תפריט

מהו סקין בוסטר?

סקין בוסטר הוא טיפול המחדיר חומרים טבעיים בריכוז נמוך לשכבה התת-עורית לצורך שיקום, מיצוק ושיפור מרקם העור. זהו טיפול רב תכליתי המעודד את העור לייצר קולגן ואלסטין, חומרים אשר מגבירים את האלסטיות ובכך תורם הטיפול למראה עור צעיר, טבעי ורענן.

הטיפול מבוסס על חומצה היאלורונית, לרוב בלתי מצולבת בריכוז נמוך, אשר מובילה לספיחת מים לרקמה ובכך מגבירה את הלחות הטבעית של העור, מסייעת בשיפור מרקם העור וטשטוש הקמטוטים, בהם קשה לטפל באמצעות חומרי מילוי אחרים. ספיחת הנוזלים אל השכבה התת-עורית נותנת "בוסט", שבהדרגה משפר את  המרקם, מעלה את הלחות והגמישות ומעניק מראה אחיד, רענן וצעיר לאזור המוזרק.

ככל שאנו מתבגרים, גופנו מייצר פחות סיבי קולגן ואלסטין, שהם מרכיבי הרקמה אשר מעניקים לעור גמישות, נפח ורעננות. מסיבה זו, עור בוגר מקבל מראה עייף, יבש וחסר ברק. כאמור, החומצה ההיאלורונית בעלת ההרכב הייחודי המוזרקת בטיפול סקין בוסטר מגרה את העור לייצור של סיבי קולגן ואלסטין, בנוסף לאפקט ספיחת המים, אשר יחדיו מחדשים את מרקם העור ולכן האפקט של הטיפול הוא מתמשך.

סקין בוסטר

איך מבוצע טיפול בסקין בוסטר?

התהליך מורכב מסדרה של הזרקות שטחיות ומדודות באזור המטופל. הטיפול אורך 20-30 דקות והוא מבוצע לאחר מריחת חומר אלחוש מקומי. בדרך כלל נדרש לבצע סדרה של 2-3 טיפולים, כאשר מרווח הזמן ביניהם הנו כ-4-6 שבועות (משתנה ממטופל למטופל). בין הטיפולים, ניכר יהיה שיפור הדרגתי במרקם העור. התוצאה המיטבית תתקבל בסיום סדרת הטיפולים ולא מידית – פרט שחשוב להבהיר למטופל במסגרת שיחת ההיכרות והתאמת הציפיות.

במקרים מסוימים ימליץ הרופא על טיפול בחומצה היאלורונית למטרת מילוי והרמה ובהמשך כטיפול משלים להענקת ברק ושיפור מרקם העור – טיפול בסקין בוסטר.

 

למי מתאים הטיפול ובמה ניתן לטפל באמצעות סקין בוסטר?

הטיפול מתאים לגברים ונשים ללא קשר לסוג או גוון עורם. הטיפול מתאים לאזורי הפנים, הצוואר, אזור המחשוף וגב כפות הידיים.

סקין בוסטר נותן מענה ל:

  • עור פגום מנזקי שמש
  • קמטוטים
  • צלקות אקנה
  • מראה עור בוגר
  • עור יבש וחסר ברק
  • קמטי עישון

במקרים רבים נשים המטופלות בחומצה היאלורונית לא מקבלות מענה לקמטוטים קטנטנים מפני שלא ניתן למלא אותם אחד-אחד בחומר מילוי אשר בעיקר מקנה נפח והרמה. הסקין בוסטר, אשר חסר תכונות של נפח או הרמה, נותן מענה בדיוק לבעיה זו.

סקין בוסטר
אחרי טיפול סקין בוסטר | לפני הטיפול

מה התוצאות לאחר טיפול סקין בוסטר?

הטיפול כאמור, הוא הליך מרפאתי קצר ללא זמן החלמה. להבדיל מטיפול בחומרי מילוי, התוצאה הנראית לעין מתקבלת בתהליך הדרגתי ובתום סדרת הטיפולים ניכר יהיה להתרשם מעור רענן ומלא ברק והתוצאה תישמר לתקופה של מספר חודשים.

