תפריט

מהי המסת שומן בקור?

המסת שומן בקור נחשבת לאחד מתהליכי הצרת ההיקפים המתקדמים והנפוצים ביותר בשנים האחרונות. לעיתים קרובות, ניתן למצוא אותה גם תחת השמות הקפאת שומן או קריוליפוליזיס (Cryolipolysis). התהליך עושה שימוש בטכנולוגיית ההקפאה המתקדמת על מנת להרוס את תאי השומן בגוף ועל ידי כך – להפחית את מספרם, למצק את הגוף ולהצר היקפים של חלקי גוף שונים, שגם דיאטות וחדר הכושר אינם מצליחים לצמצם את היקפם. בכל אחד מהטיפולים שאינם פולשניים ניתן להפחית עד 7 ס"מ לאזור כאשר התהליך מורכב מסטים הכוללים עד לשלושה טיפולים בכל אזור.

מהם ההבדלים בין ירידה במשקל באמצעות דיאטה לבין המסת שומן בקור?

מספר תאי השומן הקיימים בגופנו נקבע לאורך ילדותנו ונעצר בסיום גיל ההתבגרות. מאותה נקודת הזמן, מספר התאים איננו משתנה, ובנסיבות טבעיות הם אינם מתמעטים או מתרבים, אלא רק מתנפחים או מתכווצים.

ירידה במשקל, המושגת באמצעות דיאטה, מכווצת את התאים הקיימים, אבל מאחר והם ממשיכים להתקיים, הם עתידים להתנפח שוב (מה שיגרום לעליה במשקל ולהגדלת ההיקפים).

הקפאת שומן, לעומת זאת, מטפלת במספר התאים הקיימים ומפחיתה אותם, כך שלאחריו, כמות תאי השומן באזור המטופל היא נמוכה יותר מזו שהייתה בו לפניו.

בנוסף לכך, ירידה מהירה במשקל עלולה להותיר את העור מדולדל ורפוי, בעוד המסת שומן בקור, בשל העיקרון העומד מאחוריה והדרגתיותה איננה מסכנת את עורכם בדלדול.

תמונת לפני ואחרי טיפול הקפאת שומן, רשת מרפאות פרופורציה

יתרונותיה האובייקטיביים של השיטה

לטיפולי המסת שומן בקור ישנם יתרונות רבים, הנה מספר מהיתרונות הבולטים שלה:

• הטיפול איננו מלווה בכאב שאיננו נסבל

במידה וקיימת אי נוחות מסוימת, היא נעלמת בזמן קצר לאחר סיום הטיפול, במיוחד כאשר המטפל/ת מעסה את האזור המטופל ומסייע לחידוש זרימת הדם בו.

• הטיפול אינו פולשני

הוא איננו כולל חתכים וצלקות, ולכן, גם איננו כרוך בסכנת זיהום או הצטלקויות מכוערות.

• הטיפול כמעט נטול תופעות לוואי

לאחר התחדשות זרימת הדם באזור המטופל, תאי השומן המומתים מטופלים על ידי מערכת הלימפה של הגוף ומסולקים ממנו.

• הטיפול איננו מצריך הכנות מיוחדות לפני ביצועו

• לא חלות על המטופל/ת מגבלות לאחר ביצוע הטיפול

ההתאוששות היא מיידית לאחר ביצוע הטיפול וניתן לחזור לפעילות מלאה מיד לאחריו.

מהו יתרונה הגדול של המסת שומן בקור מול שיטות המסת השומן האחרות?

לשיטות המסת תאי השומן האחרות, אשר מטפלות במספר תאי השומן על ידי הרס מכוון שלהם (למשל, המסת שומן בחום, באולטרה סאונד או ליפוליזיס – הזרקת תרכובות כימיות שונות)

עלולות להיות השלכות גם על התאים ו/או הרקמות האחרות (תאי עצב, תאי כלי דם) הנמצאים באזור או, בכלל, בגוף המטופל/ת.

הקפאת שומן בקור מטפלת נקודתית באזור הנחוץ, והנזק הנגרם לתאים ממוקד לתאי השומן הספציפיים באזור המטופל.

כיצד עובדת הצרת היקפים באמצעות הקפאת שומן?

אורכו של טיפול בודד הוא כ60 דקות. במהלך הטיפול מקבלים תאי השומן באזור המטופל שילוב של ואקום וקירור לטמפרטורה של מינוס 10 מעלות, טמפרטורה הנחשבת להרסנית עבורם.

