תפריט

מתיחת בטן, שאיבת שומן או שניהם?מצבור של שומן עקשן שאינו יורד בדיאטה ועור רפוי ועודף מהווים בעיות אסתטיות המטרידות רבים לאחר ירידה מאסיבית במשקל או מספר לידות. השאלה היא כיצד לטפל בכל אחת מהבעיות הללו, והאם לא כדאי לרכז את הפתרונות בניתוח אחד?

מצבורי שומן ועור עודף

האמת היא שמצבורי שומן ועור עודף הן שתי בעיות שונות, שיכולות להגיע ממקור דומה. הפתרונות, שונים גם הם ומתאימים לטפל כל אחד בבעיה אחרת.

מתיחת בטן נועדה לטפל באותם מקרים של עור מדולל ועודף. מצב זה מתרחש לאחר ירידה גדולה במשקל או אצל נשים לאחר מספר לידות. שרירי הבטן מתרופפים וההריון יוצר מצב של עור עודף. הבטן תתאפיין בכפלי עור ותיראה רפויה.

לעומת זאת, בחלק ממקרים אלה, נוצרים לעתים מצבורי שומן שאינם מגיבים לדיאטה ופעילות גופנית. גם לאחר הפחתה משמעותית במשקל, אנו יכולים למצוא את עצמנו עם מצבורי שומן עקשניים במיוחד שמפסיקים להגיב לניסיונותינו להיפטר מהם. במצב זה, הפתרון היעיל ביותר במקרה זה יהיה להתערב באופן מבוקר, על ידי ניתוח שאיבת שומן.

למי מתאימים הטיפולים?

לא כל אחד מתאים ל שאיבת שומן ו מתיחת בטן ויעילותם תלויה מאוד בנתוני המטופלים. למשל, מועמד אידיאלי לשאיבת שומן יהיה בעל עור גמיש ואלסטי, שיוכל להתכווץ ולהתאים את עצמו בקלות לממדים החדשים והמופחתים של הגוף, לאחר הוצאת השומן ממנו. לכן תמיד מומלץ לבצע שאיבת שומן עד גיל 40. לעומת זאת, מועמד אידאלי לניתוח מתיחת בטן יהיה לרוב אדם הסובל דווקא מעור רפוי וחסר גמישות. זו בעצם הבעיה אותה הניתוח עוזר לפתור במידה רבה.

טיפולים שמשלימים זה את זה

שני הניתוחים למעשה משלימים זה את זה ובמקרים רבים מהווים ביחד פתרון הוליסטי לבעיה גדולה. מסיבה זו, שילוב של שני ההליכים הינו מאוד פופולרי. ניתוחים משולבים הפכו לפופולריים ביותר בשנים האחרונות, גם מכיוון שהם כאמור, מספקים חבילת פתרונות שלמה מבחינה אסתטית וגם מכיוון שיותר פשוט לבצע הליך משולב מאשר לבצע שני ניתוחים בזה אחר זה.

כך שאצל אנשים שהשילו קילוגרמים רבים וסובלים מעודפי עור ומצבורי שומן עקשניים, או אצל נשים אחרי לידות מרובות הסובלות מעור נפול ורפוי ושומן בטני עיקש, שילוב של מתיחת בטן ושאיבת שומן יהיה אידאלי.

מתי לא צריך לשלב?

אחרי שהבנו מתי מומלץ לבצע ניתוח משולב, נשאלת השאלה מתי לא. ישנם מצבים בהם פשוט אין בכך צורך. אם מדובר בשאיבת שומן כאשר העור אלסטי וגמיש דיו, אין צורך במתיחת בטן. או לחילופין במצבים בהם מדובר בעור רפוי הזקוק למתיחה ולא בעודפי שומן עקשניים.

המקרים הגבוליים יותר, הם אלו בהם יש צורך במתיחת בטן, אך גם בפתרון למצבורי שומן יחסית קטנים שנותרו. במקרים מבודדים כאלה, יש אפשרות להקפאת שומן.

 

 

נגישות