תפריט

חסרונות השיער בגב וכתפיים

מבחינה אבולוציונית השיעור באזור הגב והכתפיים נוצר במטרה לשמור על חום גופנו בימי קדם, בהם לבני האדם לא הייתה אפשרות לחמם אזורים אלו. כיום, ניתן להגן על גופנו מהקור בדרכים מגוונות, מלבוש חם כגון מעיל ועד אמצעי חימום מודרניים כמו תנור וכו'. מכאן ששיעור יתר באזורים אלו הפך למיותר ואף לבעיה אסתטית המטרידה רבים.

הסרת שיער בגב – מיוחדת רק לגברים או מתאימה לנשים?

ניתן לחשוב כי הסרת שיער בגב ובכתפיים היא בעיה המטרידה גברים בלבד, אך האמת היא שגם נשים סובלות מצמיחת שיער באזורים אלו. חשוב לציין, שעבור נשים חל איסור להסיר שיער מאזור הכתפיים, זאת משום שהדבר עלול לגרום לנזקים וצמיחת שיער מוגברת, (בניגוד לגברים אשר מבצעים הסרת שיער מאזור זה). לעומת זאת אזור פס הגב- קו החזייה שבין השכמות, בטוח להסרת שיער מיותר וכן אזור הגב התחתון, מקו המותניים ומטה.

הסרת שיער באזור הכתפיים

אצל גברים סביב גיל 25 בממוצע מתחילה הצמיחה הראשונית באזור הכתפיים וסביב גיל 27 בממוצע מגיעים לרוב לצמיחה סופית. בסיום הצמיחה, השיער מגיע לרמה מסוימת של צפיפות ביחס ליחידת שטח.

למי מתאימה הסרת שיער בגבֹּ?

הסרת שיער בגב מתאימה לכל מי שחש שהוא סובל מצמיחתו של שיער מיותר באזור הגב והכתפיים. חשוב להבין, כי יש לבצע לפני הטיפול בדיקת התאמה, שהינה מרכיב חשוב ביותר לשם מניעת תופעות לוואי ונזקים לא רצויים ובמטרה להשיג תוצאות טיפול אופטימליות. האזור המטופל יאובחן על ידי איש מקצוע מיומן על מנת לאפיין את מצב הצמיחה, אשר משתנה מאדם לאדם. כמו כן, בהתאם לצבע, עובי השערה וגוון העור, יותאם הטיפול באופן פרטני על ידי עוצמת קרן הלייזר עבור טיפול יעיל ואפקטיבי.

שיטות נפוצות להסרת שיער בגב:

גילוח הגב

השיטה הבסיסית והזמינה ביותר להיפטרות משיער מיותר. יתרונותיה הבולטים (קלות, מחיר זול וזמינות), אך קיים חשש כי לאחר הגילוח יצמחו קוצים קטנים אשר מגרדים. כמו כן, יכולים להופיע פצעים שעלולים אף להזדהם.

הסרת שיער הגב בשעווה

תחת מריטת השיער בשעווה מסתתרות שיטות שונות של השימוש בשעווה – רצועות מוכנות, שעווה חמה, שעווה קרה, שעוות ספורטאים, שעווה מתקלפת וכן הלאה. אבל, העיקרון זהה – השעווה נמרחת על השיער העודף ומוסרת באמצעות משיכה שלה, השולפת עם שעווה שהתקררה, גם את השערה. כאן, התוצאות מחזיקות מעמד זמן רב יותר, יחסית לגילוח, אבל תופעות הלוואי עלולות להגיע לאחר מכן, כמו אדמומיות של העור, שטפי דם קטנים או צמיחה של שערה חלשה אל מתחת לשכבת העור ויצירת פצעים וזיהומים עד כדי היווצרות אבסס (מוגלה).

הסרת שיער הגב בלייזר

הסרת שיער הגב באמצעות לייזר, הנה האמצעי הטוב ביותר להסרת שיער מאזור זה. מדובר בשיטת טיפול המשמידה את השערה מבסיסה. כך שלמרות חיסרון המידיות (מדובר בסדרת טיפולים המשתנה לפי הצורך, בהתאם לקצב צמיחת השיער, כמותו, צפיפותו וכן הלאה), מדובר בשיטה המבטיחה את התוצאות לפרק הזמן הארוך ביותר.

כפי שניתן לראות, מכל שיטות הסרת השיער בגב או הכתפיים, מומלץ לבחור בהסרת שיער בלייזר, כך התוצאות יהיו לטווח ארוך יותר, ויעילות יותר. בנוסף, מומלץ לבחור במכון להסרת שיער בלייזר שהינו מקצועי, אשר מבצע בדיקת ייעוץ מקדימה המאבחנת את מצב הצמיחה באזור זה ומקפיד שאת הטיפול יבצעו אנשי מקצוע המוסמכים לכך. פרופורציה, רשת המרפאות, הקיימת למעלה מ-30 שנה, מתייחסת לטיפולי הסרת שיער בלייזר כהליך שאין להקל ראש לגביו, לכן  הטיפול מתבצע על ידי צוות מיומן ומקצועי, בפיקוח רפואי.

 

נגישות