.

תופעות לוואי אפשריות הקשורות לניתוח הגדלת חזה עלולות לכלול תגובות להרדמה, שינויים בשד או תחושת הפטמה, קרישי דם וזיהום, כאשר תופעות לוואי כגון שטפי דם ונפיחות נוטים להיעלם עם הזמן.

תוצאות הניתוח

עם הזמן ובהתאם לקצב ההחלמה האישי של כל אחת, ניתן יהיה להבחין בבירור בתוצאות הניתוח וליהנות מהן. החזה צפוי להיות  מלא וגדול יותר.

תוצאות ניתוח הגדלת חזה

שאלות נפוצות

האם אפשר לטוס אחרי ניתוח הגדלת חזה?

אגדות אורבניות קיימות גם סביב נושא הרפואה האסתטית והפלסטית. מיתוס זה הינו מופרך לחלוטין וכמובן שאין בו אמת: ניתן לטוס בבטחה לאחר ניתוח הגדלת החזה ללא חשש.

האם שתל הגדלת חזה מפריע לאבחון בעת בדיקה ממוגרפית?

חשוב לציין בעת קביעת התור שמדובר בשתל הגדלת חזה, על מנת שיוכלו לזמנך לבדיקה אצל טכנאי מיומן שיודע לעבור על בדיקות ממוגרפיה במקרה של שתלים בחזה. מה שכן, חשוב שתדעי- שאין מניעה לבצע בדיקה ממוגרפית לאחר ניתוח הגדלת חזה, השתל אינו מפריע.

האם ישנן הגבלות מיוחדות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

בשלושת החודשים הראשונים שלאחר ניתוח הגדלת חזה יש להימנע מנשיאת משקלים כבדים, (כן, גם תינוק או ילד הינו משא כבד לצורך העניין), ומעבודה פיזית מאומצת וכמובן שיש להישמע להוראות הרופא בכל הנוגע להחלמה מהניתוח. לאחר תקופת ההחלמה החזרה אל השגרה היא מלאה.

מאיזה גיל אפשר לעשות הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה ברשת פרופורציה מבוצע החל מגיל 18 ומעלה

האם ניתוח הגדלת חזה מחזיק לכל החיים?

ניתוח הגדלת חזה כולל החדרת שתלים אל החזה, על אף שהשתלים האלה הינם מתקדמים,בטוחים ועמידים מאוד, ישנה הנחיה לבדוק את תקינותם בכל עשור ובהתאם לתוצאות הבדיקה והנחיית הרופא, אפשר להשאירם או לסור שוב לחדר הניתוח לביצוע הליך להחלפתם.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות