תפריט

כמה ס"מ מההיקף ניתן להוריד במהלך המסת שומן בקור?

בדרך כלל, בכל טיפול ניתן להוריד בין 2-3 ס"מ מההיקף, כאשר ההליך מורכב מסדרות של עד 3 טיפולים לאזור.

לאילו אזורים בגוף מתאים טיפול המסת שומן בקור?

המסת שומן בקור הנו אידאלי לטיפול במצבורי שומן ממוקדים באזורים כמו בטן, ירכיים, מותניים וגב.

האם המסת שומן בקור הוא טיפול מסוכן?

לא. מדובר בהליך חיצוני שאינו פולשני ומתבצע בתנאי מרפאה.

מי מבצע את הטיפול?

אמנם מדובר בטיפול חיצוני שאינו נחשב מסוכן, אך בידיים לא מיומנות הוא בהחלט יכול לגרום לתופעות כואבות ולא רצויות. לפיכך, ברשת פרופורציה הטיפול מבוצע ע"י צוות רפואי.

האם המסת שומן בקור באמת הורסת את תאי השומן בפועל עם תוצאות קבועות, משמעותיות? איפה הקאץ'?

הטיפול מבוסס על העובדה שכשטמפרטורת תאי השומן בגוף צונחת מתחת למינוס 10 מעלות צלסיוס, הם נהרסים ומומתים. לאחר הטיפול הגוף פולט בעצמו את תאי השומן המתים באופן טבעי באמצעות המערכת הלימפתית. זו הסיבה שלאחר טיפול הקפאת שומן יעיל – לא תתרחש שוב השמנה באזור שטופל. יחד עם זאת, יש לזכור שחשוב לשמור על אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת, על-מנת שלא להשמין באזורי גוף אחרים.

האם הקפאת שומן עוזרת להפטר מהשומן העודף בישבן?

הטיפול יעיל מאד בסילוק תאי השומן העקשניים באזור הישבן התחתון, בפרט בקרב נשים העוסקות בספורט ולמרות אימוני הכושר לא מצליחות לרזות באזור זה. חשוב להמשיך ולשמור על שגרת האימונים, שאם לא כן – עלולים להשמין באזורי גוף אחרים, שבהם לא בוצע הטיפול.

מה עדיף: שאיבת שומן או הקפאת שומן?

מדובר בשתי שיטות שונות לחלוטין לסילוק עודפי השומן בגוף, כשכל שיטה מתאימה למצב גופני אחר. שאיבת שומן מתאימה לאנשים הסובלים מעודף משקל רב, ומדובר למעשה בניתוח המבוצע בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח מבוצעים חתכים באזור הטיפול, ודרכם נשאב השומן העודף. לאחר הניתוח נותרות צלקות ויש לעבור תקופת החלמה בת 3-6 חודשים, בה יש ללבוש חליפת לחץ.
לעומת זאת, טיפול הקפאת שומן (נקרא גם "המסת שומן בקור") מתאים לאנשים שאינם שמנים מאד ומעוניינים להפטר מעודפי שומן קטנים יחסית, למשל באזור הבטן או הישבן ("אותם "צמיגים" עקשניים שגם עיסוק בספורט לא מצליח לצמצם). הקפאת שומן הינה הליך מהיר, חיצוני (לא פולשני) שמחסל את תאי השומן ומשאיר לגוף להיפטר בעצמו באופן טבעי מתאי השומן המומתים. לאחר הטיפול אין צלקות (משום שלא מבוצע חתך) וגם אין תקופת החלמה, מה שמאפשר לחזור מיד לשגרה. לעתים נדרש יותר מטיפול אחד, ומקובל לבצע סדרה של עד 3 טיפולים כדי להגיע לתוצאות אופטימליות.

האם התוצאות של הקפאת שומן נשארות קבועות לתמיד?

