תפריט

למי מתאים הניתוח?

הניתוח מיועד לאנשים בריאים שאינם סובלים מעודף משקל רב ושעורם אלסטי יחסית, כך שהצרת ההיקפים תהיה בולטת לעין. גמישות העור חשובה ליכולת ההתאוששות מהניתוח, מאחר ועודפי העור שנותרים לאחר השאיבה, צריכים להתכווץ ולהתאים עצמם לממדים החדשים של הגוף. מסיבה זו מומחי רשת מרפאות פרופורציה ממליצים לעבור את הניתוח לפני גיל 40, אז חלה ירידה טבעית ברמת האלסטיות של העור.

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

 

פגישת הייעוץ עם הרופא

במהלך פגישת הייעוץ יבדוק הרופא את המועמד/ת לניתוח, את כמות עודף השומן בה מדובר ואת האזור בו מתבקשת השאיבה. האיזורים בהם ניתן לבצע שאיבת שומן הם:

  • ניתוח שאיבת שומן מהבטן
  • ניתוח שאיבת שומן בירכיים
  • ניתוח שאיבת שומן ברגליים
  • ניתוח שאיבת שומן בידיים
  • ניתוח שאיבת שומן מהקרסוליים
  • ניתוח שאיבת שומן מהזרועות
  • ניתוח שאיבת שומן מהצוואר
  • ניתוח שאיבת שומן מהפנים

בנוסף, במהלך פגישת הייעוץ יאבחן הרופא האם אכן הניתוח ייתן את הפתרון הטוב ביותר. חשוב לציין כי הניתוח מסייע בכל הקשור לנושא הצרת היקפים ולשיפור המראה האסתטי הכללי. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הניתוח אינו מהווה תחליף לדיאטה ולפעילות גופנית, ולכן חשוב להמשיך ולהתמיד באלו גם לאחר שאיבת שומן, על מנת לשמר את התוצאות ולמקסם אותן. הרופא ימליץ להפסיק נטילת ויטמינים ותוספים, מדללי דם וצריכת אלכוהול כשבועיים לפני הניתוח. הניתוח אורך בין שעה לשעתיים.

מהלך הניתוח

למרות שזה נשמע כך, ניתוח שאיבת שומן מטרתו לא להרזיה, אין בו תחליף לניהול חיים בריאים והוא מהווה סך הכל פתרון יעיל, חד פעמי ואף ממוקד מאד להעלמתם של מצבורי שומן באיזורי המתניים, זרועות, ישבן, ירכיים ובטן.

ניתוח שאיבת שומן הוא ניתוח שמתאים גם לגברים וגם לנשים, אך יש לשים לב כי לא מדובר בנשים וגברים הסובלים מעודף משקל גבוה מדי ושעורם אלסטי, היות ולאחר הניתוח העור מתכווץ למידות הגוף החדשים.

לניתוח אין הגבלת גיל מסוימת אבל כדאי לבצע אותו עד גיל 40 בגלל נושא גמישות העור. תקופת ההחלמה מהניתוח נמשכת לחודש ימים, לאחריו תוכלו כבר להבחין בשיפור תוצאות הניתוח.

שאיבת שומן מתקיימת בהרדמה מלאה כאשר בחדר הניתוח הרופא מתחיל לסמן את האיזורים המיועדים לשאיבה. מהלך הניתוח מבוצע כאשר הרופא מבצע חתך בעור ובאמצעות צינורות מתכת מחוררים בקצוות (קנולות) הוא נכנס אל מתחת לעור וכך שואב את השומן החוצה באמצעות הנעת הצינורות קדימה ואחור. לאחר הניתוח, מלבישים בגד אלסטי המפעיל לחץ על האיזור שממנו נשאב השומן, חגורת בטן מסוימת. כך הרקמות מתארגנות מחדש באופן הטוב ביותר. את הבגד האלסטי המטופל/ת לובשים לשלושה חודשים, כמובן בהתאם לאיזורים בהם בוצעו שאיבת שומן. כמו גם, זמן הניתוח עצמו תלוי באיזור ובכמות השומן הנשאב.

מהלך ניתוח שאיבת שומן

החלמה

תקופת ההחלמה מהניתוח נעה בין 3-6 חודשים ולאחר מכן כבר יהיה ניתן יהיה להבחין בתוצאות. כשבוע לאחר הניתוח ועל מנת לזרז את ירידת הנפיחות בעור, ניתן לבצע עיסוי מקומי, מה שיסייע גם בהפחתת כאבים. התמדה בעיסוי האזורי למשך מספר ימים רצופים, תוביל להשגת תוצאות מוצלחות ביותר בהורדת הנפיחות. ניתן להשתמש בתוספים טבעיים כמו Arnica (משחה וכדורים). חזרה לשגרה יום יומית תתאפשר באופן הדרגתי ובתוך שבוע מהניתוח. לאימוני כושר ניתן לחזור רק לאחר חודש ובצורה אטית והדרגתית. הסימנים הכחולים נעלמים בהדרגתיות, התפרים נושרים מאליהם והאיזור מקבל את הפרופורציות החדשות שלו. הקפדה על פעילות ספורטיבית ותפריט מאוזן יסייע על שמירת התוצאה לאורך זמן וימנעו מתאי השומן הנותרים באיזור הטיפול ובאיזורים אחרים בגוף, לגדול.

החלמה אחרי שאיבת שומן

שאיבת שומן מהסנטר

שאיבת שומן מהבטן

שאיבת שומן בירכיים

שאיבת שומן ברגליים

שאיבת שומן בידיים

שאיבת שומן מהקרסוליים

שאיבת שומן מהצוואר

שאיבת שומן מהפנים

שאלות נפוצות

האם השומן יחזור לאחר ניתוח שאיבת שומן?

במקרים של ניתוח שאיבת שומן, תאי השומן נשאבים ביחד עם השומן עצמו- כך שגם אם השומן חוזר לאזור, יש לו הרבה פחות תאי שומן להתמקם בהם וגם אם משמינים באזור- ההשמנה אינה בשיעור גבוה וכמעט שאינה נכרת באזור כלל.

האם נשארת צלקת לאחר שאיבת שומן?

באזור שבו בוצעה שאיבת שומן, כן. זו צלקת לא גדולה שהולכת ומטשטשת עם הזמן. ייתכנו סימנים שונים על גבי העור כמו למשל שטפי דם קלים, שיחלפו עד כחודש מיום הניתוח.

האם ישנם מקרים בהם שאיבת שומן לא מצליחה?

שום ניתוח לא מתבצע לפני שהרופא המטפל בחן את המטופל בפגישת הייעוץ ווידא את התאמתו לטיפול או לניתוח הספציפי. בפגישה לפני ניתוח שאיבת שומן גם מוסברות תוצאות הניתוח הצפויות, ירידה בהיקפי המידות והמשקל. מידת ההצלחה תלויה בין השאר, במיומנות המנתח, אבל גם במידת האחריות שלוקח על עצמו המטופל בכל הנוגע לשמירה על אורח חייו לאחר הניתוח.

אני סובלת מעודפי שומן באזור המותניים והגב האם מומלץ לי לבצע שאיבת שומן או המסת שומן?

שאיבת שומן מיועדת לטיפול במצבורי שומן גדולים באיזורים נרחבים בגוף. טיפול המסת שומן, או בשמו הקפאת שומן, נועד לטפל בדיוק באותם מצבורי שומן קטנים וממוקדים שקשה להפטר מהם בדיאטה או באמצעות פעילות גופנית. לכן במקרה הזה מומלץ לבצע טיפולי המסת שומן.

באיזה גיל הכי כדאי לבצע שאיבת שומן?

מומלץ לבצע שאיבת שומן לפני גיל 40, שכן האלסטיות של העור היא גורם חשוב בצורה בה ייראה הגוף לאחר הניתוח, שכן העור צריך להתכווץ ולהתאים את עצמו למימדי הגוף החדשים, ולכן ככל שיהיה יותר אלסטי כך הסיכוי שזה יקרה גבוה יותר.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות