תפריט

על הטיפול

עיבוי שפתיים רלוונטי לנשים וגברים בטווח גילים רחב (מעל 18) אשר שואפים להגדיל את נפח השפתיים או לעצבן מחדש. באמצעות הזרקה של חומר מילוי זמני, ניתן לעבות את השפתיים, לתקן אסימטריה של השפתיים (למשל שפה אחת לא פרופורציונלית לעומת השנייה, צד אחד של השפתיים לא זהה לצד השני ועוד), לחדד קווי מתאר מטושטשים, להרים זווית פה אשר צנחו, למלא קמטים וקמטוטים סביב השפתיים ועוד.

עיבוי שפתיים
אחרי עיבוי שפתיים | לפני
עיבוי שפתיים
אחרי עיבוי שפתיים | לפני

איך מבצעים עיבוי שפתיים?

עיבוי ועיצוב שפתיים נעשה באמצעות הזרקה של חומר מילוי המבוסס על חומצה היאלורונית, שהיא למעשה לחות מחייה. זהו חומר הקיים ומיוצר בגופנו באופן טבעי והוא אחד החומרים האחראיים לגמישות וחיוניות העור. את ההזרקה חשוב שיבצע רופא מיומן בעל הסמכה וניסיון בהזרקת חומרי מילוי בפנים.

בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחויות בתחום הזרקת חומרי המילוי ואיכותם של החומרים הזמינים לרופאי האסתטיקה משתפרת – כך שעבור כל מטופל ומטופלת ניתן להגיע לתוצאות מעולות אשר נשמרות לאורך זמן, בצורה בטוחה וללא תופעות לוואי.

"חוק הברזל של היום בכל מה שקשור לעיצוב שפתיים הוא דגש על המראה הטבעי. התוצאה צריכה להיות בלתי ניתנת לגילוי ומותאמת באופן מושלם לתווי הפנים והאישיות של המטופל. אל תשכחו את הכלל הזה, בכל גיל ובכל טיפול", כך על פי ד"ר טטיאנה בוניבר.

עיבוי שפתיים

למי מתאים הטיפול?

עיבוי ועיצוב שפתיים מתאים לגברים ונשים אשר אינם שבעי רצון מהשפתיים, בשל עוביין, צורתן או בשל חוסר סימטריה שמפריע להם. טיפול זה מתאים גם כטיפול מונע אשר מעכב את הזדקנות העור.

מדוע השפתיים מאבדות מנפחן עם השנים?

זה לא סוד שברבות השנים עורנו מאבד מהגמישות והחיוניות שלו וככל שאנו מתבגרים, כך ניכרים יותר קמטוטים וקמטים. כמו כן, אזורים בפנים שאופיינו בנפח בצעירותנו, כמו הלחיים והשפתיים, מאבדים מנפחם בשל פיחות בייצור של קולגן ואלסטין, חומרים אשר מצויים ברקמות העור ואחראיים על הענקת נפח וגמישות לעור ואובדן של שומן תת-עורי.

היות והשפתיים שלנו חשופות תמיד לפגעי מזג האוויר (חום, קור, שמש, רוח) והן תמיד בפעולה (אכילה, חיוך, נשיקה, דיבור) – הן בין האיברים הראשונים אשר מושפעים מנזקי הזמן. כאמור, השפתיים נוטות לאבד מהנפח הטבעי שלהן ולעיתים לצנוח בזויות ולהתכווץ… מאחר והשפתיים הן מרכזיות מאוד בפנים שלנו, התופעה הזו משפיעה על נראות הפנים באופן כללי ומבגרת אותן, הופכת אותן לעייפות ומשנה כמעט לגמרי את הבעת הפנים.

ומה לגבי צעירים?

לא רק אנשים מבוגרים סובלים מתופעה של שפתיים דקות ולא משורטטות. אנשים שנולדים עם שפתיים דקות או אסימטריות, מבקשים בבגרותם לעבות את השפתיים ולמלא אותן באופן שיחמיא לתווי הפנים ואף ייפה אותם. את התהליך הזה בקרב צעירים ניתן לבצע בבני 18 ומעלה, בתום תהליך ההתבגרות והגדילה.

