תפריט
  1. האם הניתוח מתאים לך?
   הניתוח מתאים למי שהסירה משקל רב וכתוצאה מהתהליך הזה נותרו לה עודפי עור בבטן, או רפיון של עור הבטן. אם את נמצאת בתוך תהליך של ירידה במשקל, או מתכננת הריון בעתיד כדאי להמתין ולדחות את הניתוח למועד שבו את מסיימת את את ההריון המתוכנן או מגיעה למשקל היעד שלך. חשוב לנו שתדעי: אין מניעה בריאותית להכנס להריון אחרי מתיחת בטן, אבל כן התהליך יכול לפגוע בתוצאה האסתטית בשל מתיחת העור והשרירים הנרפים.

   

  1. פגישת ייעוץ עם רופא, למה זה חשוב?
   תהליך בחירת המרפאה והרופא המנתח הוא תהליך קריטי הן מבחינת התוצאות האסתטיות והן מבחינת השמירה על הבריאות והבטיחות שלך. חשוב שתוודאי שהמרפאה בה את בוחרת הינה מרפאה מוכרת, ותיקה ובעלת ניסיון בניתוחי מתיחת בטן. חשוב שתבחרי ברופא מנתח שהוא מומחה מקצועי לכירורגיה פלסטית ובעל ידע ניתוחי עשיר.
   קביעת פגישת ייעוץ מקדימה לניתוח היא משמעותית וקריטית על מנת שהרופא יאבחן אותך, יבחר את הדרך הטובה ביותר לביצוע הניתוח וכמובן יוכל להשיב לשאלות שלך ולתאם עמך ציפיות בנוגע לתוצאות הניתוח הרצויות.
  2. מהן השיטות לניתוח?
   אנחנו יודעים שמדובר באחת מפיסות המידע היותר חשובות לך, ולכן חשוב לנו שתדעי שישנן מספר שיטות שונות לביצוע הניתוח. מדובר בטכניקות שונות לשאיבת שומן וכפי שכבר צוין, במהלך פגישת הייעוץ הרופא יחליט על השיטה המתאימה ביותר עבורך, בהתחשב בנתונייך האישיים. ניתוח מתיחת בטן יכול להמשך בין שעתיים לחמש שעות, בהתאם לשיטה בה תנותחי, ומתקיים בשיטות הללו:
  • מתיחת בטן קלאסית – מדובר בשיטה שמתאימה למטופלות בעלות עודפי עור רבים.
  • מתיחת בטן אורכית – שיטה זו מתאימה למטופלות אשר עודפי העור שלהן מרוכזים באמצע הבטן, מעל ומתחת לטבור. כמו כן, השיטה מיועדת רק למטופלות בעלות שרירי בטן חזקים.
  • מיני מתיחת בטן – שיטה זו מתאימה למטופלות בעלות עודפי עור קטנים בבטן התחתונה ומתחת לטבור.

   

  1. מה קורה בהחלמה?
   התחושות שתרגישי לאחר ניתוח מתיחת בטן מורכבות בעיקר מתחושות של מתח ולחץ באזור הבטן, ופחות מתחושות של כאב. באופן כללי מדובר בהחלמה של עד שלושה שבועות, במהלכה מומלץ לחזור לעמוד על הרגליים ולבצע הליכות מהר ככל הניתן. עם זאת, החזרה לשגרה יכולה לקחת לך בין שבועות לחודשים, הכל תלוי במצבך הפיזי לפני הניתוח ובשיטה בה נותחת. במהלך ההחלמה מומלץ שתמנעי מהרמת חפצים כבדים וגם מכל סוג של מגע פיזי עם האזור המחלים. במשך החודש וחצי הראשונים לאחר הניתוח עלייך להימנע מפעילות גופנית מאומצת, שכן היא עלולה להגביר את הנפיחות של האזור ואת הסבירות שתסבלי מכרישי דם.
   בכל הנוגע לצלקות, לאחר הניתוח נשארת על הבטן צלקת הדומה לצלקת של ניתוח קיסרי. מדובר בצלקת שתתבהר ותיטשטש עם הזמן, עד שבסוף תוכלי ללבוש ביקיני גם מבלי שהיא תבלוט לעין.

   

  1. שוקלת שילוב בין מתיחת בטן להגדלת חזה?
   אם את שוקלת את העניין, חשוב שתדעי שהניתוח יכול להשתלב בצורה טובה עם ניתוח להגדלת חזה. החתך שמבוצע בדופן הבטן יכול לשמש גם להחדרת השתל אל תוך השד. ישנן נשים רבות שעברו את התהליך וסיימו אותו מרוצות מהמראה החדש והמשודרג בכמה מישורים.

  חשוב לנו להדגיש שאין תחליף לפגישת ייעוץ עם הרופא המנתח המקצועי שיאמוד את מצבך ויוכל להתאים לך את סוג הניתוח המדויק והנכון ביותר עבורך.

  אנחנו מקווים שהמידע סייע לך ומאחלים לך בהצלחה בדרך לבטן מתוחה, שטוחה ויפיפייה.

נגישות