תפריט

למי מתאים הניתוח?

על אף שקשה לנקוב בגיל מסוים בו ניתן לשקול לבצע את הניתוח, שכן סימני הזדקנות מתבטאים באופן שונה אצל כל אחד ואחת מאיתנו. ישנם כאלה אשר יסבלו מקמטים וצניחה של העור כבר בגילאי 40-45 ומאידך, ישנם אנשים שסימני הזמן לא יהיה ניכרים על פניהם גם בגיל 50-55. המון תלוי בגנטיקה, הרגלי עישון, חשיפה למזהמים סביבתיים ולשמש ועוד.

בנוסף, ישנם מקרים מסוימים בהם אדם יבקש להצעיר את מראה פניו וניתן יהיה להשיג מטרה זו על ידי טיפולים אסתטיים, כגון העלמת קמטים על ידי חומצה היאלורונית או חומרי מילוי והחלקת קמטים דומים. הדבר תלוי בעומק הקמטים ובמצב הכללי של העור. כאשר מדובר בקמטים עמוקים מאוד, עור רפוי וצנוח והצטברות תאי שומן בחלק התחתון של הפנים, לא תמיד הזרקות יכולות לסייע ובמקרים אלה ניתוח מתיחת פנים ייתן את הפתרון המבוקש.

שאלות נפוצות

בתומו של ניתוח מתיחת פנים, עור הפנים חוזר למצב בו היה לפני מעל לעשור שנים. חשוב לזכור- שמהרגע בו עור הפנים מתבלה ומזדקן, ויחד איתו השרירים שנכנעים לגרביטציה, אין מניעה אלא לסייע לו בדמות ניתוח מתיחה שכזה. במידה ומתחזקים את העור היטב והתזונה היא מאוזנת, התוצאה נשמרת שנים ארוכות.

במקרים בהם הרופא ימליץ, ניתן להפוך את מתיחת הפנים לניתוח משולב, במסגרתו הרופא יוכל לשפר את הנראות של הלסת, העפעפיים, האוזניים, האף ואפילו השפתיים.

לחלוטין לא. הצלקות לאחר ניתוח מתיחת פנים ממוקמות באיזור קו השיער ברקות ומאחורי האוזניים, והן קטנות ומינימאליות ככל שניתן.

היות וניתוח מתיחת פנים מיועד לטיפול בקמטים עמוקים ופנים נפולות וחסרות אלסטיות, בדרך כלל גילם של המטופלים המבצעים את הניתוח הוא לפחות 40 ומעלה.

לא בכל מקרה. בדרך כלל, מתיחת פנים תבוצע כאשר מדובר בקמטים עמוקים ובנפילת עור משמעותית, שהעלמת קמטים לא יכולה להוות פתרון יעיל מספיק עבורם.

לכל השאלות הנפוצות

מהלך הניתוח

בתחילת הניתוח יבוצעו חתכים קטנים ועדינים באזור הרכות (החתכים יבוצעו בתוך שיער הרקה כך שלא ייראו), קו האוזניים והחיבור לראש. לאחר מכן, יבצע הרופא הפרדה בין העור לבין הרקמות על מנת לאפשר להסיר עודפים ולהדק בעדינות את העור תוך התאמה למעטפת הרקמות בתפרים עדינים.

הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית ואורך עד כשלוש שעות. לאחר הניתוח, יאושפז המטופל לצורך מעקב במשך כ-24, על פי שיקול הרופא המנתח.

הצלקות בניתוח מתיחת פנים במרבית המקרים מגלידות לחלוטין ואינן נראות. למרות זאת, בימים הראשונים לאחר הניתוח, עלולות להיות נפיחויות וסימנים כחולים. תופעות אלו יתמתנו ויחלפו בהדרגה. כמו כן, תיתכן תחושה של מתיחת יתר בפנים – תחושה זו גם תתמתן ותעבור בתוך מספר ימים.

החלמה

אמנם ההחלמה הסופית מניתוח מתיחת פנים אורכת מספר שבועות, אולם כבר לאחר כמה ימים – ניתן לחזור לפעילות שגרתית רגילה.
למחרת הניתוח ניתן ואף רצוי להתרחץ ולחפוף את השיער.  ניתן להתאפר כיומיים – שלושה לאחר הניתוח.

את התפרים מוציאים בשלבים, כאשר כעבור עשרה ימים מסירים את כולם ולא נותרים סימני חתך או נפיחויות. למשך חצי שנה מיום הניתוח יש להימנע מחשיפה לשמש או להשתמש בתכשירים עם מסנני קרינה גבוהים במיוחד.

מומלץ להימנע מענידת עגילים כחודש לאחר הניתוח (עגילים כבדים להימנע כ6 שבועות).

נגישות