פגישת הייעוץ

מעצם היותן של השפתיים במוקד תשומת הלב ובמיקום מובחן בפנים, חשוב שנשקיע בדיקה מקדימה ומעמיקה בטרם נבחר את רשת המרפאות בה יבוצע הטיפול. יש לבחור ברשת מרפאות בה צוות מיומן ומקצועי בעיצוב שפתיים, עם המלצות מטופלים ומטופלות. כמו כן, מומלץ מאוד לבקש לראות תמונות "לפני ואחרי" אותנטיות של טיפולים שבוצעו ברשת – על מנת שניתן יהיה להתרשם.

לאחר בחירת רשת המרפאות המתאימה למשימה, מבוצעת פגישת ייעוץ במהלכה המטופל ישתף את בדברים שהיה רוצה לשנות בשפתיים ובדגשים החשובים לו. המטופל יקבל הדרכה על התהליך והתוצאות הצפויות מהטיפול ואף ישאל מספר שאלות שמטרתן לכוון לבחירת סוג החומצה ההיאלורונית המתאימה ביותר למצב הראשוני של המטופל ולבקשות שלו בעניין התוצאה של הטיפול.

באיזה חומרים משתמשים לעיבוי שפתיים?

חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית הינה חומר המילוי הפופולרי ביותר להזרקה: חומר זה מיוצר בגופנו באופן טבעי והוא האחראי ליצירת נפחים בעורנו, היא סופחת נוזלים ומסייעת לעור להיות רך ומוצק. חומצה היאלורונית אידיאלית להזרקה מפני שהגוף מקבל אותה בקלות, אינו דוחה אותה חלילה ובסופו של דבר בהליך טבעי – היא תיספג ותתפרק כעבור פרק זמן. לכן, מומלץ לבצע טיפול נוסף אחת לחצי שנה, בהתאם להמלצת הרופא המטפל.

בעבר חומצה היאלורונית הייתה מופקת מהחי ובשל כך איכותה הייתה ירודה והיא הכילה אלרגנים רבים. התפתחויות טכנולוגיות בשנים האחרונות מאפשרות לייצר חומצה היאלורונית בתהליך מלאכותי והיא מגיעה במרקם של ג'ל. הרכב החומצה הסינתטית כמעט טהור וברמת ניקיון גבוהה ביותר, מה שמביא לתוצאות מצוינות וללא תגובות אלרגיות אצל מרבית המטופלים.

הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים מייצרת נפח בנקודות בהן הוזרקה. כמו כן, הרופא המטפל יכול לפסל בעזרת האצבעות את צורת השפתיים אליה שואף המטופל להגיע, מכאן שניתן לחזות מראש בצורה דיי מדויקת את תוצאות הטיפול.

 

מהלך הטיפול

לאחר שיבחר סוג חומר המילוי המתאים ביותר למצב האינדיבידואלי של המטופל, יופנה המטופל לטיפול עצמו. בתחילת הטיפול ימרח הרופא חומר מאלחש לאזור השפתיים. לאחר שיוודא כי האזור מאולחש כראוי, יזריק הרופא במספר נקודות קטנות אשר נבחרו מראש בעת פגישת הייעוץ את החומצה ההיאלורונית באמצעות מחט דקה וארוכה. בעזרת האצבעות הוא יעסה את האזור ולמעשה יפסל את השפתיים עם חומר המילוי שהוכנס לתוכן בכדי להגיע לתוצאה המיטבית עבור המטופל.

עיבוי שפתיים

מטרתנו היא להגיע למראה טבעי ומחמיא ומסיבה זו כמות החומר המוזרק בטיפול היא קטנה. הרופא ישמור את המזרק של המטופל בקירור ובביקורת שתיקבע לשבועיים או שלושה לאחר מכן יוכלו הרופא והמטופל לחשוב ביחד האם יש צורך בהזרקה נוספת של כמות קטנה, או שהתוצאה מספקת.

