תפריט

למה, בעצם, אנחנו צריכות להסיר את השיער המיותר בבית השחי?

נתחיל בתשובה הראשונה והנפוצה ביותר – אופנה. זאת, למרות שכשאנחנו מדברים על הסרת שיער בבית השחי לנערות, האזורים הראשונים שיעלו בדעתנו הם דווקא הזרועות והרגליים (שבמדינה החמה שלנו חשופים כמעט כל ימות השנה). לעומתם, בתי השחי שרויים מעט פחות במודעות שלנו, בגלל שהם נגלים לאנשים סביבנו רק בקיץ, כשאנחנו לובשות גופיות או את בגד הים. למרות הסתרתם, לכאורה, של בתי השחי בעונות האחרות, הסרת שיער בית השחי מעסיקה אותנו בכל ימות השנה, זאת, מכיוון והמדובר בהקפדה על האסתטיקה ובשמירת ההיגיינה האישית שלנו. יחד עם זאת, חוסר הנעימות החברתית שאנחנו עלולות לחוש בשל שיער בית שחי המבצבץ מהגופייה או בשל בית שחי שאינו חלק ומוקפד בזמן לבישת בגד הים הוא רק הדובדבן שבקצפת כשמתחתיו יש את הקשר הישיר בין השיער שבבית השחי להזעה.

בתי השחי שלך "מריחים"?

הנה משהו שנראה לנו שלא ידעתם עד הרגע – לזיעה שלנו, כשהיא בפני עצמה, אין ריח בכלל!
הנה הסבר קצר שבטח יעזור לכם להבין איך עובד כל העניין הזה של בתי שחי וזיעה: הגוף האנושי מכיל בין 2 ל-5 מיליוני בלוטות זיעה. אלה מתחלקות לשני הסוגים הבאים – בלוטות הזיעה האקריניות, שמפוזרות על פני כל העור והמטרה שלהן היא להפריש את הזיעה על מנת לקרר את גופנו בעת שהטמפרטורה שלו מטפסת מעלה (לדוגמה, בזמן שאנחנו מבצעים פעילות גופנית מאומצת או סתם כשמזג האוויר חם). הסוג השני הוא הבלוטות האפוקריניות, שממוקמות בזקיקי השיער בקרקפת, במפשעות וגם בבתי השחי. הבלוטות האלו נכנסות לתפקידן במצבי סטרס ועוררות מינית. בניגוד גמור לבלוטות הזיעה האקריניות (שמפרישות מים ומלחים ומים), מפרישות בלוטות הזיעה האפוקריניות שומן וחלבון, שמהווים לחיידקים החיים על גופנו מצע התפתחות אטרקטיבי מאד ומקור למזון משובח. לחותם וחוסר איוורורם של בתי השחי ממילא, מעניקים לחיידקים את המצע האופטימלי, כשהם ניזונים מזיעה אפוקרינית, מתרבים וגורמים לאותו הריח המזוהה על ידינו כ"ריח זיעה".

דאודורנט – רק מכסה על הריח, וגם זה, במקרה הטוב!

אנחנו מניחים שאין צורך לפרוש בפניכם את כל יתרונותיהם וחסרונותיהם של סוגי הדאודורנטים השונים, ובטח שאין צורך שניכנס להשוואה בין דאודורנטים אנטי־פרספירנטים (אלה שחוסמים את הפרשת החלבון והשומן מבלוטות הזיעה, סותמים אותן ומזיקים להן) לבין דאודורנטים "טבעיים" (אשר רק מציעים לכם את הריח שלהם לצורך הסוואה ולחיפוי על ריח זיעה). כל מה שנאמר הוא, כי, בשורה התחתונה, הדרך האחת והיחידה למנוע מהחיידקים להתרבות על מצע המזון אשר מספקות להם בשפע הבלוטות האפוקריניות, היא לנקות לגמרי את האזור משיער בו הם חיים להם בנחת ומתרבים – הסרת שיער בית שחי. וכאן, עומדות בפנינו (בעיקר – בפני הנשים – כי גם בתרבויות בהן מעודדים גברים לטפח את שיער בתי השחי שלהם, הנשים, לעומתם, מחויבות לגוף חלק ולאסתטיקה המתייחסת גם לבתי השחי) כמה דרכים להסרת שיער בית השחי. חלק מהשיטות הללו הן מהירות וקלות ומהירות יותר מחלופותיהן, אבל גם התוצאה שלהן, היא, לרוב, תוצאה קצרת טווח.

איזה שיטות הסרת שיער בבית שחי קיימות כיום?

גילוח – סכין גילוח או במכונה

אפשר, בוודאות, לומר כי מדובר בשיטת הסרת השיער הזמינה והנפוצה ביותר עבור מרבית הנשים והגברים, הנערות והנערים. בין אם הגילוח מבוצע באמצעות סכין הגילוח ובין אם מבוצע במכונה, נוסף לתוצאות קצרות-הטווח שהיא מספקת, הגילוח עלול לגרום אך להופעתן של תופעות מציקות אחרי גילוח, למשל קוצים דוקרניים בזמן צמיחת השיער מחדש או לפצעונים, שעלולים להפוך לבעיה רצינית בגלל השילוב בין הזיעה לאזור הרגיש בו אתם מבצעים את הגילוח. הוא, אולי, מתאים כפתרון דחק כשאתם ממהרים לחוף הים או לדייט, אבל לא ליותר מכך!

הסרת שיער בתי השחי בקרם הסרת שיער

מצד אחד, רגישותו המובנת של העור שבאזור בתי השחי, ומצד שני, הרכיבים הכימיים הממיסים את השערה המצויים בקרמים השונים להסרת שיער עלולים לגרום לשילוב בעייתי במיוחד, אפילו עבור אנשים שהקרם להסרת השיער אינו גורם להם לשום תופעה אלרגית, כאשר הוא משמש להסרת השיער מהרגליים, לדוגמה. גם במקרה זה, מדובר בפתרון קצר-טווח, שאמור להוות תחליף רק מעט יותר אלגנטי מגילוח.

הסרת שיער בשעווה

אמנם, מריטת שיער בשעווה משאירה את העור חלק לזמן רב יותר וניתן לעשות שעווה בבית באמצעות רצועות שעווה, אבל גם איתה, מגיעים החסרונות שאינם מועטים. בין החסרונות – חימום שעווה בבית עלול לגרום לכם לכוויות מחום וגרוע מכך, לכוויה כימית כתוצאה משעוות מקולקלת. בעוד שהטיפול המקצועי דורש מכם התייצבות קבועה, סדירה ותדירה במכון היופי, השיער שנתלש עלול לשוב לצמוח כשהוא רך ופלומתי ואינו מסוגל לעבור את העור, אלא נאלץ לצמוח מתחתיו (מה שמכונה "שערות הפוכות") מה שיכול לגרום לדלקת בזקיק השערה, ובנוסף – איך אפשר להתעלם (ורבאלית או בפועל) משטפי הדם העלולים לעטר את עורם של האנשים הרגישים, כשהסרת שיער בתי השחי המבוצעת בשעווה אינה מקצועית.

אפילציה במחט חשמלית

כאן, לכאורה, אנחנו עוסקים בשיטה שמתאימה לאזורים קטנים וכזו אשר מצליחה לשלב בין יעילותה לפרק הזמן הארוך יותר משיטות הסרת השיער הקודמות שאותן הזכרנו. אבל, יש לזכור כי בשיטה זו, המחשמלת כל אחת ואחת מהשערות באופן אינדיווידואלי, התהליך אורך זמן רב, והתחושה באזור עלולה להיות לא נעימה. השיטה מתאימה יותר לאזורים קטנים עם מיעוט השיער כגון הפנים.

הסרת שיער בלייזר בבית השחי

שיטה הסרת שיער בבית השחי בלייזר נחשבת כיום לשיטת הסרת השיער האופטימאלית. הסרת שיער בלייזר לנשים, הסרת שיער בבית השחי לנערות או הסרת שיער בלייזר לגברים – התוצאות שהשיטה מפיקה הן לטווח הארוך באופן משמעותי מתוצאותיהן של השיטות האחרות. בשל טכנולוגיה המתקדמת המפעילה את הלייזר, היא מתאימה באופן מיוחד להסרת השיער באזורים הרגישים כמו בתי השחי. הסרת שיער מבית השחי באמצעות לייזר, נחשבת, כיום, לשיטה האולטימטיבית להסרת השיער, לכל גבר שרוצה, אישה שמעוניינת או נערה שחפצה ליהנות מבתי השחי החלקים והאסתטיים שלהם לכל אורך השנה. ניתן לומר כי גם המגבלה היחידה שהייתה עד לא מזמן להסרת שיער בית שחי בלייזר – אי התאמתה לבעלי/ות עור כהה, הוסרה בזכות קצב התפתחות הטכנולוגיה, וכבר קיימים מכשירי לייזר שמתאימים גם לבעלי העור הכהה!

כמה תעלה לי הסרת שיער בבית השחי?

כשמדובר על בחירה בין השיטות המוצעות להסרת שיער בית שחי, ברור כי גם המחיר מהווה חלק אינטגרלי משיקולי הבחירה בין השיטות ואף לבחירה בין המכונים/הקליניקות השונים. יש לוודא שמדובר רק במכשיר לייזר מאושר, בעל תקן משרד הבריאות האמריקאי, האירופאי והישראלי, שהצוות כולל אנשי מקצוע מיומנים בפיקוח רפואי. וחשוב לוודא שהחברה יכולה לספק את השירות לו היא התחייבה במעמד סגירת החוזה

נגישות