תפריט

תופעת קישוט הגוף קיימת מזה מאות שנים ויש לה עדויות כבר מן המאה ה־12. עם השנים, על אף האיסור בדת היהודית: ״וְשֶׂרֶט לָנֶפֶש לֹא תִתְּנּו בִּבְשַׂרְכֶם וכְתֹבֶת קַעֲקַע לֹא תִתְּנּו בָּכֶם" (ויקרא יט, כח), חל גידול בהיקף התופעה בקרב ישראלים רבים. ההערכה היא שלחמישית או שישית מהאוכלוסייה הבוגרת, בין הגילאים 18-50 יש קעקוע כלשהו. בין אם יש לכם קעקוע קטן או גדול, לעצם קיומו יש השלכות וצריך לקחת אותן בחשבון על מנת לשמור עליו ועל בריאותנו.

קעקועים והסרת שיער בלייזר

ברשת מרפאות פרופורציה המתמחה בהסרת שיער בלייזר מזה כשלושה עשורים, מעידים כי לא פעם אנשים רבים בעלי קעקועים או איפור קבוע, מופתעים לגלות כי עצם קיומו של קעקוע על עורם, מהווה אתגר כאשר הם מעוניינים לבצע הסרת שיער בלייזר.

אם כן, האם העובדה שיש לי קעקועים, מונעת ממני להסיר שיער בלייזר?

כהתחלה, חשוב להבין כיצד טכנולוגיית הסרת השיער בלייזר עובדת. בפרופורציה עובדים עם טכנולוגיית הלייזר החדשנית והמתקדמת בעולם "סופרנו טיטניום" אשר הורסת את זקיקי השיער בעזרת קרן לייזר ב 3 אורכי גל שונים ( 785nm,810nm, 1064nm ) החודרת אל שכבת הדרמיס בה נמצאים זקיקי השיער ( 2-4 מ"מ לעומק העור.)

מבנה העור - שכבת הדרמיס בה נמצאים זקיקי השיער

קרן הלייזר מזהה את פיגמנט השערה ובכך מאתרת את מיקומה, מחממת אותה באופן ממוקד והורסת את זקיק השערה. זקיק שיער שנפגע, מאבד מיכולתו להצמיח שיער. מכיוון שקרן הלייזר אינה מסוגלת להבדיל בין סוגי פיגמנט שונים, היא אינה מסוגלת להבחין בין פיגמנט שמקורו בשיער או בקעקוע הנמצא בעומק העור ויכולה לפגוע בו. פגיעה של קרן הלייזר בקעקוע יכולה לגרום לכוויה וכתוצאה מכך לדהייה של הצבע שכן פיגמנט הקעקוע נמצא בעומקים שונים ומכיל בתוכו חומרים שונים ואין לדעת מה תהיה הריאקציה.

ועדיין, אין שום מניעה לבצע טיפול הסרת שיער באזורים בהם אין קעקוע, הרי שקעקוע באזור הצוואר לא אמור להשפיע על הסרת שיער באזור הרגליים. ועל כן, כל מטפל מקצועי ואחראי ינקוט בכל אמצעי הזהירות האפשריים על מנת למנוע מפגש בין קרן הלייזר לקעקוע וזאת על מנת לאפשר טיפול מיטבי ונכון.

על אילו אמצעי זהירות חשוב להקפיד?

