תפריט

ישנן אינספור שיטות ביתיות להסרת שיער מגילוח, דרך שעווה ועד קרמים שונים לצד שיטות נוספות כמו אפילציה או מכונה. אולם כיום, יותר ויותר אנשים מעדיפים לבחור בשיטה שהפכה לפופולרית מאוד בשנים האחרונות והיא הסרת שיער בלייזר. 

לייזר להסרת שיער זהו תהליך קוסמטי בו נעשה שימוש בקרן אור ממוקדת על מנת להרוס את התאים שאחראים על צמיחת השיער בזקיק השערה ובכך צמיחת השיער מואטת ואף נמנעת. לעומת שיטות ביתיות, פתרון זה נחשב לקבוע ויעיל יותר וזו הסיבה שרבים בוחרים בו. יחד עם זאת, בין האקט השיווקי אשר מבטיח הסרת שיער לצמיתות לבין מה שקורה בפועל, ישנם הבדלים, ועליכם לדעת מה קורה באמת לאחר שמשלימים סדרת טיפולי הסרת שיער.

האם השיער צומח בחזרה לאחר הסרת שיער בלייזר? וכיצד יש לנהוג כיצד למנוע צמיחה מחודשת של השיער לאחר הטיפול? כל אל ועוד הן שאלות נפוצות, ואנו כאן עם התשובות שחשוב להכיר.

מדוע ישנו צורך בטיפולים חוזרים?

טיפולי לייזר אינם אורכים הרבה זמן. הטיפול באזורים קטנים עשוי לקחת רק דקות ספורות, לעומת אזורים גדולים יותר כמו הגב או החזה, אשר הטיפול בהם יכול לקחת שעה או יותר. חשוב לזכור – למרות שלטיפולי לייזר יש אחוזי הצלחה גבוהים, זקיקי השיער מתחדשים בסופו של דבר. 

לכן, כדי ליהנות מכל היתרונות שטיפול לייזר להסרת שיער מציע, עליכם לבצע סדרת טיפולים, כאשר המספר המדויק של הטיפולים הדרושים משתנה מאדם לאדם. רוב האנשים ידרשו ב- 6 ועד 12 טיפולים, כאשר מטיפול לטיפול ניתן לשים לב לצמיחה מופחתת של שערות, והשערות שכן יצמחו יהיה בהירות יותר ודלילות יותר. 

צמיחת שיער לאחר הסרת שיער בלייזר – מדוע זה קורה?

ברוב המקרים, לאחר טיפול לייזר, השיער לא יצמח בחזרה. יחד עם זאת, כן חשוב לציין שלייזר אינו מספק פתרון קבוע לצמיתות ולכן חלק מהשיער יכול לצמוח בחזרה עם הזמן. ישנן שתי סיבות עיקריות לכך:

  • התמקדות בזקיקי השיער – הסיבה הראשונה לכך שהשיער עדיין צומח לאחר סדרת טיפולי לייזר, היא שהטיפול מכוון לזקיקי השיער אשר אחראיים לצמיחת השיער. הפיגמנט סופג את אנרגיית הלייזר, מה שגורם לפגיעה בזקיק השערה ולעיכוב בצמיחת השיער העתידית. יכול להיות שבמסגרת הטיפול לא כל זקיקי השיער יהרסו, או שיהיו זקיקי שיער שיתפספסו, מה שמאפשר צמיחת שיער מחודשת בין הטיפולים. 
  • צמיחת שיער מחזורית – סיבה נוספת לכך שהשיער אורך היא שהוא צומח במחזוריות, ולייזר ממוקד רק על זקיקי השיער הפעילים, כלומר שיער שנמצא בשלב צמיחה פעילה. המשמעות היא שחלק מהשיער עשוי להיות במצב רדום במהלך הטיפול, וכתוצאה מכך, לצמוח שוב בשלב יותר מאוחר. 

גורמים המשפיעים על צמיחת שיער מחדש לאחר הסרת שיער בלייזר

ישנם מספר גורמים אשר משפיעים על מידת היעילות של טיפולי הסרת שיער בלייזר, ביניהם:

  • סוג השיער וגוון העור – לייזר להסרת שיער יעבוד בצורה הטובה ביותר על מטופלים בעלי גוון עור בהיר ושיער כהה מהסיבה הפשוטה: הלייזר מכוון לפיגמנט בשיער. 
  • האזור שבו מטפלים – אזורים מסוימים בגוף עשויים להיות מורכבים יותר לטיפול לעומת אחרים, למשל אפילציה בפנים לשיער דק עשויה לדרוש כמה מפגשים לתוצאה מיטבית. 
  • תדירות הטיפול – צוות המכון ימליץ לכם על סדרת טיפולים בפרקי זמן מוגדרים וקבועים כדי להבטיח יעילות. פריסת הטיפולים על פרק זמן גדול עשויה לפגוע ביעילות. 
  • שינויים הורמונליים – שינויים הורמונליים אשר מופיעים בגיל ההתבגרות, תקופת ההיריון או גיל המעבר עשויים להוביל לצמיחה מחודשת של שיער ולהשפיע על יעילות הטיפול.
  • תרופות וטיפולים – ישנן תרופות מסוימות או טיפולים הורמונליים אשר עשויים להשפיע על היעילות של טיפולי הסרת שיער בלייזר.
  • גיל – אנשים מבוגרים זקוקים לכמות נמוכה יותר של טיפולים כדי להשיג את התוצאות הרצויות בהשוואה לאנשים צעירים יותר. הסיבה היא שעם הגיל, צמיחה השיער הופכת איטית יותר באופן טבעי וזקיקי השיער הופכים קטנים וחלשים.

גורמים נוספים שיכולים להשפיע על יעילות הטיפול כוללים את סוג המכשיר והטכנולוגיה המשמשת לטיפול, המומחיות של הצוות והמצב הבסיסי של העור שלכם. 

כיצד ניתן למנוע צמיחה מחודשת של שיער?

כדי למנוע צמיחה מחודשת של שיער לאחר טיפול לייזר להסרת שיער כדאי לתאם טיפולי מעקב ואחזקה קבועים. בדרך כלל, ניתן לתאם טיפול אחד או שני טיפולי תחזוקה בשנה כדי לשמר את התוצאות, כאשר תדירות המפגשים משתנה בהתאם לאזור בו תרצו לטפל. קחו בחשבון שלמרות שחלק מהשיער בסופו של דבר יצמח בחזרה, הוא יהיה יותר דליל ופחות גס מבעבר. אם תחכו הרבה זמן בין הטיפולים יכול להיות שזקיקי השיער שלכם לא יפגעו מספיק כדי למנוע צמיחה מחודשת של השיער. רק אם תשלימו את רצף הטיפולים ותעקבו אחר לוח הזמנים של הטיפולים של הטיפולים שלכם, תוכלו לראות שיפור משמעותי.

כמו כן, מומלץ להימנע מהסרת שיער ידנית בין הטיפולים. הסרת שיער בין הפגישות יכולה להפריע לטיפול ולהפחית את יעילותו. אם אינכם יכולים להתאפק ורוצים להסיר שיער גוף לפני הפגישה הבאה, השיטה המומלצת תהיה גילוח.

לסיכום!

האם השיער יצמח בחזרה לאחר הסרת שיער בלייזר ? כן! יחד עם זאת, יש להבין את הגורמים שמשפיעים על צמיחת שיער לאחר טיפול לייזר כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר שאפשר וכמובן, לעבור טיפול הסרת שיער במקום מקצועי ובעל מוניטין!

נגישות