תפריט

על הטיפול

עם עליית המודעות והביקוש להליכים שונים בתחום הרפואה האסתטית, אנשים רבים מחפשים פתרונות לא פולשניים לחיטוב הגוף והצרת היקפים. עד לאחרונה, הטיפולים הקיימים אמנם העניקו תוצאה אפקטיבית של ירידה בהיקפים, אך היו פולשניים וכרוכים בהרדמה ובהליכי החלמה מורכבים וארוכים. כיום, בפיתוח הדור החדש של טיפולים אסתטיים בכלל וטיפולים לחיטוב הגוף בפרט, שמים דגש על חוסר פולשניות ומתן מענה קל ומהיר לסילוק מצבורי שומן.

הפתרון החדשני מבוסס על העובדה כי רקמת השומן בגוף רגישות יותר לקור ביחס לרקמות העור ולכן ניתן לבצע קירור מבוקר שלהן באופן חיצוני, ללא הרדמה כללית או מקומית וללא פגיעה ברקמות העור.

 

שאלות נפוצות

בדרך כלל, בכל טיפול ניתן להוריד בין 2-3 ס"מ מההיקף, כאשר ההליך מורכב מסדרות של עד 3 טיפולים לאזור.

המסת שומן בקור הנו אידאלי לטיפול במצבורי שומן ממוקדים באזורים כמו בטן, ירכיים, מותניים וגב.

לא. מדובר בהליך חיצוני שאינו פולשני ומתבצע בתנאי מרפאה.

אמנם מדובר בטיפול חיצוני שאינו נחשב מסוכן, אך בידיים לא מיומנות הוא בהחלט יכול לגרום לתופעות כואבות ולא רצויות. לפיכך, ברשת פרופורציה הטיפול מבוצע אך ורק על-ידי צוות מיומן בעל השכלה רפואית.

הטיפול מבוסס על העובדה שכשטמפרטורת תאי השומן בגוף צונחת מתחת למינוס 10 מעלות צלסיוס, הם נהרסים ומומתים. לאחר הטיפול הגוף פולט בעצמו את תאי השומן המתים באופן טבעי באמצאות המערכת הלימפתית. זו הסיבה שלאחר טיפול הקפאת שומן יעיל – לא תתרחש שוב השמנה באזור שטופל. יחד עם זאת, יש לזכור שחשוב לשמור על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת, על-מנת שלא להשמין באזורי גוף אחרים.

לכל השאלות הנפוצות

כיצד מתבצע הטיפול?

הטיפול מתבצע על ידי מכשיר ה Micool -. מכשיר זה מורכב משתי זרועות המוצמדות לאזור המטופל ולוח בקרה דרכו ניתן לשלוט על עצמת הקירור. הזרועות יונקת את מצבור השומן ומקררת אותו בעזרת גופי קירור הנמצאים בתוכה למינוס 10 מעלות צלזיוס. בטמפרטורה זו תאי השומן עוברים תהליך של מוות הנקרא APOPTOSIS שלאחריו הם מופרשים באמצעות דרכי השתן. טמפרטורה זו אינה פוגעת בכלי דם, עצבים ושרירים ולכן אין כל נזק לרקמות אחרות.

מדובר בסדרה של בין טיפול אחד לשלושה טיפולים במרווחי זמן של כחודש וחצי.

השיטה זוכה להצלחה רבה בארה״ב ובאירופה כמודל טיפולי יעיל ביותר וכעת היא זמינה גם בישראל.

ירידה במשקל לעומת פירוק שומן

כמו טיפולים אחרים לחיטוב הגוף והצרת היקפים, גם טיפול הקפאת שומן אינו סותר שמירה על אורח חיים בריא ואת הצורך לרדת במשקל, אלא מהווה הליך משלים שמתבצע במקביל להנ"ל, שכן ירידה במשקל והמסת שומן הם תהליכים שונים לחלוטין.

כאשר אנחנו יורדים במשקל, תאי השומן בגוף שלנו מצטמצמים וקטנים, אך אינם נהרסים. לכן, במידה ונעלה שוב במשקל, הם יגדלו מחדש. בטיפול המסת שומן בקור, תאי השומן קופאים ומתים ומופרשים מחוץ לגוף. כלומר, שאותם תאים כבר לא יאגרו שומן.

לכן השילוב של הטיפול עם שינוי דיאטני מותאם אישית יעניק לטיפול את הערך המוסף הדרוש כדי להצליח ברמה הכי גבוהה שיש וכן למטופל את הכלים לשמור על התוצאות לאורך זמן.

 

למי מיועד הטיפול?

הטיפול מתאים לגברים ונשים הסובלים ממצבורי שומן קטנים באזורים כגון:  בטן, מותניים, ירכיים וגב.

הטיפול אינו מיועד לאנשים הסובלים מעודף משקל גבוה. בעיות בזרימת דם כתוצאה מסוכרת, בעיה בקרישת דם, הריון והנקה, אלרגיה לקור, צלקת טרייה באזור (פחות משנתיים).

 

פגישת הייעוץ

בפגישת הייעוץ הראשונית, תיבחן ההתאמה לטיפול על ידי איש צוות מיומן בעל השכלה רפואית, שאף ימדוד את היקף אזור הטיפול והמשקל בכדי לאמוד את התוצאה בצורה בלתי תלויה. כמו כן יוודא כי המצב הרפואי של המועמד/ת יאפשר הענקת הטיפול והגעה לתוצאה המקסימלית.

מהלך הטיפול

הטיפול מתבצע על ידי מכשיר ה-micool. המטופלת/ת שוכב/ת על מיטת הטיפול במרפאה. לאחר שמכוונת הטמפרטורה הרצויה, נמרח ג'ל על האזור המטופל ומוצמדות אליו שתי ידיות אשר ייצרו וואקום ויקפיאו את תאי השומן.

משך הטיפול כ-45 דקות במהלך יישארו הידיות צמודות לאזור המטופל, כאשר המטופל/ת בשכיבה.

לאחר הטיפול ייתכנו אדמומיות ונפיחות קלה למשך מספר ימים לכל היותר.

תוצאות

ניתן יהיה להבחין בתוצאות לאחר כחודש מיום הטיפול. בביקורת שתיערך ייבדק משקל המטופל/ת וכמובן ההיקפים לקראת הטיפול הבא.

 

יתרונות הטיפול

  • אינו פולשני
  • אינו כרוך בהרדמה
  • חזרה מידית לשגרה
  • ירידה של עד 7 ס"מ בהיקף האזור המטופל
  • מבוצע במרפאה
נגישות