תפריט

על הטיפול

זה לא סוד שברבות השנים, יחד עם שאר איברי הפנים, נוטות השפתיים שלנו לאבד מהנפח הטבעי שלהן ולעיתים לצנוח בזויות ולהתכווץ… מאחר והשפתיים הן איבר מרכזי מאוד בפנים שלנו, התופעה הזו משפיעה על נראות הפנים באופן כללי ומבגרת אותם, הופכת אותם לעייפים ומשנה כמעט לגמרי את ההבעה.

לא רק אנשים מתבגרים סובלים מתופעה של שפתיים דקות ולא משורטטות. אנשים שנולדים כך באופן טבעי, מבקשים בבגרותם לעבות את השפתיים ולמלא אותן באופן סימטרי כך שיתאים לפניהם ואף ייפה אותם. את התהליך הזה בקרב צעירים, ניתן לבצע בבני 18 ומעלה, בתום תהליך ההתבגרות והגדילה שלהם.

את עיבוי השפתיים ניתן לבצע באמצעות חומרים זמניים או קבועים, אך חשוב מאוד שהללו שבחרו בחומרים קבועים ייקחו בחשבון, כי מדובר בהליך בלתי הפיך ועל כן מומלצת הזרקה של כמות קטנה מאוד על מנת לבחון את הנראות וההסתגלות אליו,  ולאחר מכן ניתן יהיה להזריק כמות נוספת בהתאם לצורך ולהשלים את התהליך.

שאלות נפוצות

הגבשושיות נוצרו הודות לשיטת טיפול לא נכונה שעושה שימוש בסיליקון כחומר מילוי במקום חומר גירוי לשפה! חשוב לבצע את הטיפול אצל רופא מיומן ומוסמך. אצלנו בפרופורציה רק רופא מומחה עושה שימוש בסיליקון טהור לעיבוי השפתיים, על מנת שהתוצאות יהיו מיטביות.

בטיפולי עיבוי השפתיים משתמשים באותם החומרים המשמשים למילוי הקמטים: סיליקון להזרקה שתוצאותיו לצמיתות ושאר החומרים הטבעיים הזמנים, שאת תוצאותיהם יש לשמר אחת לכמה חודשים.

כן, אופציה לגיטימית היא לעשות עיבוי שפתיים באמצעות שומן עצמי. שואבים מעט שומן מגוף המטופל, כמו למשל הירכיים, בטן או ישבן, מזככים אותו במעבדה ומזריקים אותו אל השפתיים.

עיבוי שפתיים ניתן לעשות מגיל 18, לאחר שהגוף סיים את התפתחותו, בתום הליך הגדילה.

לכל השאלות הנפוצות

פגישת הייעוץ עם הרופא

מעצם היותן של השפתיים במוקד תשומת הלב ובמיקום מרכזי בפרצופינו, חשוב שנשקיע בדיקה מקדימה ומעמיקה בטרם נבחר את הרופא המטפל. על הרופא הזה להיות מיומן ומקצועי, עם המלצות ותמונות "לפני ואחרי" אותנטיות של טיפולים שביצע- על מנת שניתן יהיה להתרשם מתוצריו.

בין חומרי המילוי המשמשים להזרקה: חומרים טבעיים דוגמת חומצה הילארונית המצוייה בגופינו, שומן עצמי או קולגן שמעצם היותם "שייכים" לגוף, בסופו של דבר גם יספגו בתוכו כעבור פרק זמן ממושך, וחומרים קבועים שאינם נספגים בגוף ועשויים מחומרים סינטטיים כמו למשל סיליקון טהור- שהזרקתם מספקת תוצאה שנשמרת לשנים רבות.

לאחר בחירת החומר, יבצע הרופא בדיקת רגישות של חומר המילוי הנבחר באזור נסתר בגוף על מנת למנוע מצב שבו הגוף ידחה אותו.

מהלך הטיפול

לאחר שייבחר החומר הנכון להזרקה על ידי המטופל והרופא גם יחד, ירדים הרופא את האזור ויזריק מספר פעמים את החומר לאיזורים הספציפיים שנבחרו בעת פגישת הייעוץ. באמצעות אצבעותיו הוא יעסה את האיזור ולמעשה ממש יפסל את השפתיים עם חומר המילוי שהוכנס לתוכן.

ברוב המקרים בוחרים המטופלים לעצב את השפתיים באמצעות חומרים טבעיים שניתן לחדש במידת הצורך והרצון. קצת על החומרים הטבעיים המבוקשים האלה:

קולגן– חלבון טבעי שמצוי בגופינו והאחראי על גמישות הרקמות בגוף. כשהוא נעדר מהגוף בכמויות הנדרשות, כמו בעת תהליך ההזדקנות למשל- מתחילים להיווצר קמטים. כדאי שתדעו, שמילוי השפתיים בחומר זה נעשה על ידי אבולנס, שהוא למעשה קולגן שמקורו בחזיר- אבל אל חשש, המוצר קבל אישור הלכתי לשימוש זה. הסיבה אגב שבשלה משתמשים דווקא בקולגן של חזיר ולא של פרה, למשל, נעוצה בעובדה ששימוש בחומר זה יוצר הרבה פחות תופעות אלרגניות מקולגנים אחרים…

חומצה היאלרונית– רקמות העור שלנו משופעות בחומצה היאלרונית באופן טבעי והיא זו שאחראית על ייצור הנפחים בעורינו. החומצה ההיאלרונית המשמשת להזרקת עיבוי שפתיים מיוצרת בתהליך מלאכותי והסינתטיות שלה מקטינה את הסיכון להתעוררות אלרגנית בקרב המוזרקים.

שומן טבעי– כן, גם זו אופציה. שואבים מעט שומן מגופו של המטופל באזור כמו ירכיים, בטן או ישבן, מזככים אותו ומזריקים אותו אל השפתיים. משתמע, כמובן, שמדובר בתהליך ארוך יותר, המצריך גם אשפוז לצורך שאיבת השומן מן הגוף.

לאחר הטיפול, שאורך כעשרים דקות לכל היותר, יתכנו נפיחויות ובצקות על השפתיים. רק לאחר שהללו יחלפו כעבור מספר ימים, ניתן יהיה לבחון שוב את מצבן של השפתיים ובמידת הצורך לחזור על פעולת ההזרקה והעיצוב. שימו לב, עדיף למלא פחות ולאחר ירידת הנפיחות למלא עוד כמה שניתן, מאשר להזריק יותר מידי חומר כך שהמראה שיתקבל יהיה רחוק מטבעי ואפילו לא פרופורציונאלי.

עיבוי השפתיים הוא הליך פשוט במיוחד והרופא, ככל שיהיה מיומן ובעל נסיון רב יותר, יוכל לבצע אותו באופן מדויק ומוצלח יותר.

תוצאות הטיפול

לאחר שהנפיחות תתפוגג לחלוטין, ניתן יהיה להבחין בעיבוי משמעותי ובשפתיים בעלות נוכחות.

לעצם הקשב וההבנה של המטופל בהמלצותיו של הרופא חשיבות עליונה. הרופא ירצה עבורכם את התוצאה המיטבית ביותר וזו שתשלב עם הפנים שלכם באופן הרמוני. כמויות מוגזמות מידי של חומר מילוי עלולות ליצור מראה לא אסתטי, מה גם שלא מעט רופאים מוותרים על ביצוע הזרקות של חומרי מילוי בכמויות שהמטופל מתעקש עליהן והרופא חושב שלא יתאימו למטופל.

הדגש על המראה הטבעי הוא חוק הברזל של הטיפולים האסתטיים בעולם וגם בישראל, אל תשכחו לשמור על פרופורציה נכונה.

נגישות