תפריט

ניתוח אף הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר בארץ ובעולם, ההערכה היא שכ-7,500 אנשים עוברים אותו מידי שנה בישראל, מתוכם כ- 1,500 גברים.

אז קודם כל, אתה בחברה טובה. ועכשיו, בוא נדבר על ניתוח אף.

למה עושים ניתוח אף?

אם אתה מביט בבואתך במראה, תמונות סטילס או ווידאו והדבר הראשון שבולט לך לעין הוא אף שאינך אוהב – בין אם שברת את האף בפציעה הרואית בצבא או בתחרות ספורטיבית ובין אם קיבלת בירושה מסבא אף גדול ועקום – אין סיבה שתסבול.

ניתוח אף פותר בעיות אסתטיות (למשל חוסר סימטריה, גבנון, גודל או רוחב שאינם מחמיאים לצורת הפנים) ובעיות רפואיות (למשל קשיי נשימה, עיקום במחיצת האף ועוד). למעשה, שינוי קטן בצורת האף יכול לעשות שינוי דרמטי במראה הפנים בכלליות ולשפר את הביטחון העצמי. לכן אם אתה מביט במראה ולא אוהב את האיבר שמקשט את מרכז הפנים, אנו מעודדים אותך בחום לגשת לייעוץ עם כירורג פלסטי מומחה בניתוחי אף. חשוב מאוד לבחור ברופא מנתח לאחר שביצעת מחקר מעמיק, ראית תמונות לפני ואחרי של ניתוחי אף שביצע, שוחחת עם מטופלים שעברו אצלו ניתוח (ועברה מעל שנה) וקראת המלצות גולשים אונליין.

אחרי שבחרת את הרופא המתאים ביותר לניתוח האף שלך, בפגישת הייעוץ תקבל הסבר נרחב כיצד מבוצע ניתוח אף, מה ההבדל בין השיטה הפתוחה לשיטה הסגורה, מהו תהליך ההחלמה מניתוח אף ועוד. זה הזמן לשלוף את תמונות ההשראה של אפים שונים ולבחור ביחד עם הרופא את צורת האף שתתאים ביותר לתווי פניך. חשוב לעשות תיאום ציפיות ולקבל מהרופא את כל המידע שחשוב לך לדעת לפני שאתה נכנס לחדר הניתוח.

מה אפשר לעצב מחדש באף?

המנתח שלנו יכול לגרום לאף שלך להיות קטן יותר, בולט יותר, דק יותר, רחב יותר או להחליק בליטות לא מחמיאות – כדי לעזור לך לאהוב את האף שלך מכל זווית.

  • נחיריים: תיקון אסימטריה או הקטנת נחיריים רחבים
  • קצה האף: עיצוב או הסרה חלקית של הסחוס הנמצא בקצה האף
  • גשר האף: עיצוב או צמצום העצם והסחוס בגשר האף אשר גורמים לגבנון. במקרים מסוימים המנתח שובר את האף של המטופל כדי למקם את כל פיסות העצם שנותרו קרוב יותר זו לזו ובכך ייצור אף צר יותר
  • מחיצה: יישור מחיצה סוטה ומרכוז האף
  • אורך: שינוי המחיצה מקטין את אורך האף הכולל
  • רוחב: שבירה ומיקום עצם האף הצדית מאפשרת מראה צר יותר
  • הגדלה: שינוי העצם בגשר האף או הסחוס בקצהו, או שימוש בשתלים ייעודיים מאפשרים הגדלה של האף

האם יש שיטות שונות בניתוח אף לגבר לבין ניתוח לאישה?

בשיטות הניתוח אין הבדל בין המגדרים. עיקר ההבדלים בין גברים לנשים באים לידי ביטוי בתוצאות שהם מבקשים לקבל מהניתוח: מרבית הגברים שואפים לאף ישר ורחב. מרבית הנשים שואפות לקבל אף קטן, צר וסולד.

למה לצפות אחרי הניתוח?

בניתוח אף הרופא המנתח בונה מחדש את האף של המטופל, מסיבה זו כל תהליך החלמה הוא מעט שונה. יחד עם זאת, מספר תופעות חוזרות על עצמן במרבית המטופלים שעברו ניתוח אף, ללא קשר למגדר או גיל. בין התופעות הללו: נפיחויות, המטומות (שטפי דם), הפרשות וקושי בנשימה מהאף, כאבי ראש ותחושת אי נוחות. תופעות אלו חולפות בתוך זמן קצר וניתן להיעזר במשכך כאבים סטנדרטי ללא מרשם רופא.

בחלוף שבוע ימים מהניתוח מוסר הגבס, בחלוף שבועיים מוסרות התחבושות. בחלוף 6 שבועות מרבית הנפיחות יורדת ויתרתה תחלוף בדרך כלל בטווח שבין חצי שנה לשנה מיום הניתוח, אז האף יסיים את תהליך ההתקבעות בצורתו החדשה.

 

נגישות