ההבדל בין הקפאת שומן לבין דיאטה וירידה במשקל, הוא שבמהלך ירידה במשקל תאי השומן מתרוקנים משומן אך עדיין נמצאים בגוף ועשויים להתמלא בשומן מחדש.
לעומת זאת, טיפול הקפאת שומן ממית למעשה את תאי השומן שלאחר מכן נפלטים מהגוף. במילים אחרות, באזור המטופל כבר לא נמצאים תאי שומן, ולכן כבר לא ניתן להשמין שם.
יחד עם זאת, חשוב להבין שהטיפול אינו מהווה "רישיון לאכול ללא הגבלה", ומומלץ להקפיד על אורח חיים בריא וספורטיבי משום שקיימת האפשרות להשמין באזורי גוף אחרים, שבהם תאי השומן עדיין קיימים.

האם רואים תוצאות מיד?

טיפול הקפאת שומן מחסל את תאי השומן אך הם נשארים בגוף, ונפלטים ממנו תוך מספר שבועות באופן טבעי באמצעות המערכת הלימפתית. מסיבה זו לא רואים את התוצאות מיד, אלא בדרך כלל לאחר כחודש לפחות. מומלץ לבצע יותר מטיפול אחד (מקובל לעבור 1-3 טיפולים), עם הפוגה של כ-6 שבועות בין הטיפולים. את התוצאות המיטביות ניתן לראות כחודש לאחר הטיפול האחרון, ובתנאי שמקפידים על אורח חיים בריא הכולל תזונה נכונה וספורט.

מהו משך הזמן של טיפול הקפאת שומן אחד?

משך הטיפול הוא 45 דקות, בהן הטופל שוכב על מיטת הטיפולים וידיות הקירור מוצמדות לאזור המטופל.

כמה זמן אורכת סדרת טיפולי הקפאת שומן?

כמות הטיפולים נקבעת ע"י המטפל, בהתאם למצב המטופל/ת והיעדים (בכמה ס"מ רוצים לצמצם את ההיקף), ובדרך כלל מדובר בסדרה של 3 טיפולים.
בין טיפול אחד למשנהו קיימת הפוגה של 6 שבועות, ולאחר הטיפול האחרון יש להמתין כחודש נוסף עד שתאי השומן שחוסלו ייפלטו מן הגוף, כך שהזמן הדרוש להגיע לתוצאה הסופית הוא כ-4 חודשים.

מדוע לאחר הקפאת השומן, האזור מגרד?

להקפאת שומן אין תופעות לוואי חמורות, למעט שינויים בתחושה, עקצוצים ולעתים רצון לגרד את האזור, זאת משום שהאזור המטופל מוקפא למשך 45 דקות ובכך נעלמת בו התחושה. מדובר בתופעות שחולפות בתוך זמן קצר (מספר שעות). לעתים תופעות אלה נמשכות זמן ממושך יותר, ובכל מקרה נעלמות בד"כ בתוך מספר ימים.

האם הקפאת שומן כואבת?

כמו בטיפולים אחרים, כל מטופל/ת חווה את התהליך באופן אחר, אך ניתן לומר באופן גורף שהטיפול אינו כואב. החוויה אינה נוחה, משום שאזורי הטיפול "נצבטים" בוואקום ומוקפאים בהדרגה, ולכן קיים אלמנט של כאב. יחד עם זאת, רוב המטופלים מדווחים שהכאב נסבל, ובהשוואה להליכים אחרים לחיטוב הגוף (כמו למשל, שאיבת שומן) – מדובר בחוויה בהחלט נסבלת.

מדוע טיפול הקפאת שומן יעיל?

השיטה מבוססת על מחקרים שביצעו רופאים בארה"ב, בהם התגלה שתאי שומן רגישים לקור יותר מהרקמות שסביבם. תגלית זו הובילה לפיתוח שיטת הקפאת השומן (נקראת גם "המסת שומן בקור"). הטיפול יעיל משום שהוא מבוסס על עובדה זו. ובמילים אחרות, תאי השומן קופאים, מומתים ונפלטים מהגוף, וכך המטופל/ת נפטר/ת לצמיתות מהשומן המיותר באזור הטיפול.
לאחר מספר שבועות ניתן לראות תוצאות מוחשות: ירידה של עד 7 ס"מ בהיקף, באזורי הטיפול.

