תפריט

על הטיפול

הרמת פנים בחוטים הוא טיפול מרפאתי קצר ובטוח, ללא התערבות כירורגית. הטיפול מעודד את הגוף לייצר קולגן ואלסטין, חלבונים אשר משפרים את מרקם העור ומעניקים לו מראה מוצק.

הטיפול מתאים לנשים מעל גיל 30 אשר מעוניינות לרענן את מראה הפנים, העיניים, הגבות, קו הלסת והצוואר.

בחורות צעירות פונות לטיפול הרמת גבות בחוטים (ידוע גם בתור לכסון עיניים או fox eyes) בכדי לשפר את מראה העיניים, לשוות להן מראה "פתוח", ערני ורענן – בהשראת האחיות קרדשיאן והפילטרים האינסטגרמיים של "פוקס אייז". היפרדי מהתסרוקות ההדוקות (אשר עלולות להביא להתקרחות – ממנה אין דרך חזרה). הנה כל מה שרצית לדעת על הרמת פנים בחוטים.

הרמת פנים עם חוטים
אחרי הרמת פנים עם חוטים | לפני
הרמת פנים עם חוטים
אחרי הרמת פנים עם חוטים | לפני

מה קורה לעור שלנו בחלוף השנים?

ככל שאנו מתבגרים, גם העור שלנו מתבגר: הגוף מייצר פחות קולגן, החומר שאחראי על האלסטיות של עורנו – ואז מופיעים קווים, קמטוטים וקמטים. בהמשך, כתוצאה טבעית של כוח הכבידה, ניתן לראות צניחה של הרקמות ומראה פנים נפולות.

הרפואה האסתטית נותנת מענה לאנשים המבקשים למצוא מענה לפגעי הזמן ללא התערבות כירורגית. בשנים האחרונות גדלים הביקושים לטיפול הרמת פנים בחוטים (ידוע גם בתור מתיחת פנים בחוטים או מתיחת עיניים בחוטים) אשר מביא לתוצאות מעולות מבחינה אסתטית ובפולשנות מינימלית.

הרמת פנים עם חוטים
אחרי הרמת פנים עם חוטים | לפני

מה זה טיפול הרמה או מתיחה בחוטים?

החידוש האחרון בתחום הצערת הפנים הוא טיפול הרמה בחוטים, הידוע גם בשם טאץ' ליפט Touch Lift. טיפול בחוטים מתבצע באמצעות חוטים מתמוססים או נספגים והוא יוצר אפקט מידי של הרמה ותמיכה ברקמות עור הפנים. החוטים בהם משתמשים מסייעים בהיווצרות הקולגן בגוף ומשפרים את מרקם העור. בכך טיפול בחוטים מעניק אפקט דומה למתיחת פנים ללא ניתוח על כל היתרונות המשתמעים מכך: אין צורך בניתוח, אשפוז, הרדמה כללית, חבישה או תקופת החלמה ממושכת. הטיפול מבוצע במרפאה באחד מסניפי החברה תחת הרדמה מקומית ולא בחדר ניתוח והתוצאות המתקבלות הן מהירות ומצוינות.

הרמת פנים עם חוטים
אחרי הרמת פנים עם חוטים | לפני
הרמת פנים עם חוטים
אחרי הרמת פנים עם חוטים | לפני

מה ניתן לתקן באמצעות טיפול הרמה בחוטים?

טיפול הרמה בחוטים מתאים לצעירות אשר רוצות להרים את הגבות על מנת להגיע למראה fox eyes. כמו כן, בקהל הבוגר יותר (30 ומעלה), בעזרת החוטים ניתן לעצב את קווי המתאר של הפנים, לחזק ולהרים רקמות נפולות, להביא לשיפור בטונוס השריר, לשפר את מרקם העור, לכווץ נקבוביות ולטפל בקמטוטים.

החוטים יכולים לשמש כטיפול כולל להרמת לחיים וכמילוי והם אפקטיביים גם כטיפול משולב עם הזרקות של חומצות היאלורוניות או מזותרפיה.

האזורים בהם מטפלים: אזור הלחיים, אזור הגבות, קמטוטים מסביב לעיניים, קמטי הבעה עליונים ותחתונים, קמטוטים מסביב לשפתיים, צוואר, סנטר וקו הלסת.

בקצרה, הטיפול נותן מענה ל:

 • קמטוטים
 • קמטים
 • צניחת העור
 • צניחת גבות

פגישת הייעוץ עם הרופא

בדרך כלל הטיפול בחוטים יתאים במקרים בהם הזרקות אינן נותנות פתרון שלם, אך יש לזכור כי אינו יעיל כמו ניתוח מתיחת פנים והתוצאות נשמרות לפחות זמן.

במהלך פגישת הייעוץ, יתבצע אבחון רפואי שלם כולל אפיון עור הפנים ומצב הרקמות, עומק הקמטים והקמטוטים ואבחנה האם טיפול בחוטים ייתן את המענה הטוב ביותר עבורך. כמו כן, ייבחרו כמות החוטים וסוגם.

באפשרות הרופא להעריך האם ועד כמה יהיה יעיל הטיפול ולמה ניתן יהיה לצפות מבחינת העלמת הקמטים והצערת המראה.

מה מהלך הטיפול בחוטים?

טיפול בחוטים מתבצע במרפאה תחת אלחוש מקומי. משך הטיפול עד חצי שעה והוא אינו כרוך בכאב, לא פולשני או טראומטי לעור ועל כן החזרה לשגרה היא מידית.
לאחר שנבחרו החוטים המתאימים ביותר עבורך (עליהם מיד נפרט), הרופא יחדיר אותם באמצעות מחטים דקיקות אל השכבות העמוקות של העור. החוטים נספגים בהדרגה ומעודדים את הגוף לייצר את החלבונים שאחראים למיצוק מרקם העור וליצירת אפקט ההרמה ומתיחת הקמטים. בסיום הטיפול רקמות עור הפנים מתחדשות ומתקבל מראה עור מוצק, גמיש וחיוני.

ישנם שני סוגים עיקריים של חוטים בהם עושים שימוש בטיפולי הרמה ומתיחת פנים בחוטים. שניהם נספגים, עשויים מ-PDO (פולידיאוקסנון) – חומר המשמש ברפואה הכירורגית והפלסטית כחוט תפירה נספג, המאושרים ע"י משרד הבריאות ו-CE.

חוטים חלקים
מוזרקים אל שכבות העור העמוקות בצורת שתי וערב, בכל טיפול בין 10-30 חוטים. בתוך העור, החוטים יוצרים תגובה טבעית של הגוף בה הוא מייצר קולגן ואלסטין, חומרים אשר גורמים למיצוק העור ושיפור המראה שלו. האפקט הזה מתקבל באופן הדרגתי בתוך 6-8 שבועות, הזמן אשר ייצור הקולגן מגיע לשיאו. גם כאשר רמות הקולגן יורדות, התוצאה נשמרת למשך כשנה. הטיפול מתבצע ללא הרדמה וההחלמה מהירה, בתוך יומיים או שלושה בהם חשים אי נוחות קלה.

חוטי זיזים
בחוטים אלו שזורים זיזים, מעין קרסים קטנטנים. כאשר החוטים הללו מוחדרים אל העור באמצעות קנולה, הזיזים נתפסים ברקמות ובזכות כך יכול הרופא לבצע הרמה של הרקמות הנבחרות. בכל טיפול מוחדרים בין 3-4 חוטים בכל צד של הפנים. זמן ההחלמה אורך בין שבוע לשבועיים בהם ירגיש המטופל אי נעימות קלה עד מתונה. בתקופה זו ניתן להיעזר במשככי כאבים הניתנים ללא מרשם רופא. התוצאות הן מידיות ונשמרות לתקופת זמן של כשנה.

איזה טיפול מתאים לאיזה מטופל?

ד"ר מרסלו מיטק מסביר: "כל מקרה ייבחן לגופו. יתכן כי אמליץ למטופלת אחת על טיפול בחוטים חלקים בלבד ולמטופלת אחרת על טיפול המשלב חוטי זיזים עם הזרקת חומצות. ככל שהמצב העור רפוי יותר, כך עדיף יהיה לשלב בין טכניקות שונות על מנת להגיע לתוצאה המיטבית. אני ממליץ לכל מטופל ומטופלת אשר חושבים על טיפולים אסתטיים בפנים, בין אם זה הזרקות ובין אם טיפול בחוטים, שלא להמתין לשלב בו העור צונח אלא ללכת לטפל כבר כאשר מבחינים בסימנים ראשונים של הזדקנות העור. כשם שאנחנו הולכים לטיפול פנים אצל קוסמטיקאית או אל הספר אחת למספר חודשים, גם טיפולים אסתטיים דורשים תחזוקה. ככל שנתחיל מוקדם יותר ונקפיד על שגרת טיפולים המתאימה למצב העור שלנו, כך נשמר את התוצאות לאורך זמן. ג'ניפר לופז נראית מדהים בגילה לא רק בגלל גנטיקה טובה", הוא אומר בקריצה.

מה היתרונות של טיפול בחוטים לעומת טיפולי הזרקות?

היתרון הגדול נעוץ בכך שהחוטים מעניקים מראה טבעי יותר, שרירי הפנים ממשיכים לעבוד בטבעיות, בניגוד לטיפול בבוטוקס אשר מחליש את השרירים. יחד עם זאת, תלוי במצב העור של המטופל, במרבית המקרים התוצאה הטובה ביותר תגיע דווקא בשילוב בין טיפול בחוטים והזרקות של חומרי מילוי.

מה הם יתרונות הטיפול בחוטים?

 • התוצאות מיידיות וארוכות טווח – הקולגן המיוצר בגוף בעזרת החוטים יביא לאפקט של מילוי והרמה למשך כ-15 חודשים
 • תוצאה אחידה וטבעית – החוטים יוצרים מעין רשת תת עורית אשר תומכת במבנה הפנים
 • טיפול עדין – היות ואין התערבות כירורגית, ההליך הוא פשוט ועדין לגוף ואינו משאיר צלקות. החדרת המחט מותירה סימן מינימלי בעור והוא נעלם במהירות, כמו גם נפיחות קלה אשר יורדת בתוך ימים בודדים.
 • טיפול ללא כאב – החוטים לא גורמים לכאב או אי נוחות כלל
 • טיפול משולב – על פי שיקול דעתו של הרופא המטפל, ניתן לשלב את החוטים עם טיפולים אסתטיים נוספים כמו הזרקת חומרי מילוי (בוטוקס וחומצה היאלורונית) ומזותרפיה.
 • טיפול מהיר – החדרת החוטים אורכת כ-30 דקות בממוצע, זו אחת הסיבות לכך שהטיפול הזה חביב על רופאים ומטופלים גם יחד.
 • מניעת הזדקנות מוקדמת של העור

למי לא מומלץ לבצע טיפול בחוטים?

טיפול בחוטים אינו מומלץ לנשים הרות ולנשים מיניקות, לחולים במחלות אוטואימוניות, מחלות סומטיות קשות, המופיליה, הפרעות נפשיות, מחלות ממאירות, מחלות עור דלקתיות באזור הטיפול, שתלים קבועים באזור הטיפול, נטייה לקלואיד ו-cicatrization היפרטרופית.

מהן תופעות הלוואי של טיפול בחוטים?

טיפול בחוטים הוא הליך מרפאתי מהיר, אך כמו בכל טיפול רפואי אסתטי עלולות להיות תופעות לוואי נדירות, ביניהן: המטומה (שטף דם), נדידת החוט, אסימטריה, היווצרות של בליטות או שקעים.

חשוב לבצע את הטיפול במרפאה מוכרת ואמינה, בידיו של רופא מיומן ומנוסה בטיפולים מהסוג הזה אשר עובד עם החומרים האיכותיים והבטוחים ביותר. טיפול באמצעות חוטים שאינם רשומים ומאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות טומן בחובו סכנות רבות, ביניהן: שבירת המחט במהלך ההחדרה, תגובה דלקתית בשל תנאים סטריליים לקויים, טראומה של העור.

איך להתכונן לטיפול הרמה ומתיחה בחוטים?

 • שבועיים לפני הטיפול על מנת למנוע חבורות ונפיחות יש להימנע מנטילת אספירין, תרופות נוגדות דלקת, אומגה 3, ויטמין E
 • ביום הטיפול להימנע משתיית אלכוהול, ללא סאונה ופעילות גופנית אינטנסיבית

מה תוצאות טיפול בחוטים ושלבי ההחלמה?

טיפול בחוטים מביא לשיפור מראה העור, העלמת הקמטים והחזרת הגמישות והחיוניות לעור הפנים והצוואר. הטיפול בחוטים בשיטת הטאץ' ליפט אינו דורש זמן החלמה ממושך וניתן לחזור לשגרה באופן מידי לאחר הטיפול. התוצאות מתקבלות מיד בתום הטיפול והוא מועדף על גברים ונשים אשר נרתעים מהליך כירורגי, ניתוח, אשפוז, זמן החלמה ממושך והוצאות כספיות כבדות.

 • הימנעו מהפעלת לחץ על הפנים (צחוק, שינה על הפנים) במשך מספר שבועות
 • כאב קל עשוי להימשך כשבעה ימים – ניתן ליטול משכך כאבים ללא מרשם רופא
 • במשך חודש לאחר הטיפול יתכן כי תרגישו אי נוחות בעת אכילה או צחצוח שיניים

המידע מובא מאת ד"ר מרסלו מיטק, מומחה ובעל ניסיון רב בתחום האסתטיקה. משתתף קבוע בכנסים בינלאומיים וסדנאות בתחום וכן בתחום הדרמטולוגיה הכירורגית.

האמור לעיל מהווה מידע כללי ראשוני בלבד, אינו בגדר המלצה רפואית, עצה או חוות דעת רפואית ואינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי.

נכתב בלשון זכר ונקבה לסירוגין מטעמי נוחות בלבד אך מתייחס לכל המגדרים במידה שווה.

למידע נוסף על הטיפול

פורום

מאמרים

המלצות

שאלות נפוצות

מהו טיפול הרמת פנים בחוטים - טאץ' ליפט?

הרמת פנים בחוטים הוא טיפול מרפאתי קצר ובטוח, ללא התערבות כירורגית הטיפול מעודד את הגוף לייצר קולגן ואלסטין, חלבונים אשר משפרים את מרקם העור ומעניקים לו מראה מוצק.

לאילו אזורים מתאים טיפול הרמת פנים עם חוטים?

טיפול הרמת פנים בחוטים יעיל לאזור העיניים, הגבות, קו הלסת והצוואר. אלו האזורים בהם הטיפול יהיה היעיל ביותר ויעניק את התוצאות המובחנות והטובות ביותר.

כמה זמן אורך טיפול הרמת פנים בחוטים?

טיפול בחוטים מתבצע במרפאה תחת אלחוש מקומי. משך הטיפול עד חצי שעה והוא אינו כרוך בכאב, לא פולשני או טראומטי לעור ועל כן החזרה לשגרה היא מידית.

למי מתאים טיפול הרמת פנים עם חוטים?

הטיפול מתאים לכל גבר ואישה המעוניינים להצעיר את מראה הפנים והצוואר ולקבל אפקט מידי של הרמה ותמיכה ברקמות עור הפנים. החוטים בהם משתמשים מסייעים בהיווצרות הקולגן בגוף ומשפרים את מרקם העור. בכך טיפול בחוטים מעניק אפקט דומה למתיחת פנים ללא ניתוח על כל היתרונות המשתמעים מכך: אין צורך בניתוח, אשפוז, הרדמה כללית, חבישה או תקופת החלמה ממושכת.

מה היתרונות של טיפול בחוטים לעומת טיפולי הזרקות?

החוטים מעניקים מראה טבעי יותר ביחס להזרקות. יחד עם זאת, תלוי במצב העור של המטופל, במרבית המקרים התוצאה הטובה ביותר תגיע דווקא בשילוב בין טיפול בחוטים והזרקות של חומרי מילוי.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות