תפריט

ישנן שיטות שונות להסרת שיער, החל במריטת שיער עם שעווה ועד אפילציה. אולם אין ספק שהסרת שיער בלייזר הפכה בשנים האחרונות לשיטה מאוד פופולרית ומבוקשת. הסיבה לכך היא שמדובר בתהליך מהיר, יעיל ונטול כאבים יחסית, אשר מסייע להפחית את צמיחת השיער.

יחד עם זאת, גם בגזרה הזאת, כיום ישנם סוגים שונים של טיפולי הסרת שיער בלייזר, וכל אחד מהם משתמש בסוג אחר של מכונה וטכניקה להסרת שיער, על כן חשוב להכיר את השיטות והטכנולוגיות השונות לפני שמתחילים טיפול, כל שכן לוודא שהמקום שבו אתם בוחרים לבצע הסרת שיער בלייזר מחזיק בכל המכשירים הכי מתקדמים. 

מדוע הסרת שיער בלייזר זהו טיפול כל כך פופולרי?

בעולם ובישראל בפרט, הסרת שיער בלייזר הפכה לאחת השיטות הפופולריות ביותר להסרת שיער. בשונה משיטות כמו אפילציה אשר כוללות החדרת מחט לתוך זקיק השערה וחימומו, בהסרת שיער בלייזר מטפלים באזור מסוים, ועל כן תהליך זה נחשב למהיר יחסית, יעיל ונטול כאבים. 

כיום ישנם סוגים שונים של טיפולי הסרת שיער בלייזר, כאשר אנו נחשוף אתכם לכמה מהסוגים הנפוצים ביותר שישנם, תוך שננסה להסביר כיצד הם פועלים ולאפשר לכם לקבל החלטה מושכלת.

לייזר אלכסנדריט

לייזר אלכסנדריט נחשב לאחד הסוגים המתקדמים ביותר של הסרת שיער בלייזר בזכות אורך הגל הייחודי שלו שמתמקד בהריסת זקיק השערה אך מבלי לפגוע ברקמות או בתאים בריאים סביב השערה. סוג זה של לייזר פועל על בסיס המרת אנרגיה גבוהה לחום, כדי להתמקד באזורי יעד ספציפיים.

הטיפול בלייזר אלכסנדריט נחשב לנפוץ יחסית, והסיבה שהוא הפך לכל כך נפוץ ביחס לסוגים אחרים של מכשירי לייזר היא שהוא יכול לחדור על לעומק העור ולהסיר את השיער מן השורש. ללייזר אלכסנדריט יש המון יתרונות, הוא מתאים לבעלות עור כהה, הוא גורם לפחות גירוי בעור בהשוואה לסוגי לייזר אחרים, הוא משיג תוצאות מעולות לאורך זמן ועוד.

לייזר סופרנו טיטניום

לייזר סופרנו טיטניום נחשב לטכנולוגיית הלייזר המתקדמת ביותר שישנה. סוג זה של לייזר הורס את זקיקי השיער באמצעות 3 אורכי גל שונים, מה שמאפשר לו לחדור את שכבת הדרמיס של העור, בה זקיקי השיער נמצאים. תהליך הסרת השיער פועל כך: קרן הלייזר מאתרת את מיקומה של השערה באמצעות הפיגמנט שלה, מחממת אותה בצורה ממוקדת וכתוצאה מכך, זקיק השערה נהרס ומאבד את יכולתו להצמיח שיער.

כדי שהתוצאות יהיו כמה שיותר אפקטיביות, מומלץ לבצע סדרת טיפולים בפרק זמן מוגדר, כך ניתן יהיה לתפוס את כל זקיקי השיער הפעילים בזמן ולטפל בהם על מנת שלא יצמיחו שיער. סוג זה של טכנולוגיית לייזר מציע יתרונות רבים כמו יעילות, מהירות ובטיחות, כאשר ברוב המקרים גם אין צורך באלחוש, שכן בהשוואה לסוגים אחרים של טיפולי לייזר, הטיפול עם לייזר סופרנו טיטניום פחות מלווה באי נוחות.

לייזר דיודה

מכשיר הדיודה שינה את עולם טיפולי הסרת שיער בלייזר בכך שאפשר להסיר שיער גם מאזורים אינטימיים ובמינימום כאבים. מכשיר זה מתאים לכל סוגי העור ולא רק לבעלות עור בהיר, כשהוא מציע רמת דיוק גבוהה, עד לרמת השערה הבודדת, מה שאומר שניתן להסיר באמצעותו שיער באזורים עדינים כמו בין הגבות, באוזניים באף ובעוד מקומות. 

סוג זה של מכשיר לייזר נחשב לאחד הוותיקים בשכונה, הוא פותח באזור שנות ה- 70, וכתוצאה מכך, לעיתים הוא ידרוש יותר טיפולים בהשוואה לסוגי לייזר אחרים. מכשיר הדיודה פועל על ידי שליחת פולסים של לייזר בשלושה ארוכי גל שנספגים בזקיק השערה ופוגעים בו בשלושה מקומות שונים – שורש השערה, נימי השערה ומקור ההזנה שלה, כך שגם גוף השערה וגם הזקיק נפגעים. 

שיטת IPL ו- YAG

שיטת IPL (Intense Pulsed Light) זו טכנולוגיה אשר מבוססת על קרני אור בספקטרום רחב. גם כאן, הטכנולוגיה מבוססת על המרת אנרגיית אור לאנרגיית חום, אולם בשיטת IPL קליטת הפיגמנט מתבצעת על ידי מאות גלי אור באורכים שונים, שניתן להתאים לסוג השיער והעור. בשיטת IPL משתמשים באורכי גל רבים ומגוונים, מה שמאפשר להתמקד גם בשערות עדינות ולטפל באזורים נרחבים יותר בו זמנית.

טכנולוגיה נוספת שזמינה לשימוש ולמעשה הייתה הראשונה שאושרה על ידי ה- FDA זאת טכנולוגיית לייזר יאג, אשר מבוססת על זיהוי המלנין, מטרה כהה שנמצאת בבסיס השערה. הלייזר עובר מעל העור, מזהה את הפיגמנט הכהה, נספג בתוכו, מומר לאנרגיית חום ומשמיד את הזקיק. מה שייחודי לטכנולוגיית לייזר יאג זו היכולת לעבוד על אורך גל ארוך במיוחד שבזכותו ניתן לחדור עד לעומק השערה ולפגוע בה. יחד עם זאת יחסית לשיטות אחות שיטה זו נחשבת לכואבת יותר והטיפול מלווה באי נוחות.

לסיכום, 

יש היום בשוק סוגים שונים של טכנולוגיות להסרת שיער בלייזר, לצד שיטות להסרת שיער נוספות כמו אפילציה למשל. לכל שיטה יש יתרונות וחסרונות שחשוב להכיר לפני שמתחילים טיפול כדי לקבל את המענה הטוב ביותר לעובי העור, הגוון שלו, גוון השערות ועוד פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון. 

אם אתם שוקלים לבצע הסרת שיער בלייזר, חשוב לתאם פגישת ייעוץ קודם כל ולפני הכל, עם המומחים של המכון, כדי להבין טוב יותר איזו טכנולוגיה מתאימה לצרכים שלכם ותספק את המענה הטוב ביותר!

נגישות