הקור מקפיא את תאי השומן וגורם להרס, ובזמן החולף בין הטיפולים שבסדרה, המערכת הלימפתית שבגוף מעבדת את תאי השומן ההרוסים ומסלקת אותם באופן טבעי מהגוף. כתוצאה מכך,

מספרם של תאי השומן הקיימים באזור מסוים קטן בצורה ניכרת, וההיקפים מצטמצמים. התהליך איננו פוגע ברקמות או בתאים אחרים, בשל פגיעותם הייחודית של תאי השומן לטמפרטורה הנמוכה.

הטיפול מתבצע על ידי מכשיר ה Micool. מכשיר זה מורכב משתי זרועות המוצמדות לאזור המטופל ולוח בקרה דרכו ניתן לשלוט על עצמת הקירור.

הזרועות יונקת את מצבור השומן ומקררת אותו בעזרת גופי קירור הנמצאים בתוכה למינוס 10 מעלות צלזיוס. בטמפרטורה זו תאי השומן עוברים תהליך של מוות הנקרא APOPTOSIS שלאחריו הם מופרשים באמצעות דרכי השתן.

טמפרטורה זו אינה פוגעת בכלי דם, עצבים ושרירים ולכן אין כל נזק לרקמות אחרות. מדובר בסדרה של בין טיפול אחד לשלושה טיפולים במרווחי זמן של כחודש וחצי.

מה קורה לאחר הטיפול?

בזמן (ומייד לאחר הטיפול) המטופל/ת עלולים לחוש תחושת עקצוץ או גירוד, הנובעת מהשילוב שבין הואקום לתהליך ההקפאה. מיד לאחר הסיום, עיסוי יסודי וממריץ מחזור הדם שיתקבל מידי המטפל/ת יחזיר את המצב לקדמותו, יעלים את תחושת הנימול / עקצוץ (במידה והיא קיימת) וישלח אתכם להמשיך את שגרת יומכם. מכאן, המערכת הלימפתית שלכם כבר תטפל בתאי השומן המתים ותסלק אותם.

מתי מתחילים לראות את התוצאות?

תהליך ההתפנות של תאי השומן המתים מהגוף אורך כחודש וחצי. מרבית סדרות הטיפול המומלצות לאזור בודד הן בנות שלושה טיפולים, כששישה שבועות מפרידים בין טיפול אחד לבא אחריו.

גם לאחר הטיפול האחרון בסדרה יש להמתין כחודש וחצי, עד שתאי השומן המתים יסולקו מהגוף, כך שניתן לומר, כי את התוצאות הסופיות ניתן לראות כחמישה חודשים לאחר הטיפול הראשון הפותח את הסדרה.

למי מיועד הטיפול?

הטיפול מתאים לגברים ונשים הסובלים ממצבורי שומן קטנים באזורים כגון:  בטן, מותניים, ירכיים, ישבן וגב. הטיפול אינו מיועד לאנשים הסובלים מעודף משקל גבוה. בעיות בזרימת דם כתוצאה מסוכרת, בעיה בקרישת דם, הריון והנקה,

אלרגיה לקור, צלקת טרייה באזור (פחות משנתיים).

עשה ואל תעשה לפני המסת שומן בקור

אחד מיתרונותיה היחסיים של שיטת טיפול זאת, היא שהיא איננה מצריכה הכנות מקדימות או החלמה ארוכה. יחד עם זאת, חשוב לציין, כי גם לאחר הקפאת שומן, תאי השומן הנותרים באזור (ובאזורים אחרים בגוף)

עלולים להתנפח בשל אי הקפדה על שמירה על כושר או על תזונה נכונה. כך שגם אם שני המרכיבים הללו הינם חיוניים לאדם באשר הוא שלא עבר טיפול כאשר מדובר במטופל/ת שעבר את התהליך, הם חשובים אפילו יותר.

פגישת הייעוץ

בפגישת הייעוץ הראשונית, תיבחן ההתאמה לטיפול על ידי איש צוות מקצועי ומיומן, שאף ימדוד את היקף אזור הטיפול והמשקל בכדי לאמוד את התוצאה בצורה בלתי תלויה.

כמו כן יוודא כי המצב הרפואי של המועמד/ת יאפשר הענקת הטיפול והגעה לתוצאה המקסימלית.

לאיזה אזורים בגוף מתאים טיפול הקפאת שומן?

