תפריט

שאיבת שומן ומתיחת בטן: פתרונות שמשלימים זה את זה

שאיבת שומן הוא הליך ניתוחי שנועד לפסל את הגוף על ידי הסרת שומן לא רצוי, בעוד הטיפול השני, מתיחת בטן, הוא הליך שנועד להיפטר מעודפי העור ולטפל בהתרופפות דופן הבטן, עודף עור ושומן בשיפולי הבטן. שני הניתוחים הללו משלימים זה את זה ומעניקים למטופל את התוצאות הטובות ביותר עבורו, בניתוח אחד בלבד.

הניתוח המשולב, כולל שאיבת שומן באזור הבטן, בדרך כלל מדובר בכמות משמעותית של שומן, המביאה את הכרס להשתפל כלפי מטה. שאיבת השומן פותרת את בעיית ריכוז השומן שהצטבר באזור, אבל ישנה סבירות גבוהה להישארותם של עודפי עור, שאם לא יטופלו, יהוו בעיה עבור המטופל ועל כן, משלימים את שאיבת השומן במתיחת בטן, להסרת עודפי העור.

במקרים אלו, שילוב שני הפתרונות בניתוח אחד, יעניק את התוצאה המיטבית עבור המטופל – גם סילוק ריכוז שומן וגם סילוק עודפי העור וקבלת בטן חדשה ומתוחה לגמרי.

יתרונות נוספים לניתוח המשולב:

הרדמה אחת, ניתוח אחד קצר יותר בזמן משני ניתוחים בנפרד, תקופת החלמה אחת (שאמנם ברוב המקרים ארוכה יותר מזו של כל אחד מהניתוחים בנפרד, אבל קצרה יותר משל שניהם יחד), היעדרות קצרה יותר מהעבודה וכמובן חיסכון בעלויות, בהשוואה לביצוע כל ניתוח בנפרד.

החלק המשמח ביותר את המטופלים הוא שכאשר מבוצע יותר מניתוח אחד, כאבי ההחלמה נובעים רק מאחד הניתוחים, מאחר שמערכת העצבים אינה יכולה להתמודד בבת אחת עם גירויים רבים ומנטרלת את הכאב החמור פחות.
בצד היתרונות הללו, חשוב להקפיד שניתוח משולב של שאיבת שומן עם מתיחת בטן יתבצע על ידי מנתח מנוסה ומיומן המבצע ניתוח משולב של שאיבת שומן עם מתיחת בטן ביעילות ובפרק זמן סביר. רצוי שמשך הניתוח המשולב של שאיבת שומן ומתיחת בטן לא יעלה על חמש שעות כדי להימנע מתופעות לוואי וסיכונים הקשורים בהרדמה, דימום, זיהומים וכו`. כאשר שוקלים הליך כזה יש לקחת בחשבון נתונים בריאותיים וגורמי סיכון כמו מחלת לב, או מחלת ריאות .

 

נגישות