תפריט

בעידן שבו כולנו עסוקים ביצירת תוכן ויזואלי לרשתות החברתיות, אין זה פלא שעלה הביקוש לניתוחי אף – גם בקרב בני נוער ואפילו ילדים.
צעירים רבים מביטים בעצמם בראי, בתמונות ובקטעי וידאו ואינם שבעי רצון מאפם. בין אם זה בשל גודל האף או צורתו ובין אם פשוט היו רוצים להיראות דומים ל…. (השלם את החסר).

ניתוח אף נותן מענה לשלל בעיות רפואיות ואסתטיות והוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים בישראל ובעולם. את הניתוח מבצעים בהרדמה מלאה בבית חולים פרטי, לאחר פגישת ייעוץ עם רופא מנתח פלסטי בעל ניסיון והמלצות בניתוחי אף.

מה ניתן לתקן בניתוח אף?

בניתוח אף ניתן לתקן בעיות רפואיות אשר גורמות להפרעה במעבר האוויר, ביניהן: סטיית מחיצת האף, קונכיות מוגדלות, ליקוי בתפקוד השסתומים ועוד.

כמו כן, ניתן לתקן שלל בעיות אסתטיות, למשל: נטייה של קצה האף לאחד הצדדים מה שמייצר מראה לא סימטרי, אף רחב או גדול, החלקת והקטנת גבנון האף, נחיריים רחבים ועוד.

מה גיל המינימום לניתוח אף?

ההמלצה הרפואית היא לנתח מטופלים מעל גיל 16 שכמעט והשלימו את תהליך הגדילה שלהם. כידוע, במהלך גיל ההתבגרות כל הגוף משתנה ומתפתח וזה כולל גם את תווי הפנים. כל עוד שמבנה הפנים משתנה, אין טעם לגשת לניתוח אף מפני שהשאיפה היא שהאף החדש יתאים באופן מושלם לפנים של המנותח.

יחד עם זאת, במקרה של ניתוח חירום בשל פגיעה משמעותית באף, ניתן לנתח גם ילדים צעירים. אך מדובר בניתוח מטעמים רפואיים ולא מטעמים אסתטיים.

מי מתאים לניתוח?

על מנת לבחון את התאמת המטופל לניתוח מתבצעת פגישת ייעוץ עם הרופא המנתח. הרופא ישאל שאלות פרטניות ויבחן את מבנה הפנים והאף. המטופל ישתף את הרופא בשאיפותיו מתוצאות הניתוח (אפשר ורצוי להגיע עם תמונות השראה) ואליהן יוכל הרופא להתייחס – האם "האף המושלם" שמבקש המטופל אכן מתאים לתווי הפנים שלו או שיש לבצע תיאום ציפיות מחודש, עד לשביעות רצון שני הצדדים.

מה חשוב לקחת בחשבון?

ראשית חשוב לבחור במנתח פלסטי בעל ניסיון ומומחיות בניתוחי אף.

ניתוח אף, כמו כל ניתוח אחר, כרוך במידה מסוימת של כאב ואי נוחות במהלך ההחלמה. את התוצאה הסופית של הניתוח ניתן יהיה לראות בחלוף מספר חודשים מיום הניתוח שכן הנפיחות יורדת בהדרגה והאף "מתקבע" בצורתו החדשה.

בני נוער אשר מבקשים לעבור ניתוח אף צריכים להיות בעלי בגרות מנטלית שתאפשר להם להצליח להכיל את השינוי במראה החיצוני שלהם.

חשוב שהרצון לגשת לניתוח יהיה אמיתי וכנה של המטופל ולא מושפע מתוך לחצים חיצוניים (למשל של הורים וחברים) או מתוך אופנה חולפת. תוצאות הניתוח יישארו לתמיד וחשוב שהמטופל יהיה שלם לגמרי עם הבחירה שלו.

רוצה לעבור ניתוח אף? אנו מזמינים אותך לתאם פגישת ייעוץ עם אחד המנתחים הפלסטיים של פרופורציה.

נגישות