תפריט

למי מתאים הניתוח?

הניתוח מיועד לאנשים בריאים שאינם סובלים מעודף משקל רב ושעורם אלסטי יחסית, כך שהצרת ההיקפים תהיה בולטת לעין. גמישות העור חשובה ליכולת ההתאוששות מהניתוח, מאחר ועודפי העור שנותרים לאחר השאיבה, צריכים להתכווץ ולהתאים עצמם לממדים החדשים של הגוף. מסיבה זו מומחי רשת מרפאות פרופורציה ממליצים לעבור את הניתוח לפני גיל 40, אז חלה ירידה טבעית ברמת האלסטיות של העור.

למי מתאים ניתוח שאיבת שומן?

 

שאלות נפוצות

במקרים של ניתוח שאיבת שומן, תאי השומן נשאבים ביחד עם השומן עצמו- כך שגם אם השומן חוזר לאזור, יש לו הרבה פחות תאי שומן להתמקם בהם וגם אם משמינים באזור- ההשמנה אינה בשיעור גבוה וכמעט שאינה נכרת באזור כלל.

באזור שבו בוצעה שאיבת שומן, כן. זו צלקת לא גדולה שהולכת ומטשטשת עם הזמן. ייתכנו סימנים שונים על גבי העור כמו למשל שטפי דם קלים, שיחלפו עד כחודש מיום הניתוח.

שום ניתוח לא מתבצע לפני שהרופא המטפל בחן את המטופל בפגישת הייעוץ ווידא את התאמתו לטיפול או לניתוח הספציפי. בפגישה לפני ניתוח שאיבת שומן גם מוסברות תוצאות הניתוח הצפויות, ירידה בהיקפי המידות והמשקל. מידת ההצלחה תלויה בין השאר, במיומנות המנתח, אבל גם במידת האחריות שלוקח על עצמו המטופל בכל הנוגע לשמירה על אורח חייו לאחר הניתוח.

שאיבת שומן מיועדת לטיפול במצבורי שומן גדולים באיזורים נרחבים בגוף. טיפול המסת שומן, או בשמו הקפאת שומן, נועד לטפל בדיוק באותם מצבורי שומן קטנים וממוקדים שקשה להפטר מהם בדיאטה או באמצעות פעילות גופנית. לכן במקרה הזה מומלץ לבצע טיפולי המסת שומן.

מומלץ לבצע שאיבת שומן לפני גיל 40, שכן האלסטיות של העור היא גורם חשוב בצורה בה ייראה הגוף לאחר הניתוח, שכן העור צריך להתכווץ ולהתאים את עצמו למימדי הגוף החדשים, ולכן ככל שיהיה יותר אלסטי כך הסיכוי שזה יקרה גבוה יותר.

לכל השאלות הנפוצות

פגישת הייעוץ עם הרופא

במהלך פגישת הייעוץ יבדוק הרופא את המועמד/ת לניתוח, את כמות עודף השומן בה מדובר ואת האזור בו מתבקשת השאיבה ויאבחן האם אכן הניתוח ייתן את הפתרון הטוב ביותר. חשוב לציין כי הניתוח מסייע בכל הקשור לנושא הצרת היקפים ולשיפור המראה האסתטי הכללי. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי הניתוח אינו מהווה תחליף לדיאטה ולפעילות גופנית, ולכן חשוב להמשיך ולהתמיד באלו גם לאחר שאיבת שומן, על מנת לשמר את התוצאות ולמקסם אותן. הרופא ימליץ להפסיק נטילת ויטמינים ותוספים, מדללי דם וצריכת אלכוהול כשבועיים לפני הניתוח. הניתוח אורך בין שעה לשעתיים.

מהלך הניתוח

הרופא יבצע מספר נקבים בעור ויחדיר תמיסה המכילה חומרי הרדמה וחומרים המכווצים את כלי הדם. לאחר מכן, תתבצע שאיבת השומן מהאזורים המיועדים. השאיבה תתבצע בעזרת צינורית ואקום ולעתים בצירוף גלי רדיו, אולטרסאונד או לייזר, זאת בהתאם למורכבות הניתוח וכמות השומן אותה מעוניינים לשאוב. בתום ההליך, ייתפרו האזורים ממנו נשאב השומן והמטופל יועבר להתאוששות. יש לקחת בחשבון כי המגבלה בשאיבה לניתוח אחד הנה 5 ליטר. מעל כמות זו עולה שכיחות הסיבוכים ולכן לא מומלץ לשאוב יותר מכמות זו.

מהלך ניתוח שאיבת שומן

החלמה

תקופת ההחלמה מהניתוח נעה בין 3-6 חודשים ולאחר מכן כבר יהיה ניתן יהיה להבחין בתוצאות. בתום הניתוח תולבש על האזור חגורת לחץ מיוחדת אשר מתאימה לאזור הטיפול. חגורה זו מיועדת לשמירה על לחץ קבוע על האזור, מה שיוביל לקיבוע העור באופן אחיד ומתוח באזור השאיבה. את החגורה יש ללבוש לתקופה של כשבועיים עד חודש לאחר הניתוח. כשבוע לאחר הניתוח ועל מנת לזרז את ירידת הנפיחות בעור, ניתן לבצע עיסוי מקומי, מה שיסייע גם בהפחתת כאבים. התמדה בעיסוי האזורי למשך מספר ימים רצופים, תוביל להשגת תוצאות מוצלחות ביותר בהורדת הנפיחות. ניתן להשתמש בתוספים טבעיים כמו Arnica (משחה וכדורים). חזרה לשגרה יום יומית תתאפשר באופן הדרגתי ובתוך שבוע מהניתוח. לאימוני כושר ניתן לחזור רק לאחר חודש ובצורה אטית והדרגתית. הסימנים הכחולים נעלמים בהדרגתיות, התפרים נושרים מאליהם והאיזור מקבל את הפרופורציות החדשות שלו. הקפדה על פעילות ספורטיבית ותפריט מאוזן יסייע על שמירת התוצאה לאורך זמן וימנעו מתאי השומן הנותרים באיזור הטיפול ובאיזורים אחרים בגוף, לגדול.

החלמה אחרי שאיבת שומן

נגישות