תפריט

מהו ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח שנותן מענה לאזורים מסוימים בעור שחלה בהם הזדקנות. ברוב ניתוחי הפנים תבוצע גם מתיחה באזורי הצוואר. מטרת הניתוח היא להחזיר את הרעננות לעור הפנים, תוך שמירה על צורתו הטבעית והזוהרת.

מתיחת פנים - לפני ואחרי
לפני מתיחת פנים | אחרי

מתי מומלץ לבצע ניתוח מתיחת פנים?

ניתוח מתיחת פנים מומלץ לבצע כאשר ישנה צניחה באזורי רקמות הפנים והצוואר. צניחה זו מורגשת כאשר נוצרים קפלי עור ועודפים.

מה הגורמים לביצוע ניתוח מתיחת פנים?

הגורמים המרכזיים הינם צניחת הרקמות ועודפי העור הנוצרים בשל שינויים רבים הקשורים לעליה בגיל. הזדקנות העור באה לידי ביטוי בהתמעטות השומן התת-עורי וכוח המשיכה הטבעי. אלו גורמים לאיבוד הנפח באיזו עצמות הלחיים ויוצרים מראה מלבני ומאורך, שונה לחלוטין ממראה של פנים צעירות מעוגלות ומלאות.

בין הפה לסנטר, והאף לפה ישנן רקמות תת עוריות שמתרופפות בשל הזדקנות העור וכך גם נוצרים קפלי העור השונים על עור הפנים.

סיבה נוספת היא התמעטות וירידה באיכות האלסטין וסיבי הקולגן המצויים בעור שלנו. התמעטות זו פוגעת במיצוק העור ובמרקם שלו ויוצרת עודפי עור וקפלים באזורים מסוימים על הפנים והצוואר.

מהם סוגי ניתוחי מתיחת הפנים שקיימים?

ניתוח מתיחת פנים מחולק לשני סוגי ניתוחים. מתיחת פנים מלאה, ומתיחת פנים קטנה.

מתיחת פנים מלאה מתבצעת כאשר רקמת החיבור העוטפת את שרירי הפנים מהודקת ועודפי העור מוסרים.

מתיחת פנים קטנה מתקיימת כאשר עור הפנים לא רפוי באופן קיצוני, ומתבטא רק במרכז הפנים ללא הצוואר. ניתוח זה כולל שני חתכים בלבד, בקדמת כל אוזן.

שני סוגי הניתוחים מעניקים מראה צעיר, מרענן ומחזירים את הזוהר לפנים עצמן, ולעור הפנים בפרט.

מתיחת פנים - לפני ואחרי

איך להתכונן לניתוח מתיחת פנים?

 • לפני ניתוח מתיחת פנים עליכם לעשות מספר בדיקות. הבדיקות הן חלק משגרת ההכנה לניתוח, ביניהן בדיקות דם הנקבעות על סמך היסטוריה רפואית ונתונים אישיים.
 • חודש לפני הניתוח עליכם להפסיק לעשן. העישון עלול לפגוע באספקת הדם ואף מגדיל את הסיכון לסיבוכים אפשריים.
 • שבועיים לפני הניתוח עליכם להפסיק לטול תרופות הנוגדות קרישת דם, או תוספי מזון מסוימים.
 • לפני הניתוח עליכם להיות בצום מוחלט של לפחות שש שעות.

איך מתבצעת ההרדמה בזמן הניתוח?

ברשת מרפאות פרופורציה ניתוח מתיחת פנים מתקיים בהרדמה כללית. לפני הניתוח תתקיים פגישה עם הרופא המרדים, ובמהלכה הרופא יקבל רקע על ההיסטוריה הרפואית שלכם. מחלות, ניתוחים, תרופות, רגישויות ועוד. חשוב שלא לשכוח לעדכן בכל פרט על מנת שהצוות הרפואי יהיה מעודכן בהכל. גם לכם כמובן תינתן האפשרות לשאול את הרופא כל שאלה המטרידה אתכם, על מנת שתוכלו להיכנס לניתוח הכי בטוחים ורגועים שיש.

מה מהלך הניתוח?

המנתח מסיר עודפי עור באזורים השונים ומבצע בהם שאיבת שומן. כמו כן, אם ישנם מיתרים אורכיים בצוואר, אלו יהודקו דרך חתך תת סנטרי. על פי הצורך יוזרק שומן עצמי באזורים הנזקקים לכך (לסת, אף, שפתיים, לחיים, בין האף לפה). השומן העצמי מעניק את הנפח שאבד עם השנים ומשיב להם את המראה הזוהר, הרענן והצעיר.

הניתוח נמשך בין שעתיים לחמש שעות (בהתאם למצב המטופל/ת כמובן) ולאחריו תישארו לאשפוז לילה בבית החולים להשגחה בלבד.

תהליך ניתוח מתיחת פנים

 

אילו סיבוכים אפשריים עלולים לקרות?

כל ניתוח, כולל ניתוח מתיחת פנים, כמו כל הליך כירורגי יכול להיות מלווה בסיבוכים אפשריים. יחד עם זאת, מדובר בסיבוכים נדירים.

הסיבוכים האפשריים הם:

 • שטף דם תת עורי (המטומה) – זהו דימום המצטבר וגורם לתחושה של אי נוחות וכאבים. על מנת לטפל בו יש ליצור ניקוז של שטף הדם.
 • זיהומים – זיהום כתוצאה מניתוח מתיחת פנים נחשב מאוד נדיר.
 • צלקות קלואידיות – צלקת מעובה מאפיינת מנותחים שגוון עורם כהה.
 • הופעה של נמק על העור – סיבוך זה יכול להופיע בשל מתיחת יתר בעור, חבישה הדוקה, עישון מאסיבי או המטומה.
 • פגיעה בעצב שריר הגבה – סיבוך זה הוא נדיר. אם הוא קורה, הוא עלול לגרום לצניחה של הגבה בצד שבו העצב הפגוע נמצא. זוהי פגיעה שחולפת עם הזמן ולא נשארת קבועה.
 • פגיעה בעצב שריר השפה התחתונה – זהו סיבוך זמני. תופעה של א-סימטריה של השפתיים שחולפת במרבית המקרים, כמובן גם באופן אינדיווידואלי.

למה לעשות ניתוח מתיחת פנים בפרופורציה?

 • ברשת מרפאות פרופורציה טובי המומחים בתחום הכירורגיה הפלסטית ובעלי ניסיון ניתוחי עשיר.
 • לרשת מרפאות פרופורציה שלושה עשורים של ניסיון וותק בתחום האסתטיקה והפלסטיקה. תוך כך, עשרות אלפי לקוחות מרוצים.
 • לשרותכם עומד צוות מנוסה ומקצועי של מתאמות המלוות אתכם לאורך כל התהליך החל מהייעוץ, ועד להחלמה.
 • כל הניתוחים והטיפולים ברשת מרפאות פרופורציה מבוצעים ברמת הבטיחות הגבוהה ביותר, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות והתו הסגול.

ניתוחי מתיחת פנים מתקיימים ברשת מרפאות פרופורציה על ידי מיטב המומחים והמנתחים. ד"ר מאור אודי, ד"ר פרידמן אור, ד"ר אסף אולשינקה ועוד, תוך כדי שמירה על הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול, והענקת הביטחון של ניסיון, וותק ומיומנות.

מידע נוסף על הניתוח

ד"ר יעקב בר – מנהל רפואי ברשת מרפאות פרופורציה מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית חבר באיגוד הישראלי ובאיגוד הבינלאומי לכירורגיה פלסטית.

האמור לעיל מהווה מידע כללי ראשוני בלבד, אינו בגדר המלצה רפואית, עצה או חוות דעת רפואית ואינו מתיימר להוות תחליף להתייעצות רפואית מקצועית

שאלות נפוצות

אני רוצה לבצע ניתוח מתיחת פנים, אבל מה אם התוצאה תהיה זמנית בלבד?

בתומו של ניתוח מתיחת פנים, עור הפנים חוזר למצב בו היה לפני מעל לעשור שנים. חשוב לזכור- שמהרגע בו עור הפנים מתבלה ומזדקן, ויחד איתו השרירים שנכנעים לגרביטציה, אין מניעה אלא לסייע לו בדמות ניתוח מתיחה שכזה. במידה ומתחזקים את העור היטב והתזונה היא מאוזנת, התוצאה נשמרת שנים ארוכות.

ניתן לשלב ניתוחים נוספים יחד עם ניתוח מתיחת פנים?

במקרים בהם הרופא ימליץ, ניתן להפוך את מתיחת הפנים לניתוח משולב, במסגרתו הרופא יוכל לשפר את הנראות של הלסת, העפעפיים, האוזניים, האף ואפילו השפתיים.

האם יישארו לי צלקות על הפנים לאחר מתיחת פנים?

לחלוטין לא. הצלקות לאחר ניתוח מתיחת פנים ממוקמות באיזור קו השיער ברקות ומאחורי האוזניים, והן קטנות ומינימאליות ככל שניתן.

מאיזה גיל אפשר לעשות מתיחת פנים?

היות וניתוח מתיחת פנים מיועד לטיפול בקמטים עמוקים ופנים נפולות וחסרות אלסטיות, בדרך כלל גילם של המטופלים המבצעים את הניתוח הוא לפחות 40 ומעלה.

האם טיפול העלמת קמטים יכול להחליף את הניתוח?

לא בכל מקרה. בדרך כלל, מתיחת פנים תבוצע כאשר מדובר בקמטים עמוקים ובנפילת עור משמעותית, שהעלמת קמטים לא יכולה להוות פתרון יעיל מספיק עבורם.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות