תפריט

מה הם הגורמים המשפיעים על תוצאות הסרת שיער בלייזר?

היינו רוצים לומר לכם כי טיפול הסרת שיער בלייזר מפיק תוצאות זהות עבור כולם, ללא הבדלי מגדר, צבע שיער או נתונים אחרים. אולם, מנקודת מבטנו המקצועית, נכון לימינו, ישנם מספר פרמטרים שנתוניהם עשויים לשנות את תוצאות הסרת שיער בלייזר. חלקם בוודאי מוכרים וידועים לכן, האחרים – מעט פחות. הנה הקריטריונים המשמעותיים והבולטים שבהם:

גוון העור

עד לפני מספר שנים, טיפולי הסרת שיער בלייזר הראו תוצאות מוצלחות רק אצל מטופלים בעלי עור בהיר. בעלי עור כהה או שחום נאלצו להסתפק בשיטות אחרות, יעילות הרבה פחות. עם השנים, התפתחות טכנולוגיית הלייזר ואיתה, גם התפתחותם של המכשירים והידיות השונות, הביאה לכך כי גם בעלי עור כהה יכולים ליהנות מיתרונות הטיפול בלייזר. יחד עם זאת, במקרה של עור כהה, רצוי לברר מול מכון הלייזר האם ברשותו המכשור המתאים וצוות מקצועי ומיומן לטיפול בעור הכהה, על מנת שלא להתאכזב.

צבע השיער

חשבתם שבלונדיניות נהנות יותר? ובכן, במקרה של תוצאות הסרת שיער בלייזר מדובר בהנחה שגויה. עבור בעלי שיער בהיר (בלונדיני, שטני, אפור או לבן) ושיער אדמוני (ג'ינג'י) הסרת שיער בלייזר איננה מתאימה (גם אם עורם בהיר) בשל הקושי של קרן הלייזר לזהות את זקיקי השיער ולחסלם. בעלי שיער כהה (חום בהיר, חום כהה, שחור) לעומת זאת, יכולים ליהנות מתוצאות ארוכות טווח שיכולות ללוות אותם במשך שנים.

עובי השערה

בעלי שיער פלומתי ודק (לא מדובר בדלילות השיער אלא בעובי כל שערה עצמה) הינם מועמדים מוצלחים פחות להשגת תוצאות טובות כתוצאה מהסרת שיער בלייזר בשל הקושי של קרן הלייזר לזהות את זקיק השערה ולהשמידו.

האזור בגוף בו מוסר השיער

אזורי הגוף בהם השיער צפוף, סמיך ועבה יותר יראו את התוצאות הטובות והמהירות יותר מהאזורים בהם השיער עדין ופלומתי ובדלילות יחסית. אזורים מהסוג השני יפיקו תוצאות פחות טובות או שיצריכו מספר רב יותר של טיפולי הסרה בלייזר, על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.

נטילת תרופות

תהליכים רפואיים ותרופות מסוימות עלולים להפוך את הטיפול למסוכן עבור המטופל/ת, במידה והם נמצאים בגופו בזמן הטיפול. כך, למשל, נטילת תרופות כמו רואקוטן (ותרופות אחרות היוצרות רגישות לאור או לשמש) וטיפול כימותרפי עלולים לסכן לא רק את תוצאות הטיפול, אלא אף לגרום לנזקים ממשיים. כך שאם אתם נוטלים תרופות כלשהן באופן קבוע או שאתם סובלים ממצב רפואי כרוני (כאסתמה, זאבת או מחלת פרקים) התייעצו עם הרופא המטפל בכם בנוגע לאפשרות הסרת השיער בלייזר.

מגבלות ורגישויות מסוימות

רגישות להצטלקויות, קעקועים, נגיף הרפס ותופעות דומות עלולות לחבל בתוצאות הטיפול במידה ולא תילקחנה בחשבון בעת ההחלטה על האזור בו מבוצע טיפול הסרת השיער.

מצבי חוסר איזון הורמונלי

נשים בעת תנודות הורמונליות (כגיל המעבר, היריון או טיפולי פוריות) וגם גברים הסובלים מחוסר איזון הורמונלי. נשים בתקופת הריון תוכלנה להתחיל את התהליך רק לאחר שלושה חודשים מהלידה, בעוד לסובלים ולסובלות. במצב של חוסר איזון הורמונאלי יומלץ מעקב אודוקרינולגי ועפ"י ההמלצה טיפול תרופתי להפחית צמיחה מחודשת.

גיל

עד לגיל 20 לערך מתפתחים זקיקי שיער חדשים בשל השינויים ההורמונליים שעוברים על גוף המתבגר/ת.

מספר הטיפולים אשר כולל התהליך והתקדמותו של התהליך

מאחר ומדובר בתהליך בן מספר טיפולים (ולא בטיפול בודד), התוצאות המתקבלות משתנות לא רק בין טיפול אחד לשני (ברור שבטיפול השלישי תיראנה תוצאות טובות יותר מאשר בטיפול הראשון), אלא גם בין מטופלים ובין אזורי הגוף שונים. לרוב, נדרשים בין שמונה ל-12 טיפולים, בהפרשים של 12 שבועות לפחות בין טיפול אחד לבא אחריו, על מנת להשיג תוצאות טובות לאורך זמן.

הקפדה על שגרת התנהלות בין הטיפולים

מאחר ומדובר בפרק זמן ממושך בין הטיפולים, עלולות להתבצע פעולות מסוימות (למשל, מריטת השיער בשעווה או בפינצטה) אשר מחלישות את זקיק השערה והן גם אלה שעלולות להפחית את יעילותו של הטיפול הבא, זה שיתרחש לאחריהן. את ההוראות להתנהלות נכונה בימים שמיד לאחר הטיפול וגם בפרק הזמן שבין טיפול אחד לבא אחריו תקבלו לאחר הטיפול, וחשוב מאד לשמור עליהן בקפידה, מכיוון שתוצאות הטיפול והצלחתו תלויים בהן.

ניסיונו של מכון הלייזר בטיפולי הסרת שיער בלייזר ומקצועיותם של המטפלים המבצעים את התהליך

וכאן, אנחנו בעצם חוזרים לפסקה בה פתחנו – הגוף או מכון הלייזר המטפלים בכם. מקצועיותו של מכון לייזר המתמחה בהסרת שיער בלייזר איננה מתבטאת רק בהצגה כנה של התוצאות האמיתיות העתידות להתקבל כאשר אתם מבצעים טיפול הסרת בלייזר, אלא הוא נוגע גם ליכולת לבנות ולהתאים לכם את תוכנית הטיפול הטובה ביותר, זו שתפיק עבורכם את התוצאות הטובות ביותר שניתן להפיק בהתחשב בנתונים שלכם. מכון לייזר מקצועי ומנוסה, למשל, ידע לבחור עבורכם את הטכנולוגיה המתקדמת והטובה ביותר עבור כל מטופל. תוכנית טיפולית מובנת הכוללת בחירת פרמטרים נכונים ומותאמים לפי צבע השיער, גוון העור ואזור הטיפול. מכון כזה גם יהיה כן מספיק כדי לומר לכם שאם אתם בעלי שיער בהיר או גוון עור כהה מאוד אינכם מתאימים לסוג זה של הסרת שיער, או שאכילה מרובה/מופרזת של גזר (המכיל בטא קרוטן) עלולה לפגוע ביעילותו של התהליך. מכון לייזר מהימן יעשה כל מה שהידע המקצועי והניסיון הרב שלו מאפשרים לו, כדי להפיק עבורכם את התוצאות הטובות ביותר!

בסיכומו של דבר

תוצאות הסרת שיער בלייזר תלויות בקריטריונים ובמשתנים רבים, שאת כולם (או לפחות מרביתם) ניסינו לפרוש כאן בפניכם. נכון למצב כיום, למרות אי התאמתה של השיטה לכל מטפל או מטופלת, עבור המטופלים שלהם מתאימה הסרת שיער בלייזר, היא השיטה אשר מפיקה את התוצאות המהירות, הבטוחות והיעילות ביותר, יחסית לחלופות המוצעות כיום למי שמבקש להיפטר מהגילוח או המריטה המחייבים פעילות קבועה בתדירות גבוהה. גם אם מדובר בתהליך ארוך, בהתנהלות נכונה, התוצאות שהוא מפיק נשמרות לאורך זמן, ומאפשרות לכם ליהנות מגוף חלק ואסתטי, ללא צורך בהיערכויות מיותרות לפני כל יציאה לבריכה לים או לבישת בגדי הקיץ שלכם. תוכלו ליהנות מגופכם החלק עוד שנים רבות, לאחר שיסתיים תהליך הטיפול.

נגישות