סוג טיפול זה מתאים לסובלות (ולסובלים) ממצבורי שומן עודף קטנים באזורים כמו הבטן, המותניים, הברכיים, הירכיים חיצוני ופנימי, הישבן, הגב ואזורים נוספים בגוף,

לא כולל החזה או הפנים. הקפאת שומן איננה מתאימה לבעלי משקל עודף ניכר, לסובלים מבעיות זרימת הדם, מבעיות בקרישת דם, נשים הרות או מניקות,

לסובלים מאלרגיה לקור, או למטופלים שיש להם צלקת בת פחות משנתיים באזור המטופל.

חמש עובדות על הקפאת שומן

טיפול חיצוני – הטיפול מתבצע על ידי קירור חיצוני של תאי שומן לטמפרטורה נמוכה, עד להרס התאים ולאחר מכן יציאתם מחוץ לגוף בתהליך פיזיולוגי טבעי. רקמות השומן בגוף רגישות יותר לקור ביחס לרקמות העור,

ולכן ניתן לבצע קירור מבוקר שלהן באופן חיצוני, ללא הרדמה כללית או מקומית וללא פגיעה ברקמות העור.

המתת תאי השומן – בטיפול מוצמדות זרועות לאזור המטופל תוך שליטה של המטפל על עוצמת הקירור. הזרועות הללו יונקות את מצבור השומן ומקררות אותו בעזרת גופי קירור הנמצאים בתוכן למינוס 6 עד מינוס 10 מעלות צלזיוס.

בטמפרטורה זו תאי השומן עוברים תהליך של מוות הנקרא Apoptosis שלאחריו הם מופרשים מהגוף. התאים שטופלו כבר לא יאגרו שומן ולא יושפעו מעליית משקל עתידית, אם תהיה כזאת.

הליך שמבוצע ע"י איש מקצוע מיומן – חשוב לדעת שהקפאת שומן צריכה להיעשות אך ורק על ידי אדם מיומן ורק לאחר מדידת היקף אזור הטיפול והמשקל, לצד בחינת המצב הרפואי של המטופל.

תהליך מתמשך לתוצאות מיטביות – הפרוצדורה כוללת בין טיפול אחד לשלושה, עם המתנה בת כחודש וחצי בין סשן אחד לשני, כאשר בכל אחד מהטיפולים ניתן להוריד 3-2 ס"מ מההיקף.

בכל סשן ניתן לטפל בכמה אזורים בגוף. מומלץ לקבל ייעוץ תזונתי מקצועי במקביל, כדי למקסם את התוצאות ולשמור עליהן לאורך זמן.

מתאים לטיפול באזורים הבעייתיים – הטיפול מתאים במיוחד לשומן באזורים כמו בטן, מותניים, ירכיים פנימיות, ירכיים חיצוניות וישבן תחתון ואינו מיועד לאנשים הסובלים מעודף משקל גבוה,

מבעיות בזרימת דם כתוצאה מסוכרת, מבעיה בקרישת דם, מאלרגיה לקור ובעת היריון והנקה.

שאלות נפוצות

כמה ס"מ מההיקף ניתן להוריד במהלך המסת שומן בקור?

בדרך כלל, בכל טיפול ניתן להוריד בין 2-3 ס"מ מההיקף, כאשר ההליך מורכב מסדרות של עד 3 טיפולים לאזור.

לאילו אזורים בגוף מתאים טיפול המסת שומן בקור?

המסת שומן בקור הנו אידאלי לטיפול במצבורי שומן ממוקדים באזורים כמו בטן, ירכיים, מותניים וגב.

האם המסת שומן בקור הוא טיפול מסוכן?

לא. מדובר בהליך חיצוני שאינו פולשני ומתבצע בתנאי מרפאה.

מי מבצע את הטיפול?

אמנם מדובר בטיפול חיצוני שאינו נחשב מסוכן, אך בידיים לא מיומנות הוא בהחלט יכול לגרום לתופעות כואבות ולא רצויות. לפיכך, ברשת פרופורציה הטיפול מבוצע ע"י צוות רפואי.

האם המסת שומן בקור באמת הורסת את תאי השומן בפועל עם תוצאות קבועות, משמעותיות? איפה הקאץ'?

הטיפול מבוסס על העובדה שכשטמפרטורת תאי השומן בגוף צונחת מתחת למינוס 10 מעלות צלסיוס, הם נהרסים ומומתים. לאחר הטיפול הגוף פולט בעצמו את תאי השומן המתים באופן טבעי באמצעות המערכת הלימפתית. זו הסיבה שלאחר טיפול הקפאת שומן יעיל – לא תתרחש שוב השמנה באזור שטופל. יחד עם זאת, יש לזכור שחשוב לשמור על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת, על-מנת שלא להשמין באזורי גוף אחרים.

לכל השאלות הנפוצות
נגישות