  • הולכים על בטוח: תחילה, חשוב לבחור ברשת מרפאות בה המטפלים בעלי ניסיון רב ומיומנות אשר ידעו להתמודד עם העובדה שהנכם מקועקעים.
  • התראה: בכל טיפול, בלי יוצא מן הכלל! יש לציין בפני המטפל כי גופכם מעוטר בקעקוע גם אם אינו נמצא ספציפית באזור המטופל וגם אם המטפל/ת מכיר/ה אתכם ונדמה לנו כי הוא או היא זוכרים אותנו.
  • כיסוי הקעקוע: קעקוע אשר נמצא בסמוך לאזור המטופל, או גלוי לעין המטפל/ת בכל צורה, יכוסה במדבקות לבנות ואטומות עם מרחק בטחון רחב של לפחות 2-3 ס"מ מקו המתאר של הקעקוע. מעדיפים להגיע מוכנים מראש? דאגו בעצמכם לכסות היטב את הקעקוע לפי הנחית המטפל/ת.
  • שיקול דעת: מטפל/ת מקצועי/ת ואחראי/ת לא יקלו ראש ויבהירו כי לא ניתן לבצע הסרת שיער באזור בו יש קעקוע ועדיין, לא מעט מטופלים מתעקשים להסיר שיער באזור הקעקוע בכל זאת. שמרו על עצמכם והקשיבו להנחיית המטפל/ת, גם אם הקעקוע קטן או ישן או כזה שגם ככה חשבתם להסיר, אל תיקחו סיכון מיותר.
  • תמיכה לעור: גם אם שמרנו על כל כללי הזהירות ולא היה מפגש בין קרן הלייזר לאזור הקעקוע, וניכר שיש תגובה של אדמומיות באזור הקעקוע, מומלץ לאחר הטיפול למרוח על הקעקוע משחת ביאפין או כל משחה דומה המשמשת לטיפול עור אשר נחשף לשמש או מקור חום למשך כ 3 ימים.

היה ובאופן חריג, חל מפגש בין קרן הלייזר לקעקוע, יש לטפל בעזרת משחה ייעודית כגון קרם זעתר (אותו ניתן להשיג בכל סניפי רשת פרופורציה) ולהמתין עד להחלמה מלאה, לרוב הקעקוע יחזור לעצמו אך במידה וצבעו דהה, ניתן להשלימו אצל מקעקע מוסמך.

על פי מנהלת תחום הסרת שיער בלייזר ברשת מרפאות פרופורציה, הגב' יעל סבג, אחד מתוך שלושה מטופלים בעלי קעקוע כזה או אחר על גופם. לצוות המטפלות נהלים ברורים, ידע מקצועי וניסיון מוכח בטיפול אנשים אשר קישטו את עורם בקעקוע.

תומר ששון, לקוח בפרופורציה ראשון לציון מספר: "כבר בפגישת הייעוץ הבעתי את החשש שלי לביצוע הטיפולים שכן יש על עורי 2 קעקועים. הוסבר לי תהליך הטיפול בצורה ברורה כאשר כבר אז נאמר לי שיוסתרו הקעקועים בעזרת מדבקות לבנות להסתרת הפיגמנט, בטיפול הקפידו על משנה זהירות ושמרו על מרחק מן הקעקוע בכל שלב. זהו הטיפול השני שלי ואני מרגיש בטוח לגמרי, אחרת לא הייתי לוקח סיכון ואני מחכה כבר לטיפול הבא"

מעוניין בכל זאת להסיר שיער מאזור הקעקוע עצמו?

ניתן במקביל לטיפול הסרת השיער בלייזר לשלב טיפול משלים ובטוח להסרת שיער באפילציה אך ורק באזור הקעקוע עצמו. אפילציה הינה השיטה הוותיקה בעולם ומתבצעת על ידי החדרת מחט דקיקה לזקיק השערה באופן ממוקד וחימומו עד להרס הזקיק.

לסיכום

חשוב לזכור כי מעבר לניסיונה ומקצועיותה של המטפלת, חלה אחריות גם עלינו המטופלים להקפיד ולוודא כי מקפידים עמנו על כל אמצעי הזהירות למניעת מפגש לא רצוני בין קרן הלייזר לקעקוע. חשוב להישמע להנחיותיה של המטפלת ולהיוועץ עמה במידה וקעקוע מעטר את עורנו.

אם אינך מקעקוע/ת עדיין, אבל חושב/ת לעשות אחד ולמקם אותו באזור שבו את/ה שוקל/ת לבצע הסרת שיער בלייזר, יש לדאוג קודם לבצע את תהליך ההסרה ורק לאחר שיסתיים, עם טווח בטחון של מספר שבועות מהטיפול האחרון, לגשת ולהתקעקע.

מתלבט/ת לגבי תהליך הסרת שיער בלייזר? נשמח לעמוד לרשותך ולהעניק לך ייעוץ מקצועי ולהתאים את הטיפול הנכון לך, השאר פרטים בטופס שבתחתית מאמר זה ונציג ייצור עמך קשר.

 

 

נגישות