הטיפול אורך כ-30 דקות בממוצע ולאחריו יתכנו נפיחויות ובצקות על השפתיים. הללו יחלפו כעבור מספר ימים, אז ניתן יהיה לבחון את מצבן של השפתיים ובמידת הצורך, להזריק כמות נוספת של חומר מילוי.

"אני תמיד מעדיפה להשתמש במעט חומר מילוי ולאחר ירידת הנפיחות, אם המטופלת מבקשת להזריק עוד, לעשות זאת, עד כמה שמתבקש. אני מעדיפה לפגוש את המטופלת פעמיים בטווח זמן קצר מאשר להזריק כמות גדולה בטיפול אחד להביא את המטופלת למראה לא טבעי ולא פרופורציונאלי", כך על פי ד"ר טטיאנה בוניבר.

עיבוי השפתיים הוא הליך פשוט במיוחד והרופא, ככל שיהיה מיומן ובעל ניסיון רב יותר, יוכל לבצע אותו באופן מדויק ומוצלח יותר.

תוצאות הטיפול

בתום הטיפול ניתן יהיה להבחין בעיבוי משמעותי ובשפתיים בעלות נוכחות.

יש חשיבות עליונה לקשב וההבנה בין המטופל לבין הרופא. הרופא ירצה להביא את המטופל לתוצאה המיטבית ביותר שתשתלב עם הפנים באופן הרמוני. חשוב לדעת כי הזרקת חומר מילוי בכמות גדולה מידי תיצור מראה גרוטסקי ומרבית הרופאים יסרבו לטפל במטופל אשר יתעקש על מראה מוגזם ולא טבעי.

זכרו, חוק הברזל של הטיפולים האסתטיים בעולם וגם בישראל הוא שמירה על מראה טבעי ובריא אשר משתלב בהרמוניה עם תווי הפנים של המטופל – שמרו על הפרופורציות.

עיבוי שפתיים

עיבוי שפתיים

עיבוי שפתיים

המידע מובא מאת ד"ר טטיאנה בוניבר, רופאת אסתטיקה ברשת מרפאות פרופורציה.

האמור לעיל מהווה מידע כללי ראשוני בלבד, אינו בגדר המלצה רפואית, עצה או חוות דעת רפואית ואינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי.

נכתב בלשון זכר ונקבה לסירוגין מטעמי נוחות בלבד אך מתייחס לכל המגדרים במידה שווה.

למידע נוסף על הטיפול

המלצות

הרופאים שלנו

מאמרים

פורום

שאלות נפוצות

מה ניתן לעשות עם שפתיים לא סימטריות?

באמצעות הזרקה של חומרי מילוי זמניים לשפתיים ניתן לעצבן, להוסיף נפח במקום שחסר ולתקן אסימטריה.

כמה זמן אורך טיפול עיבוי שפתיים?

הטיפול אורך כ- 30 דקות בממוצע.

כמה זמן נשארת בגוף החומצה ההיאלורונית?

החומצה נשארת בגוף למשך 6-12 חודשים ומתפרקת בהדרגה. בחלוף 6 חודשים ניתן לחזור לייעוץ אל הרופא המטפל במידה ורוצים לחדש את ההזרקה.

לפני שנתיים בערך עברתי טיפול עיבוי שפתיים באמצעות סיליקון ונוצרו לי גבשושיות ונפיחויות. מדוע זה קרה?

הגבשושיות נוצרו הודות לשיטת טיפול לא נכונה שעושה שימוש בסיליקון במקום חומרי מילוי כדוגמת חומצה היאלורונית. אצלנו בפרופורציה עושים עיבוי שפתיים, באמצעות חומצה היאלורונית בלבד, על מנת שהתוצאות יהיו מיטביות וללא סיכונים מיותרים.

באילו חומרים נכון להשתמש לטובת עיבוי שפתיים?

בטיפולי עיבוי השפתיים משתמשים בחומר מילוי זמני הנקרא חומצה היאלורונית. החומר בטוח לשימוש והוא נספג בגוף באופן טבעי בתוך 6-12 חודשים, אז ניתן לחדשו.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות