תפריט

למי מתאים הניתוח?

הניתוח מתאים לאנשים הסובלים מעודפי עור באזור הזרועות, אשר בדרך כלל נוצרים כתוצאה מירידה דרסטית במשקל, או כתוצאה מירידה באלסטיות העור ודלדול השרירים – בעיה הנפוצה בעיקר בקרב אנשים מבוגרים, אם כי קיימת גם בקרב צעירים מסיבות תורשתיות.

 

פגישת הייעוץ עם הרופא

במהלך פגישת הייעוץ, יאבחן הרופא את מצבו/ה של המועמד/ת, בכמה עודפי עור מדובר ומאיזו סיבה הם נוצרו וכן ישלח את המועד/ת לביצוע בדיקות על מנת לוודא כי אכן ניתן לבצע את הניתוח.

מהלך הניתוח

מדובר בניתוח אשר במהלכו מסיר הרופא המנתח את עודף השומן על ידי שאיבה ואת עודף העור מחלקה הפנימי של הזרוע, מאזור בית השחי ועד למרפק. שיטת הניתוח נקבעת בהתאם למצבו של המטופל וחוות דעתו של הרופא המנתח.

במהלך הניתוח מבצע הרופא שאיבת שומן ולאחר מכן הפרדה בין העור והרקמות שמתחתיו. בשלב הבא מוסר עודף העור ומתבצעת מתיחת הזרוע. לאחר הסרת עודפי העור, הרופא תופר את האזור בתפר פנימי שמתמוסס מאליו כעבור מספר ימים.

הניתוח אורך כשעתיים תחת הרדמה כללית.

בתום הניתוח יחבשו הזרועות בשרוול אלסטי למשך כשבועיים.

החלמה

את התוצאות הסופיות של הניתוח ניתן לראות כעבור מספר חודשים. יתרונו של הניתוח בכך שתוצאותיו נשמרות לאורך שנים, אלא אם המטופל העלה באופן קיצוני מאוד במשקלו.

לאחר הניתוח, יתקבלו זרועות מתוחות יותר. העור הדוק ומתוח, רקמות השומן המיותרות שתחתיו אינן והזרועות נראות צעירות ובריאות יותר.

כאמור, אין אפשרות להימנע מצלקות בניתוח הזה, אולם הסיכויים שהצלקת תתאחה יפה הם גבוהים. החזרה אל השגרה תלויה בהתאוששות האישית של המטופל; אולם חל איסור לקיום פעילות גופנית נמרצת המאמצת את הזרועות.

מידע נוסף על הניתוח

המלצות

מנתחים פלסטיים

מאמרים

פורום

שאלות נפוצות

האם ניתוח מתיחת גוף משלב אזורים שונים כמו לדוגמא בטן וזרועות?

רופאים מיומנים יצליחו לזהות את הצורך בניתוח הכולל מתיחת גוף משולבת ואף יוכלו להעריך את מידת ההצלחה של הטיפול המשולב. בהחלט ניתן לבצע שתי מתיחות של שני איזורים באותו הניתוח וזאת לקצר את משך ההחלמה ולמקסם את התוצאות.

האם ניתוח מתיחת גוף הוא חד פעמי?

ההחלטה האם לבצע ניתוח מתיחת גוף אחד ויחיד או לפרוס את הטיפול למשך סדרה של מספר ניתוחים שמורה לרופא ולמטופל גם יחד ובמסגרתה נלקחת בחשבון המורכבות של המצב הנתון

כמה זמן אורך ניתוח מתיחת גוף?

משך הזמן של ניתוח מתיחת גוף תלוי לחלוטין במידת המורכבות שלו ובמספר האיזורים הנדרש. במקרים מסוימים יכול ניתוח אחד של כמה איזורים להמשך עשר שעות מלאות

לכל השאלות הנפוצות
נגישות