תפריט

למי מתאים טיפול העלמת קמטים?

עם השנים סימני הגיל ניכרים על עורנו. יחד עם זאת, על אף הדעה הרווחת כי טיפול העלמת קמטים נועד לאנשים שעברו את גיל המעבר, המומחים דווקא ממליצים להתחיל בטיפול בשנות ה 30 לחיינו וזאת כחלק מגישת טיפול מניעתית שמטרתה להקדים תרופה למכה. טיפול מוקדם יסייע במניעת הופעת הקמטים בגילאים מאוחרים יותר ובמיוחד קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים הנוצרים בעקבות כיווצים חוזרים ונשנים של השרירים כפועל יוצא של הבעות פנים.

עם זאת, בהחלט ניתן להשיג תוצאות טובות ביותר לטיפול גם בגילאים מבוגרים ולמעשה, רוב הפונים לטיפולי העלמת ומילוי קמטים הנם נשים וגברים אשר חצו את גיל הארבעים.

חשוב לציין כי לא ניתן לנקוב בגיל מסויים ממנו או עד אליו ניתן לבצע טיפול להעלמת קמטים. מדובר באבחון מאוד אישי המתבסס על גורמים רבים וביניהם סוג העור, גנטיקה, אורח חיים ועוד. ישנם אנשים אצלם ניתן יהיה להבחין בקמטים רבים ועמוקים כבר בגיל 40 לעומת אחרים, שפניהם ייראו מתוחים וחלקים גם בגיל 50.

על טיפול העלמת קמטים

העלמת קמטים הינו טיפול מרפאתי קצר ומהיר שאורכו כ 10-15 דקות בלבד. בעת הטיפול מוזרק חומר המחליש את הקשר בין העצב לשריר, המסייע בהפחתת היווצרות ונראות קמטים, השפעות הטיפול ארוכות טווח ויכולות להחזיק מעמד מספר חודשים.

אזורים בהם הטיפול נמצא כיעיל:
אזור המצח והגבות – להעלמת קמטוטים שנמצאים בצידי העיניים, במצח ובקמט שבין הגבות
אזור הסנטר– לריכוך וטשטוש משמעותי של מראה מכווץ ומקומט, המכונה גם כסנטר "תפוז"
אזור הצוואר– לטיפול בעור רפוי וקמטים המוכנים גם כ"חבלי צוואר"
ובאזור קמטי ההבעה – שאמונים על הרמת השפה העליונה כלפי מעלה (לטיפול בתופעה המכונה "גאמי סמייל" -חיוך חושף חניכיים) הטיפול מפחית את הגירוי העצבי לשרירים ובכך מחליש את תנועתם. התוצאה: פחות חשיפת חניכיים בחיוך.

הטיפול אינו דורש זמן החלמה וניתן לחזור לשגרת היום מיד בתום הטיפול. תיתכן אדמומיות קלה וכאב מקומי באזור ההזרקה שיחלפו כעבור מספר שעות.ניתן לשלב את טיפול העלמת הקמטים עם טיפול של מילוי קמטים בחומצה היאלרונית בה משתמשים באזורים אחרים כגון עצמות לחיים, קו לסת וכו'

פגישת הייעוץ

פגישת הייעוץ הינה שלב חשוב ומכריע להשגת תוצאות מיטביות. במהלך פגישת הייעוץ יבחן סוג העור בהתייחס לעובי וגוון העור ובהתאם לנתונים הפיזיים של המטופל והתוצאה הרצויה אותה מעוניין המטופל להשיג. בפגישה יתואר הליך הטיפול ותיקבע תכנית טיפול באופן אישי עבור כל מטופל בהתאם לנתוניו.

בתכנית הטיפול יקבע סוג החומר, כמות החומר הנדרשת וטווחי הזמן הנחוצים בין טיפול לטיפול. תכנית טיפולים נכונה תשיג תוצאה מיטבית, טבעית ולא עשויה מידי. ברשת מרפאות פרופורציה מתאמות ורופאים מומחים בעלי ניסיון רב בתחום האסתטיקה המיומנים בטיפולי העלמת קמטים.

למידע נוסף על הטיפול

המלצות

הרופאים שלנו

מאמרים

פורום

שאלות נפוצות

מהו הגיל המתאים למילוי קמטים?

לטיפול מילוי קמטים אין הגבלת גיל, כאשר בישראל רוב המטופלים הם בני שלושים וחמש ומעלה. ההמלצה של הרופאים להתחיל בטיפול מוקדם ככל הניתן, מכיוון שאז הקמטים פחות עמוקים וקלים יותר למילוי

האם מילוי קמטים מחליף מתיחת פנים?

מילוי קמטים ומתיחת פנים אלו שני הליכים קוסמטיים שונים, לטיפול בשתי בעיות שונות. חומרי מילוי להעלמת קמטים מטפלים בצורה הטובה ביותר בקמטים על עור הפנים, בעוד שמתיחת פנים מסייעת לתקן עור נפול. ניתן לבצע טיפול משולב של העלמת קמטים ומתיחת פנים.

כמה טיפולי מילוי קמטים נדרשים לתוצאה מושלמת?

מספר טיפולי מילוי קמטים משתנה ממטופל למטופל בהתאם לנתונים האישיים והגיל. מטופלים בעלי קמטים עמוקים מאוד יזדקקו למספר טיפולים רב יותר. ככל שמטופלים צעירים יותר, כך הטיפול אפקטיבי לזמן ארוך יותר.הטיפולים מחזיקים מעמד מהתאם לחומר הטיפול. המשותף לכל המטופלים הוא העובדה, שכבר בטיפול הראשון ניתן להבחין בתוצאות.

מהם החומרים המשמשים בטיפולי מילוי קמטים?

החומרים הם שונים ומגוונים: החל מחומרים ביולוגיים דוגמת הקולגן, החלבון המצוי בגופנו באופן טבעי, דרך חומרים טבעיים כמו הסידן המצוי אף הוא בגוף וכלה בחומרים סינטטיים כמו הסיליקון, המצוי בשימוש בענף האסתטיקה כבר שנים רבות והוכח אף הוא כחומר אפקטיבי בטיפולי מילוי קמטים.

האם מילוי קמטים הוא טיפול קצר או מצריך החלמה?

טיפול מילוי קמטים הינו קצר, מרפאתי וברוב המקרים אינו מותיר סימנים על העור מלבד אדמומיות קלה שחולפת כעבור מספר שעות. החזרה לשגרה היא מלאה ומיידית.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות