תפריט

האם אפשר לעשות ניתוח להגדלת חזה בהרדמה מקומית?

בדרך כלל יבוצע הניתוח בהרדמה מלאה.

האם אחרי לידה אפשר לעשות ניתוח הגדלת חזה?

ההמלצה הרפואית היא לא לנתח בחצי השנה הראשונה לאחר לידה וכל עוד האישה עדיין מיניקה. חשוב לדעת כי בשלושת החודשים הראשונים לאחר ניתוח, עליך להימנע מהרמת משקל כבד וזה כולל גם את הילד/ים שלך. מרבית הנשים מעדיפות לסיים עם שלב ההריונות וההנקה ורק אז ניגשות לניתוח הגדלת חזה. קחי את הדברים בחשבון בתכנון הזמנים שלך.

האם אפשר לטוס אחרי ניתוח הגדלת חזה?

אגדות אורבניות קיימות גם סביב נושא הרפואה האסתטית והפלסטית. מיתוס זה הינו מופרך לחלוטין וכמובן שאין בו אמת: ניתן לטוס בבטחה לאחר ניתוח הגדלת החזה ללא חשש.

האם שתל הגדלת חזה מפריע לאבחון בעת בדיקה ממוגרפית?

חשוב לציין בעת קביעת התור שמדובר בשתל הגדלת חזה, על מנת שיוכלו לזמנך לבדיקה אצל טכנאי מיומן שיודע לעבור על בדיקות ממוגרפיה במקרה של שתלים בחזה. מה שכן, חשוב שתדעי- שאין מניעה לבצע בדיקת ממוגרפיה לאחר ניתוח הגדלת חזה, השתל אינו מפריע.

האם ישנן הגבלות מיוחדות לאחר ניתוח הגדלת חזה?

בשלושת החודשים הראשונים שלאחר ניתוח הגדלת חזה יש להימנע מנשיאת משקלים כבדים, (כן, גם תינוק או ילד הינו משא כבד לצורך העניין), ומעבודה פיזית מאומצת וכמובן שיש להישמע להוראות הרופא בכל הנוגע להחלמה מהניתוח. לאחר תקופת ההחלמה החזרה אל השגרה היא מלאה.

מאיזה גיל אפשר לעשות הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה ברשת פרופורציה מבוצע במטופלות החל מגיל 18 ומעלה.

האם ניתוח הגדלת חזה מחזיק לכל החיים?

ניתוח הגדלת חזה כולל החדרת שתלים אל החזה, על אף שהשתלים האלה הינם מתקדמים, בטוחים ועמידים מאוד, ישנה הנחיה לבדוק את תקינותם בכל עשור ובהתאם לתוצאות הבדיקה והנחיית הרופא, אפשר להשאירם או לסור שוב לחדר הניתוח לביצוע הליך להחלפתם.

האם ניתן להניק לאחר הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה אינו כרוך בסיכון צינוריות החלב או ביכולת של אישה להניק ועל כן, אין מניעה להניק לאחר ההגדלה

אילו סוגי שתלים קיימים?

שתלי הסיליקון המשמשים בניתוחי הגדלת חזה הם מגוונים: שתלים בצפיפות ג'ל גבוהה, בצפיפות ג'ל נמוכה, שתלים עגולים, שתלים אנטומיים וגם שתלים "מהדור השלישי" המתאפיינים במעטפת דקה ועמידה במיוחד. התאמת השתל תבוצע לאחר פגישת ייעוץ מקדימה עם הרופא המנתח.

האם השתל נשאר לנצח?

השתלים היום עמידים במיוחד, אולם כעבור כעשר שנים ממועד ניתוח הגדלת חזה יש לסור למרפאה על מנת לבצע בדיקת תקינות תקופתית

האם מיקום השתל בניתוח הגדלת חזה משפיע על בדיקת ממוגרפיה?

מיקום שתל הסיליקון במהלך ניתוח הגדלת חזה בהחלט ישפיע על איכות פענוח בדיקת ממוגרפיה; במידה והשתל הונח מתחת לשריר, השריר למעשה מהווה הפרדה בין השתל לרקמת השד ובכך למעשה מסתיר רק חלק קטן מרקמת השד ותוצאות הבדיקה יהיו קלות יותר ואיכותיות יותר בפענוח.

האם ניתוח הגדלת חזה מפריע לבדיקת שד ידנית?

הגדלת חזה לא אמורה להוות מגבלה בכל מה שנוגע לאבחון מוקדם של גושים בשד על ידי רופא כירורג מיומן ואפילו האישה עצמה תוכל לחוש בגושים, במידה וישנם, במישוש עצמי ידני.

האם הגדלת חזה תשפיע על גילוי מוקדם של סרטן שד?

נשים לאחר הגדלת חזה לא סובלות מגילוי מאוחר של סרטן השד במידה ויקפידו לבצע בדיקות ידניות ובדיקות ממוגרפיה במועדן. הרפואה מעמידה כלי עזר משלימים לבדיקה זו במידה ונדרש, בניהם: בדיקת MRI ואולטרסאונד.

האם שתלים להגדלת חזה עלולים להינזק במהלך טיסה?

שום נזק לא יכול להיגרם במהלך טיסה. שתלים להגדלת חזה בהם הכירורגים המומחים של פרופורציה משתמשים, הינם מהמתקדמים והאיכותיים בעולם.

כמה זמן אורך ניתוח הגדלת חזה?

ניתוח הגדלת חזה אורך לרוב בין שעה לשעתיים. כמובן שאורך הניתוח אינו דבר מוחלט ותלוי בשיטה ובטכניקה בהן משתמש המנתח, במצב המטופלת ועוד.

איך בוחרים את גודל השתלים לניתוח הגדלת חזה?

ההחלטה על גודל השתלים לפני ניתוח הגדלת חזה נלקחת על ידי המטופלת לאחר ייעוץ עם הרופא המנתח. לרוב המטופלות העדפה משלהן לגבי גודל החזה המבוקש, אך יש לקחת בחשבון כי החזה החדש צריך להתאים לפרופורציות הגוף ולהשתלב בממדים הטבעיים של הגוף, על מנת שהתוצאה תיראה יפה ואסתטית. הרופא המנתח ייעץ בפגישה על גודל השתלים המומלץ לאחר בדיקת המטופלת ויחליט ביחד עמה על גודל שיספק את רצונה ויהווה פתרון אסתטי מקסימלי.

מה הזמן האידאלי לבצע הגדלת חזה אם אני רוצה להיות מוכנה לקיץ?

אמנם זמני ההחלמה אחרי ניתוח הגדלת חזה אינם אחידים ותלויים במספר גורמים. יחד עם זאת, בדרך כלל, החלמה מלאה מן הניתוח כולל חזרה לעילות מלאה יתאפשר לאחר כחודש. לכן, על מנת להגיע לתקופת הקיץ לאחר ההחלמה, מומלץ לבצע את הניתוח בתחילת האביב.

למי מתאים ניתוח הגדלת חזה?

הצורך בניתוח הגדלת חזה הוא רגשי אצל נשים רבות ומבוצע כאשר אישה אינה מרוצה מגודל החזה שלה ומרגישה שלא התפתח במידה מספקת. כמו כן, ניתוח הגדלת חזה יכול להתאים במקרה של איבוד נפח בחזה שיכול לנבוע מלידות, גיל או ירידה גדולה במשקל.

מתי אפשר להתקלח אחרי הגדלת חזה?

ברוב המקרים, יתאפשר למטופלת להתקלח כ-24 שעות אחרי השחרור מבית החולים, אלא אם כן הרופא הורה אחרת.

כמה זמן אחרי הניתוח אוכל לישון על הבטן?

באופן כללי, מומלץ להימנע מהפעלת לחץ מכל סוג על החזה לתקופה של כשלושה חודשים לאחר ניתוח הגדלת חזה. לפיכך, בזמן זה עדיף שלא לישון על הבטן. כמובן שהכל בהתאם להוראות הרופא וניתן בעת הצורך להתייעץ עם הרופא המנתח.

מדוע יש צורך בהחלפת שתלים של הגדלת חזה?

לעיתים החלפת שתלים אחרי ניתוח הגדלת חזה נגרמת בשל סיבות "טכניות" דוגמת דליפת השתל, שינוי צורתו או חלילה כאבי גב הנובעים מחוסר פרופורציה של גודל השתל והתאמתו למבנה האישה. מקרים נוספים הם כמובן בחירתה של האישה להקטין או להגדיל את השתלים שבחזה באופן יזום.

האם נדרש להחליף את השתלים לאחר ניתוח הגדלת חזה?

המלצת משרד הבריאות והחברות המייצרות היא לבדוק את מצב השתלים לאחר ניתוח הגדלת חזה אחת לכעשור בערך, לאחר ניתוח הגדלת חזה, אלא אם כן מתעוררת בעיה המצריכה את החלפתם לפני המועד המומלץ

נגישות