תפריט

10 עובדות שחשוב לדעת על מתיחת בטןניתוח מתיחת בטן: הדרך להשגת בטן שטוחה ומתוחה

ניתוח מתיחת בטן הוא הליך כירורגי שנועד להסיר עודפי עור ושומן ממרכז הבטן ומהבטן התחתונה ולהדק את שרירי קיר הבטן, לקבלת בטן חדשה, שטוחה ומתוחה. הניתוח מתאים לנשים וגברים שהורידו קילוגרמים רבים ממשקלם, סובלים מעור עודף ואזור זה בגופם אינו מגיב לדיאטה או פעילות ספורטיבית. זהו הליך נפוץ בקרב נשים שעברו לידות ושרירי הבטן והעור התרופפו ונמתחו.

להלן 10 עובדות שחשוב לדעת:

1. ניתוח מתיחת בטן מיועד למי שסובל מבטן בולטת, מדולדלת או רפויה, כתוצאה של חולשת שרירי בטן ועודפי עור רפויים. ההליך אינו מיועד למי שסובל מעודף משקל רב מדי.

2. ניתוח מתיחת בטן יכול להימשך בין 2.5-4 שעות ולרוב מחייב השגחה ללילה.

3. במקרה והבעיה העיקרית היא הצטברות ריכוזי שומן באזור הבטן, ייתכן כי שאיבת שומן היא הפתרון המתאים ואין צורך במתיחת בטן.

4. כאמור מתיחת בטן מאפשרת להיפטר מעודפי עור רפויים. במקרים רבים היא אף מעלימה סימני מתיחה, מעניקה לבטן מראה שטוח, יחד עם עיצוב מחדש של הטבור. במידת הצורך, אפשר לשלב את הניתוח עם שאיבת שומן באזור המותניים והאגן, על מנת להעניק למטופל את התוצאה הטובה ביותר עבורו.

5. חשוב לדעת: אסור להתחיל בדיאטה קיצונית לפני ניתוח מתיחת בטן. ירידה קיצונית במשקל עלולה להוביל לירידה משמעותית במצב הפיזיולוגי של המטופל, ובכך לפגוע ביכולתו של הגוף לרפא את עצמו לאחר הניתוח.

6. לאישה שמתכננת הריון מומלץ לדחות את הניתוח רק לאחר שתסיים עם ההריונות. העלייה במשקל, רפיון שרירי הבטן והיווצרות עור עודף במהלך ההיריון, עלולים לשנות את צורת הבטן ולהשפיע על תוצאות הניתוח.

7. במהלך השבועיים הראשונים מתום ניתוח מתיחת בטן, מומלץ להשתמש בחגורה אלסטית אשר תומכת בדופן הבטן, להחלמה מיטבית.

8. תהליך ההחלמה הראשוני מניתוח מתיחת בטן נמשך כשבועיים, אבל חזרה מלאה לשגרה מלאה נמשכת מספר שבועות. חזרה להתנהלות רגילה, הכוללת פעילות גופנית מאומצת או הרמת משקל כבד, נקבעת לפי האזור המטופל ולמצבו הפיזי של המטופל טרם הניתוח.

9. בקרב גברים או נשים שסובלים מרפיון שרירים ועודפי עור קלים רק בחלקה התחתון של הבטן, ניתן לבצע הליך שנקרא: מיני מתיחת בטן.

10. ניתן לשלב בין מתיחת בטן לבין ניתוח הגדלת חזה. חשיפת דופן הבטן מאפשרת גישה לאזור השדיים, לכן ניתן לעשות שימוש בחתך שנעשה עבור מתיחת הבטן, להחדרת שתלי הסיליקון. היתרון בניתוח המשולב הוא: הרדמה אחת, ניתוח אחד קצר יותר משני ניתוחים נפרדים, צלקת אחת, תקופת החלמה אחת וחיסכון בעלויות.

 

נגישות