מדוע מעסים את האזור לאחר הקפאת שומן?

במהלך הטיפול, זרועות המכשיר תופסות את האזור המטופל מבחוץ ויונקות אותו באמצעות ואקום, ולאחר מכן מקררות אותו בהדרגה עד לטמפרטורה של מינוס עשר מעלות צלזיוס. בנוסף לפגיעה המכוונת בתאי השומן (וזו מטרת הטיפול), תופעת לוואי בלתי נמנעת היא קיפאון והיעדר התחושה באזור המטופל. תופעה זו חולפת בתוך כשעה, ועל מנת לזרז את זרימת הדם וחזרת התחושה – המטפל/ת מעסה את האזור.

האם לאישה בהריון מותר לעבור טיפול הקפאת שומן?

בתקופת ההיריון לא מבצעים טיפולי הקפאת שומן.

מתי לצפות לתוצאות לאחר טיפול הקפאת שומן?

את תוצאות הטיפול לא רואים מיד, משום שתאי השומן אמנם מומתים אך בסיום הטיפול הם נשארים בגוף ונפלטים ממנו באופן טבעי בתוך מספר שבועות. כל מטופל מגיב מעט אחרת, אך לרוב ניתן להבחין בתוצאות כחודש ימים לאחר הטיפול.
בדרך-כלל לא מדובר בטיפול בודד, אלא בסדרה של 3 טיפולים בהפרשים של 6 שבועות ביניהם, ואת התוצאות המיטביות ניתן לראות כחודש לאחר הטיפול האחרון.

האם בעקבות טיפול הקפאת שומן נשארים עודפי עור רפוי?

היות והקפאת שומן מתאימה לאנשים בעלי עודפי שומן קטנים יחסית, תוצאות הטיפול אינן דרמטיות (כפי שקורה, למשל, בשאיבת שומן). לכן לא קיימת תופעה של שאריות עור עודף.
סיבה נוספת לכך שבסיום הטיפולים אין עור נפול, היא שתהליך סילוק השומן מהגוף הוא איטי, ולכן העור נשאר מתוח מעל הרקמות.

האם הקפאת שומן יעילה כנגד צלוליט?

הקפאת שומן ("המסת שומן בקור") לא מעלימה צלוליט.

האם ניתן לבצע הקפאת שומן בזרועות?

בהחלט ניתן לבצע את הטיפול בזרועות ולהפטר ביעילות מעודפי השומן באזורים אלה.

האם השומן יחזור לאחר הקפאת שומן?

טיפול הקפאת שומן מקפיא ומשמיד את תאי השומן, שלאחר מכן נפלטים מהגוף בתהליך טבעי. לכן באזור המטופל לא תתרחש השמנה חוזרת, משום שכבר אין בו תאי שומן עם פוטנציאל להתמלא. יחד עם זאת, קיימת האפשרות להשמין באזורי גוף אחרים ולכן חשוב להקפיד על אורח חיים בריא המשלב תזונה נכונה וספורט.

בהמסת שומן בקור לאן השומן נעלם?

במהלך הטיפול תאי השומן מוקפאים ומחוסלים, אך נשארים בגוף. בשבועות שלאחר מכן, התאים המחוסלים נפלטים בהדרגה מן הגוף באופן טבעי ע"י המערכת הלימפתית.

מהן תופעות הלוואי של המסת שומן בקור?

מדובר בטיפול חיצוני ולכן תופעות הלוואי הן מעטות וקלות יחסית: חוסר תחושה, נימול ועקצוץ באזור המטופל, וכן תגובה של העור לקיפאון, הנראית ככוויה גדולה. תופעות אלה חולפות בדרך כלל בתוך כשעה. לעתים עלולים לחוש גם לאחר מכן כאבים קלים ותחושות עקצוץ ונימול. כל התופעות הללו נעלמות בהדרגה בתוך מספר ימים.

המסת שומן בקור – כמה טיפולים צריך?

על מנת להגיע לתוצאות מיטביות, מומלץ לבצע סדרה של שלושה טיפולים בהפרשי זמן של שישה שבועות בין טיפול למשנהו.

האם טיפול המסת שומן בקור יכול לגרום לצלקת?

הטיפול אינו פולשני, אינו מצריך חיתוך ואינו גורם לצלקות.

האם ניתן לעשות הקפאת שומן בירכיים?

בהחלט. הטיפול יעיל לחיסול השומן המיותר גם באזור הירכיים.

האם עושים הקפאת שומן בקרסוליים?

ניתן לבצע הקפאת שומן באזורים בהם הצטברו עודפי שומן "עקשניים", כולל בקרסוליים.

האם עושים הקפאת שומן באזור הפנים?

לא מבצעים טיפול זה באזור הפנים.

האם הקפאת שומן מתאימה לגברים?

בהחלט. גם גברים, כמו נשים, סובלים ממצבורי שומן עקשניים (בקרב גברים מדובר בעיקר באזור הבטן) – ולכן הטיפול מומלץ.
גם גברים שעוסקים בספורט ולמרות זאת מתקשים להיפטר מהכרס הקטנה, מדווחים על תוצאות משביעות רצון.

האם עושים הקפאת שומן באזור הפנים?

לא מקובל לבצע הקפאת שומן באזור הפנים. יחד עם זאת, עבור אזור הצוואר ומתחת לסנטר (מה שמכונה לעתים, "סנטר כפול"), הטיפול המומלץ הוא המסת שומן בלייזר.

האם עושים הקפאת שומן בצוואר?

לא מבצעים הקפאת שומן באזור הצוואר.
הפתרון להיפטר מהשומן באזור זה (צוואר וסנטר כפול), הנו טיפול המסת שומן בלייזר.

ומה לגבי גברים? עושים המסת שומן בקור?

בהחלט כן. הטיפול יעיל מאד לסילוק עודפי השומן ("הצמיגים העקשנים") מאזור הבטן, בקרב גברים כמו גם אצל נשים.

האם עושים הקפאת שומן באזור הסנטר?

הטיפול לא מבוצע באזור הסנטר. יחד עם זאת, ישנו טיפול יעיל ומומלץ עבור מי שמעוניין להיפטר מהסנטר הכפול: המסת שומן בלייזר.

האם כדאי לעשות הקפאת שומן על מנת להפטר מהשומנים בגב?

הטיפול הוכח כיעיל מאד בהסרת אותם "צמיגים עקשנים" מאזור הגב וצדי הגוף.

האם הקפאת שומן יעילה לצורך הקטנת חזה?

הטיפול אינו מתאים להקטנת חזה. עבור נשים המעוניינות בכך, הפתרון הוא ניתוח הנעשה ע"י רופא שהינו כירורג מומחה ובעל ניסיון. גם גברים מעוניינים לעתים להקטין את החזה, עקב הצטברות שומנים והתהוות חזה בעל מראה נשי, ועבורם קיים ניתוח שנקרא גניקומסטיה.

מה לגבי הקפאת שומן לטיפול בעור רפוי?

הטיפול אינו מתאים לתיקון מצב של עור רפוי, כמו למשל אחרי לידה ו/או שינויים קיצוניים במשקל.
במקרה זה מומלץ לבצע ניתוח מתיחת בטן.

האם כדאי לעשות הקפאת שומן לטיפול באזור בית השחי?

הטיפול לא מבוצע באזור בית השחי.

מה לגבי הקפאת שומן בזרוע העליונה?

הטיפול מתאים מאד לסילוק מצבורי השומן באזור הזרועות (מה שמכונה "מידלדלים", או "מלח פלפל"…). ברוב המקרים מדובר בנשים המעוניינות לחטב ולעצב את זרועותיהן. מומלץ לבצע סדרה של 3 טיפולים כדי להגיע לתוצאות מיטביות, שבהן תאי השומן המיותר הוקפאו, חוסלו ונפלטו מן הגוף.

נגישות