תפריט

למי מתאים הניתוח?

ניתוח הצמדת אוזניים מתאים במקרים של אוזניים בולטות, המרוחקות מהקרקפת באופן שמשפיע על ההופעה החיצונית. מדובר בניתוח קוסמטי לחלוטין והוא הליך מהיר ובטוח, ללא תופעות לוואי.

בניגוד לניתוחים פלסטיים אחרים, ניתוח זה מתאים לביצוע בגילאים צעירים ביותר (ילדים) ולמעשה במקרים חריגים אף מומלץ משלב זה על מנת למנוע מהילד מצוקות רגשיות וחברתיות על רקע המראה בהמשך הדרך. יחד עם זאת, בהחלט אפשרי לבצע את הניתוח גם בשלבים מתקדמים בחיים ובעצם כמעט בכל גיל, כמובן בכפיפות למצב בריאותי תקין.

שאלות נפוצות

לא משנה מה מצבם הנתון של האוזניים לפני הניתוח, רופא מיומן ומנוסה יוכל לבצע ניתוח הצמדת אוזניים בצורה מושלמת ולהתאימם לפנים.

ברוב המקרים לא מומלץ וגם לא ניתן. במסגרת ניתוח הצמדת אוזניים ישנה אפשרות לנתח את איזור התנוך ולהקטין אותו במידה שתורמת לאיזון פרופורציונאלי ביחס לפנים, אבל באישורו המוסמך של רופא מקצועי לנושא זה בלבד.

בניתוח הצמדת אוזניים מהסוג הזה קיימות צלקות מאחורי האוזניים בלבד. הן אינן נראות לעין גם אם השיער יהיה אסוף או קצוץ לגמרי.

לכל השאלות הנפוצות

פגישת הייעוץ עם הרופא

פגישת הייעוץ עם הרופא הינה החלק הראשון והחשוב ביותר לקראת ניתוח הצמדת אוזניים. בפגישה יסביר הרופא למטופל על הליך הצמדת אוזניים ומהן התוצאות הצפויות.

לפני הניתוח יבקש הרופא מהמטופל לבצע בדיקות דם וינחה את המטופל בקשר לפעולות שעליו לבצע על מנת להתכונן לניתוח בצורה הטובה ביותר. זוהי ההזדמנות לשאול את הרופא כל שאלה העולה על דעתכם, על מנת שתגיעו ליום הניתוח עם כמה שיותר אינפורמציה וכמה שפחות חששות.

מומלץ לבקש מהרופא לראות תמונות לפני ואחרי של מטופלים שעברו את ניתוח, וכמו כן גם המלצות מטופלים שביצעו את הניתוח בעבר.

מהלך הניתוח

הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית עם טשטוש (כאשר מדובר בילדים מומלצת הרדמה מלאה, מפאת הקושי שלהם לשמור על חוסר תנועה). הניתוח אורך בין שעה לשעתיים כשלאחריו מתבצעת חבישה של האוזניים והמטופל משוחרר לביתו. במקרה של מטופל צעיר, קיימת סבירות שהרופא יעדיף להשאירו להשגחה של לילה אחד.

את התוצאות ניתן לראות מיד בתום הניתוח והן קבועות. יש לציין כי בחלק מהמקרים לא ניתן להגיע לתוצאה מושלמת, אך השיפור בכל זאת ניכר לעומת המצב טרם הניתוח.

החלמה

לאחר הסרת התחבושות ניתן לחזור לפעילות רגילה, אך מומלץ להיזהר ממגע ישיר עם האוזן המחלימה לפחות חודש לאחר הניתוח. מבוגרים יכולים לחזור לפעילות יומיומית כעבור חמישה ימים מיום הניתוח, ואילו לילדים מומלץ להמתין כשבוע עד לחזרתם לפעילות מלאה.

נגישות