תפריט

על הטיפול

הטיפולים הרפואיים-אסתטיים של היום מעניקים פתרון ממשי לטיפול בבעיה ולמעשה פותרים אותה באמצעות שימוש בחומרים שונים המבוססים על החומרים המצויים כבר בגופינו.

ייעודו של הטיפול: הענקת נפח מחודש לאזור גב כף היד (מה שמסייע בהעלמת הוורידים הבולטים שצצים על גביו במהלך השנים הודות לדלדול כמות השומן שבאיזור), הצערת הנראות של העור והגמשתו. התוצאה המתקבלת היא חלקה וזוהרת.

פגישת הייעוץ עם הרופא

להצערת עור גב כף היד שיטות שונות ומגוונות עליהן יסביר הרופא בעת הייעוץ.

שיטת קילוף העור- שיטה פחות מבוקשת, אך נועדה להעלים את הכתמים שעל גבי גב כף היד ולצמיחת עור חדש במקומו. הטיפול הזה מתבצע בשימוש בחומצות בריכוז נמוך ואילו הטיפול המבוקש והפופולארי ביותר עם התוצאות האפקטיביות ביותר ומינימום תופעות לוואי הוא הזרקות חומרי מילוי או שומן אל גב כף היד.

חשוב שהמטופל יבין את כל השיטות ואת תופעות הלוואי של כל אחת מהן, על מנת שיבחר בחירה מושכלת יחד עם עצתו של הרופא.

הליך הטיפול

הצערת גב כפות הידיים באמצעות הזרקות הינו הליך פשוט, קצר ומרפאתי המבוצע בתנאים נוחים ובתומו אין נדרשת החלמה מיוחדת.

בהזרקת חומרי מילוי לגב כף היד יזריק הרופא חומר מילוי זמני, המבוסס על חלקיקי סידן, הנועד להעניק נפח לאחר שהוא מוזרק בעדינות אל מתחת לעור. החומר יוצר חציצה בין הוורידים לעור, מחליק אותו ומעלים את הסימנים שניכרים בו וגם את הוורידים הבולטים. מדובר בהליך פשוט וקצר שהתוצאות שלו הן פשוט מדהימות. חומר המילוי מעודד ייצור קולגן, והודות לכך עור הידיים מקבל זוהר מיוחד וגמישות מופלאה כשהתוצאות נשמרות לזמן ממושך. כשהפעולה של החומר מתפוגגת, הוא פשוט נספג בתוף הגוף ונעלם.

הרגישים שבניננו ישמחו לדעת שמדובר בחומר היפו-אלרגני שהרי הוא מצוי בגופינו באופן בסיסי טבעי ועל כן, אין חשש לדחייתו או לתגובה אלרגית לאחר הזרקתו.

שיטת הזרקה נוספת היא זו של שומן עצמי. מדובר בהליך ארוך ומורכב יותר, שכן מאזור אחר בגוף נשאבת כמות שומן מספקת, העוברת תהליך עיבוד במעבדה מיוחדת ושמוזרקת לאחר מכן לאזור גב כף היד. היתרון של השומן העצמי הוא בכך שמדובר בחומר מילוי קבוע, בניגוד לחומר המילוי הזמני, שאף מסייע לעור לייצר את החומרים החיוניים לו.

תוצאות הטיפול

בתום הטיפול, בין אם בהזרקת חומרים זמניים או שומן עצמי, מקבל גב כף היד נפתח ניכר לעין באזור. העור מוחלק ונראה זוהר, הודות לייצור הקולגן המוגבר שנוצר באזור.

גמישות העור והכתמים שנעלמים הופכים את כף היד לצעירה הרבה יותר ומדובר ב"קסם" של ממש.

חשוב לשמור על עור כפות הידיים באפן תמידי במיוחד לאחר הטיפול הזה. למרוח מסנני קרינה וקרמים להזנה ולהגן על הידיים באמצעות כפפות כשעושים שימוש בחומרי ניקוי כאלה ואחרים.

לאחר הטיפול קרוב לוודאי שהרופא ימליץ לכם לבצע הפעלה אינטנסיבית של שרירי כף היד על מנת למנוע ניוון והתקשחות של השרירים ועל מנת לסייע בזרימת הדם באזור.

למידע נוסף על הטיפול

המלצות

הרופאים שלנו

מאמרים

פורום

שאלות נפוצות

מהו החומר הנפוץ ביותר המשמש בטיפול הצערת כפות הידיים?

החומרים הזמניים הפופולאריים ביותר לטיפול הצערת כפות הידיים הנם אלה המבוסס על חלקיקי סידן ואשר נועדו להעניק נפח לאזור עמו הם באים במגע.

מהו הסממן העיקרי שמלמד על הזדקנות כפות הידיים?

פרט לסימנים דוגמת עור מקומט וחסר גמישות, ניתן בהחלט להבחין בוורידים בולטים שצצים על גב כף היד, אשר הנם תוצר של הידלדלות כמות השומן באזור ומרמזים על הזדקנות כפות הידיים.

מהי התוצאה לאחר הצערת גב כפות הידיים?

אחרי הצערת גב כפות הידיים העור הופך אלסטי יותר ונראה מלא חיוניות באופן ניכר לעין.

מדוע דווקא כפות ידיים מזדקנות כל כך מהר?

הסיבה היא שהעור על כף היד דקיק במיוחד וחסר רקמת שומן מתחתיו המגנה עליו. לפיכך הוא אינו מתחדש וכאשר לוקחים בחשבון את מגוון המפגעים והרעלנים אליהם עורנו חשוף במהלך החיים - אוויר, שמש, עישון, חומרי ניקוי ועוד אין זה פלא אם כך שהעור בגב כפות הידיים נפגע ומזדקן.

מה ההבדל בין הזרקת חומרי מילוי או שומן לכפות הידיים?

ישנם הבדלים בין טכניקות חומרי מילוי לבין הזרקת שומן עצמי בהליך הצערת כפות ידיים, ביניהם ששומן הנו חומר מילוי קבוע, בניגוד לזמניים. יחד עם זאת לכל טכניקה יתרונות וחסרונות וחשוב להבין את כל המשמעויות של כל אחת מהן טרם הבחירה. בפגישת הייעוץ עם הרופא, ייפרשו כל האפשרויות וניתן יהיה לדון בהן.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות