תפריט

כיצד עובד טיפול הסרת שיער בלייזר?

הסרת שיער בלייזר בפרופורציה מתבצעת באמצעות סדרה של עד 12 טיפולים, בהפרשי זמן של 12 שבועות בין טיפול לטיפול.

לאחר כ-20 שנות ניסיון בהענקת הטיפול על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומנוסים ומחקר מקצועי של הספרות הרפואית בתחום, הגיעו מומחי פרופורציה למסקנה כי ההליך יגיע למיצוי מקסימלי לאחר 12 טיפולים לכל היותר. אצל מרבית האנשים, ניתן להגיע לאחוז מקסימלי של הסרה לאחר מספר טיפולים זה וביצוע של יותר טיפולים במרבית המקרים, לא יגרום לשיפור נוסף, אלא לשימור התוצאה. כמובן שישנו מיעוט של אנשים אשר אצלם ייתכן ויידרשו יותר טיפולים, מקרים אלו ייבחנו באופן פרטני והנם נדירים ביותר.
מאחר וצמיחת השיער היא מחזורית בעלת 3 שלבי התפתחות, טיפול בודד ימצא את זקיקי השערה בשלב צמיחה אחר ובהתאם לכך ישפיע באופן שונה. סדרת טיפולי הסרת שיער בהפרשי זמן של 12 שבועות לפחות יועילו להרס זקיקי השיער בשלבי צמיחה שונים ויעניקו תוצאות טיפול מקסימליות, יעילות ואפקטיביות.

שאלות נפוצות

היום גם טכנאים וקוסמטיקאיות מבצעים את הטיפולים להסרת שיער בלייזר במקומות השונים, אבל חשוב מאוד שהטיפול יבוצע על ידי איש צוות מיומן. לכן, אנחנו ברשת מרפאות פרופורציה מקפידים להעסיק בעלי רישיון לעסוק ברפואה (רישיון ישראלי או זר), וזאת לאחר שעברו הכשרות מתאימות כדי שיוכלו להגיב בזמן אמת לכל תרחיש אפשרי ולספק את התוצאה המיטבית ביותר עבורכם, הלקוחות.

כמובן. הציוד והמכשור הרפואי של הסרת שיער בלייזר כמו גם הטכניקה עצמה, נבדקו על ידי משרד הבריאות האמריקאי והישראלי ואושרו על ידם.

רוב המטופלים שעברו הסרת שיער בשעווה או אפילציה יוכלו להודות שביחס לשיטות אלה, הסרת שיער בלייזר מתאפיינת במינימום כאב אפשרי. מערכת הקירור של המכשיר תורמת עוד יותר לצמצום חוסר הנוחות. יתרה מכך, במקרים בהם האזור רחב, ניתן להסתייע במשחת אחלוש להרדמה מקומית של האזור.

טיפולי הסרת שיער בלייזר כשמם כן הם: מדובר בסדרת טיפולים ולא בטיפול חד פעמי, ועל כן את התוצאה המיטבית ניתן לראות רק כעבור מספר טיפולים ולא מייד לאחר הטיפול הראשון.

הסרת שיער בלייזר שולחת קרן של אור לייזר אל זקיק השערה על מנת להרוס אותה בכדי שלא תצמח שוב. סף הכאב של אישה אחת שונה מזו של אחרת ועל כן, כל אחת תחוש את הטיפול באופן שונה. לפני הטיפול תוכלי גם למרוח משחת אלחוש מיוחדת המקהה את תחושת הכאב עד להעלמתה, אבל בכל מקרה קחי בחשבון שיתכן ותחושי אי נעימות קלה באזור בעת הטיפול.

לכל השאלות הנפוצות

היתרון שלנו

לרשת פרופורציה מחלקת הסרת שיער בלייזר מאז 1997 המובילה את התחום בישראל. טיפולי הסרת שיער בלייזר בפרופורציה מבוצעים על ידי צוות רפואי מיומן הכולל רופאים בעלי רישיון ישראלי או זר, באופן פרטני לכל מטופל, על ידי טכנולוגיית לייזר המתקדמת והיעילה ביותר.

המכשור שלנו

מכשיר הסרת שיער בלייזר "לייטשיר" הנמצא בשימוש של רשת מרפאות פרופורציה, הינו מכשיר מתקדם להסרת שיער הפועל באמצעות טכנולוגיית הלייזר העוצמתית והיעילה ביותר ומשלב בתוכו חידושים טכנולוגיים המזרזים את תהליך הסרת השיער. המכשיר, להבדיל ממכשירים אחרים פועל על כל גווני העור באופן אחיד ומאפשר התאמה של אורך הלייזר. המכשיר הוכח בעזרת השימוש היעיל והאפקטיבי שלו במשך עשרות שנים, נבדק ואושר ע"י ה- FDA האמריקאי, ה- CE האירופאי ומשרד הבריאות הישראלי.

עד כמה יעיל הטיפול?

מכשיר הלייזר הינו מכשיר רפואי הדורש ידע ומיומנות הפעלה ועל כן צריך להתבצע על ידי איש מקצוע מנוסה ומיומן. טרם הטיפול נדרשת בדיקת התאמה, בה יאובחן האזור המטופל ויעניק חשיבות לגורמים כגון צבע ועובי השערה וגוון העור. בדיקת ההתאמה הינה מרכיב חשוב עבור תוצאות אופטימליות ומניעת תופעות לוואי.

למרות הפופולריות העצומה של טיפולי הסרת שיער בלייזר, חשוב לדעת כי הטיפול לא מתאים לכל אחד.

בדיקת התאמה

השלב הראשון הוא בדיקת ההתאמה. לא ניתן להתחיל בטיפול לפני שאיש מקצוע מנוסה ומיומן מוודא כי גוון העור וגוון השיערה אכן מתאימים לביצוע הטיפול ויאפשרו להעניק תוצאה מקסימלית. בנוסף, מטופלים רבים בוחרים לבצע טסט במעמד זה – לבחון את רמת הכאב של המכשיר על מנת להתכונן בצורה טובה יותר לטיפול הראשון. עבור אלה הסובלים מכאב, ניתן למרוח משחת אלחוש לפני הטיפול ובכך להקל.

למידע נוסף על בדיקת התאמה לטיפולי הסרת שיער בלייזר 

לאחר הטיפול תתבצע הערכת מצב מחודשת בה הוא מחליט באם יש צורך להגדיל או להקטין את כמות הטיפולים ומתכנן את אופן הטיפולים הבאים. על כן, חשוב מאוד להקפיד שבמרפאה בה בחרתם לבצע את הטיפול קיים מכשור מתקדם המתאים לטיפול עבור בעלי סוגי שיער ועור שונים.

למי מתאים הטיפול?

המועמדים האידיאליים לטיפולי הסרת שיער בלייזר הם בעלי גוון עור בהיר ושיער כהה. ככל שהשיער יותר כהה, הוא קולט את האנרגיה של קרן הלייזר טוב יותר. אך מכשור מתקדם בעל אורך גל ארוך מאפשר גם למטופלים שהנם בעלי עור כהה / שזוף להשיג תוצאות טיפול טובות לטווח ארוך.

מי שאינם מתאימים לטיפול הסרת שיער בלייזר הם בעלי שיער אדמוני (ג'ינג'י), בלונדי או לבן, מאחר ולא קיים אצלם פיגמנט כהה והלייזר אינו יזהה את זקיק השערה. מסיבה זו טיפול מסוג זה, לא יניב תוצאות עבורם.

מהם יתרונות הסרת שיער בלייזר?

שיטה טיפולית המעניקה עור חלק ללא שיער, המאפשר חופש מרבי מתחושת חוסר נוחות ואי נעימות, ללא צורך בהתעסקות מיותרת של הסרת שיער בעזרת שיטות הישנות אשר גורמות חתכים, פצעים מתחת לעור, רגישויות, או כאב. גוף חלק ללא שיער מקנה למטופלים ביטחון מלא בלבישת בגד ים או הלבשה תחתונה.

היכן בגוף לא מבוצע הטיפול?

הסרת שיער בלייזר לנשים לא מבוצעת באזורים הבאים:

  • פנים, למעט שפם ובין הגבות
  • יד עליונה
  • בתוך האף / בתוך האוזן
  • מפשעה: אזור פנימי, בתוך הריריות ובקרבה לפי הטבעת

הסרת שיער בלייזר לגברים לא מבוצעת באזורים הבאים: 

  • הקרקפת
  • אזור האשכים
  • בקרבת פי הטבעת
  • בתוך האף / בתוך האוזן
  • מעל ו/או מתחת לגבות

אודות הטיפול

לטיפולים נוספים

נגישות