תפריט

האם השומן יחזור לאחר ניתוח שאיבת שומן?

במקרים של ניתוח שאיבת שומן, תאי השומן נשאבים ביחד עם השומן עצמו- כך שגם אם השומן חוזר לאזור, יש לו הרבה פחות תאי שומן להתמקם בהם וגם אם משמינים באזור- ההשמנה אינה בשיעור גבוה וכמעט שאינה נכרת באזור כלל.

האם נשארת צלקת לאחר שאיבת שומן?

באזור שבו בוצעה שאיבת שומן, כן. זו צלקת לא גדולה שהולכת ומטשטשת עם הזמן. ייתכנו סימנים שונים על גבי העור כמו למשל שטפי דם קלים, שיחלפו עד כחודש מיום הניתוח.

האם ישנם מקרים בהם שאיבת שומן לא מצליחה?

שום ניתוח לא מתבצע לפני שהרופא המטפל בחן את המטופל בפגישת הייעוץ ווידא את התאמתו לטיפול או לניתוח הספציפי. בפגישה לפני ניתוח שאיבת שומן גם מוסברות תוצאות הניתוח הצפויות, ירידה בהיקפי המידות והמשקל. מידת ההצלחה תלויה בין השאר, במיומנות המנתח, אבל גם במידת האחריות שלוקח על עצמו המטופל בכל הנוגע לשמירה על אורח חייו לאחר הניתוח.

אני סובלת מעודפי שומן באזור המותניים והגב האם מומלץ לי לבצע שאיבת שומן או המסת שומן?

שאיבת שומן מיועדת לטיפול במצבורי שומן גדולים באיזורים נרחבים בגוף. טיפול המסת שומן, או בשמו הקפאת שומן, נועד לטפל בדיוק באותם מצבורי שומן קטנים וממוקדים שקשה להפטר מהם בדיאטה או באמצעות פעילות גופנית. לכן במקרה הזה מומלץ לבצע טיפולי המסת שומן.

באיזה גיל הכי כדאי לבצע שאיבת שומן?

מומלץ לבצע שאיבת שומן לפני גיל 40, שכן האלסטיות של העור היא גורם חשוב בצורה בה ייראה הגוף לאחר הניתוח, שכן העור צריך להתכווץ ולהתאים את עצמו למימדי הגוף החדשים, ולכן ככל שיהיה יותר אלסטי כך הסיכוי שזה יקרה גבוה יותר.

האם אפשר לבצע שאיבת שומן בשילוב עם ניתוח נוסף?

כן. במקרים מסויימים ניתוחים משולבים אפשריים ואף מומלצים. אחד הניתוחים המשולבים הפופולריים ביותר הוא שאיבת שומן בשילוב ומתיחת בן. לקריאה נוספת על הניתוח המשולב

כמה זמן לאחר ניתוח שאיבת שומן רואים תוצאות?

באופן כללי, קצב ההתאוששות מהניתוח הינו אידיבידואלי מאדם לאדם. במרבית המקרים ניתן להבחין בשינוי מיד לאחר הניתוח, אך תוצאות סופיות ניתן לראות לאחר כשלושה חודשים.

למשך כמה זמן מחזיקה שאיבת שומן?

תוצאות שאיבת שומן אינן בעלות תאריך תפוגה, ניתן לשמור עליהן לאורך זמן בשילוב עם הקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית.

האם אפשר לעשות שאיבת שומן במקום דיאטה?

התשובה היא לא. ההבדל בין שאיבת שומן לדיאטה, הוא שאת הניתוח מבצעים במקומות בהם דיאטה לא מפחיתה ממצבורי השומן ולא ניתן להיפטר מהם בעזרת דיאטה בלבד. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי שמירה על תזונה מאוזנת ובריאה ופעילות גופנית יעזרו לשמר תוצאות שאיבת שומן לאורך זמן

מי יכול לבצע שאיבת שומן?

בעקרון, כל אדם שמלאו לו 18 יכול לבצע ניתוח שאיבת שומן בפרופורציה. כמובן שרק לאחר פגישת ייעוץ עם רופא, ניתן יהיה לקבוע את התאמת המטופל לטיפול.

נגישות