טיפול סקין בוסטר לפני אירוע משפחתי משמעותי

"שני המקרים השכיחים ביותר בהם אני מציע סקין בוסטר למטופלות הינם לנשים אשר מתוסכלות מכך שאין להן פתרון יעיל לקמטוטים העדינים באזור שסביב הפה והלחיים, ולנשים לפני אירוע משפחתי משמעותי (למשל חתונה של הבן/בת), אשר פונות למרפאה בבקשה לטיפול מהיר ולא-פולשני שיעניק להן מראה זוהר יותר", אומר ד"ר שחף קטלן, רופא אסתטיקה בכיר ומנוסה ברשת מרפאות פרופורציה. "טיפול בסקין בוסטר הוא אידיאלי לאותם קמטוטים עקשניים שקשה לטשטשם אפילו עם מריחת מייקאפ, וכן, לפני אירועים משפחתיים, כשמקפידים להגיע כחודש-חודשיים לפני האירוע. מבחינתי ההישג המשמעותי ביותר הוא כאשר מטופלת מקבלת מחמאות על המראה הצעיר והיפה שלה אבל איש לא יודע לומר שהיא עברה טיפול אסתטי כלשהו או שהמראה שלה 'עשוי מידי' או מלאכותי", כך על פי ד"ר קטלן.

מה ההנחיות לאחר הטיפול?

התהליך מורכב מסדרת הזרקות שטחיות לאזור המטופל, לכן, בסיום הטיפול יש לעיתים אדמומיות ו/או נפיחות קלה. ביום הטיפול ועד יומיים לאחריו יש להימנע משימוש במייקאפ ומחשיפה לשמש ישירה.

 

המידע מובא מאת ד"ר שחף קטלן, רופא אסתטיקה ברשת מרפאות פרופורציה, חוקר ומרצה בכיר בתחום הכימיה התרופתית והפרמקולוגיה הקלינית.

האמור לעיל מהווה מידע כללי ראשוני בלבד, אינו בגדר המלצה רפואית, עצה או חוות דעת רפואית ואינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ רפואי מקצועי.

נכתב בלשון זכר ונקבה לסירוגין מטעמי נוחות בלבד אך מתייחס לכל המגדרים במידה שווה.

שאלות נפוצות

מהו טיפול סקין בוסטר?

סקין בוסטר הוא טיפול אשר מחדיר חומרים טבעיים בריכוז נמוך לשכבה התת-עורית לצורך שיקום, מיצוק ושיפור מרקם העור.

מתי נראית לעין התוצאה?

התוצאה הדרגתית ונראית לעין בדרך כלל לאחר סדרה של 2-3 טיפולים ונשמרת לאורך מספר חודשים.

מה ההבדל בין טיפול מזותרפיה לטיפול סקין בוסטר?

הרכב החומר, אופן ועומק ההזרקה שלו ומשך ההשפעה על מרקם העור. סקין בוסטר מורכב בעצם מחומצה היאלורונית (לרוב בלתי מצולבת) בריכוז נמוך, בעוד שמזותרפיה מורכבת משילוב של ויטמינים, מינרלים וחומרים טבעיים נוספים. אמנם שני החומרים משפרים בסופו של דבר את מרקם העור אך עומק ואופן ההזרקה שונה והשפעת הטיפול לרוב ממושכת יותר בהזרקת סקין בוסטר.

מהם יתרונות טיפול סקין בוסטר?

הענקת לחות מוגברת לפנים. טיפול אידאלי וכמעט יחיד שניתן להציע לטיפול בקמטוטים. ללא תופעות לוואי משמעותיות.

מה חשוב לדעת על הטיפול בסקין בוסטר מבחינת תופעות לוואי?

כאשר הוא מוזרק לשכבת התת-עור ולא שטחי מידי בידי רופא אסתטיקה מנוסה תופעות הלוואי הן מינימליות ומתבטאות, אם בכלל, באדמומיות ונפיחות זמנית.

כמה טיפולים נדרשים?

בדרך כלל מדובר בסדרה של 2-3 טיפולים, כאשר טווח הזמן בין טיפול לטיפול הינו כחודש אך נתון להחלטת הרופא המטפל.

האם הטיפול ניתן גם לנשים בהריון?

אין לבצע את הטיפול בזמן הריון או הנקה.

האם אפשר להשתמש בסקין בוסטר באזור העיניים?

לא מומלץ להשתמש בטיפול זה סביב העיניים. כחומר שסופח נוזלים, הזרקתו באזור העיניים עלולה ליצור מראה של "שקיות" לא מחמיאות.

מה ההבדל בין סקין בוסטר לטיפול בחוטים?

בסקין בוסטר אנו מעניקים אפקט של ברק שמתקבל הודות לתכונות של החומר המוזרק, בעוד שטיפול בחוטים נותן אפקט מכני של מתיחה.

נגישות