תפריט

הסרת שיער בבית השחי – מדוע?

למרות שכשמדברים על הסרת שיער בלייזר, האזורים הראשונים שעולים בדעתנו הם הידיים והרגליים (אשר חשופים, במדינה הקטנה והחמה שלנו כמעט כל ימות השנה), ואילו בתי השחי נמצאים קצת פחות במודעות, מכיוון שהם מתגלים לציבור הרחב רק בקיץ בגופיות או בבגדי הים, למעשה, נושא הסרת שיער בית שחי רלוונטי לנו בכל ימות השנה, מאחר ומדובר באסתטיקה ובשמירה על ההיגיינה האישית שלנו. חוסר הנעימות החברתית של שיער בתי שחי מבצבץ מגופיה או בית שחי שאיננו חלק בזמן לבישת בגד ים הוא רק קצה הקרחון של הסיפור, הרבה מתחתיו יש את נושא השיער וההזעה.

בית השחי שלך "מריח"?

קבלו עובדה שבוודאי לא ידעתם עד כה – לזיעה שלנו, לכשעצמה, אין ריח!

הנה מידע קצרצר שיעזור לכם להבין במה מדובר (לא נגלוש ליותר מידי מונחים ביולוגיים, מבטיחים!). הגוף שלנו מכיל בין שניים לחמישה מיליוני בלוטות זיעה, המתחלקות לשני סוגים: בלוטות הזיעה האקריניות, אשר מפוזרות על פני כל עורנו ומטרתן להפריש זיעה כדי לקרר את הגוף בזמן שהטמפרטורה שלו עולה (למשל, בזמן פעילות גופנית מאומצת או במזג אוויר חם), והבלוטות האפוקריניות, אשר מצויות בזקיקי השיער שבקרקפת, במפשעה ובבתי השחי. הבלוטות הללו נכנסות לפעולה במצבים של סטרס, לחץ וגם עוררות מינית. בניגוד לבלוטות הזיעה האקריניות (המפרישות מלחים ומים), בלוטות הזיעה האפוקריניות מפרישות שומן וחלבון, ואטרקטיביים מאד כמזון לחיידקים. מאחר ובית השחי, ממילא, הוא לח ופחות מאוורר, החיידקים ניזונים מהזיעה האפוקרינית, מתרבים ומפיצים את הריח שאותו אנחנו מכירים כ"ריח זיעה".

מה רע בדאודורנט?

לא נפרוש בפניכם את כל היתרונות והחסרונות של הדאודורנטים למיניהם, ולא נכנס להשוואה בין הדאודורנטים האנטי־פרספירנטים (אשר חוסמים את בלוטות הזיעה ומזיקים להן) לבין הדאודורנטים ה"טבעיים" (שרק מציעים ריח משלהם להסוואה, אשר אמור לחפות על ריח הזיעה), אלא נאמר, כי, בשורה התחתונה, הדרך היחידה למנוע מהחיידקים לחגוג על ה"מזון" שמספקות להם הבלוטות האפוקריניות, הוא לנקות את האזור מהשיער שבו הם חיים ומתרבים – הסרת שיער בית שחי. וכאן, עומדות בפניכם (ובעיקר – בפניכן – כי אף בתרבויות בהן גברים מורשים לטפח בתי שחי שעירים, מזיעים, לחים ו"מריחים", נשים מחויבות לאסתטיקה גם של בתי השחי) מספר דרכים להסרת שיער בתי השחי. חלקן קלות ומהירות יותר, אבל התוצאות שלהן, לרוב, הן תוצאות לטווח הקצר.

שיטות הסרת שיער בבית השחי

גילוח בסכין או במכונה

שיטת ההסרה הנפוצה והזמינה ביותר למרבית הגברים והנשים, הנערים והנערות. בין אם בסכין הגילוח ובין אם במכונה, בנוסף לתוצאות לטווח הקצר שהיא מפיקה, עלולה השיטה לגרום גם לתופעות מציקות כמו קוצים דוקרניים בעת הצמיחה או לפצעונים, שהופכים לבעיה של ממש בשל הזיעה והאזור הרגיש בו מבוצע הגילוח.

הסרה בקרם להסרת שיער

רגישותו של העור באזור בית השחי, מצד אחד, והרכיבים הכימיים של הקרמים השונים להסרת שיער (אשר חריפים דיים על מנת להמיס את אזור השערה הנמצא מעל לעור) מצד שני, עלולים להוות שילוב בעייתי במיוחד, גם אצל אנשים שקרם להסרת שיער איננו גורם לשום תופעות אלרגיות אצלם, כאשר הם משתמשים בו להסרת שיער הרגליים, למשל. גם כאן, מדובר בפתרון לטווח הקצר.

הסרה בשעווה

אמנם, הסרת שיער בשעווה משאירה את העור חלק לזמן רב יותר, אבל גם לה, יש חסרונות לא מעטים. בין חסרונות אלה – חימום השעווה עלול לגרום לכוויות, טיפול מקצועי מצריך אתכם להתייצבות קבועה במכון היופי, השיער הנתלש עלול לשוב ולצמוח פלומתי ולא להיות מסוגל לחדור את העור אלא לצמוח מתחתיו (שערות "הפוכות"), וכמובן – שטפי הדם שעלולים להיגרם לאנשים רגישים, כאשר הסרת השיער בשעווה איננה מקצועית.

אפילציה (מחט חשמלית)

לכאורה, השיטה המתאימה לאזור קטן, שמצליחה לשלב גם יעילות לפרק זמן ארוך יותר מהשיטות הקודמות שהוזכרו. אבל, מדובר בשיטה שמחשמלת כל אחת מהשערות באופן פרטני, כך שהתהליך עלול לארוך זמן רב, מה שלא מומלץ באזור עדין כל כך.

הסרת שיער בית שחי בלייזר

פה הגענו לשיטת הסרת השיער האופטימלית – זאת מאחר והתוצאות שהיא מפיקה הן לטווח ארוך בהרבה מהתוצאות שמפיקות השיטות האחרות, וגם מכיוון שבשל הטכנולוגיה המתקדמת הנמצאת מאחוריה, היא מתאימה גם להסרת שיער באזורים רגישים כבתי שחי. הסרת שיער בית שחי בלייזר, נחשבת, כיום, לשיטת הסרת השיער האולטימטיבית, לכל מי שרוצה ליהנות מבתי שחי חלקים ואסטטיים בכל ימות השנה.

הסרת שיער בית שחי – מחיר ופרטים

כאשר מדובר על הסרת שיער בית שחי, מחיר מהווה חלק בלתי נפרד משיקולי הבחירה בין שיטות הסרת השיער וגם בין המכונים השונים. כאן, חשוב שלא להתפתות וללכת שולל אחרי הצעות מפוקפקות (שבינינו? מצויות בשפע באתרי האינטרנט השונים), אשר לא רק שלא תשגנה את התוצאות להם אתם מצפים, אלא אף עלולות להשאיר אתכם עם נזקים זמניים או מתמשכים בעור. חשוב לבדוק את רמת ההיגיינה של המכון המציע את טיפול הסרת שיער בית שחי בלייזר, ולא לשכוח לבדוק גם את השכלתם והתמחותם של המטפלים המבצעים את טיפול הסרת השיער עצמו. כך שבנוגע להסרת שיער בית שחי, מחיר הוא רק קריטריון אחד מיני קריטריונים רבים, אותם יש לקחת בחשבון בעת ההחלטה על המכון שמבצע את הסרת שיער בית שחי.

נגישות