תפריט

חומצה היאלורונית מצויה בגופנו ומסייעת בשמירה על לחות העור, ביצירת נפח ובעידוד יצירתם של חלבוני האלסטין והקולגן אשר תורמים למראה צעיר ורענן של העור. בדיוק מסיבה זו, קיים שימוש נפוץ בחומצה ההיאלורונית כדי למילוי נפחים, במיוחד באזורים שחסר בהם נפח. אחת הדוגמאות הבולטות לשימוש במילוי נפח, היא הזרקת חומצה היאלורונית בטיפול עיבוי ומילוי שפתיים.

טיפולי עיבוי ע"י הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים 

תחילה חשוב לומר, כי החומצות ההיאלורוניות עשויות להיבדל זו מזו; הן ברמת האיכות והן ברמת המחיר. הסיבה לכך נובעת מרמות ניקיון שונות אשר בהם החומצות מיוצרות במעבדות. LEVEL 3 נחשבת לרמת הניקיון הגבוהה ביותר.

מבחינת הליך הטיפול, הפרוצדורה היא פשוטה למדי: הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים. אך למרות שהטיפול הוא פשוט לכאורה, הוא עדיין מצריך מיומנות ומומחיות מאוד ספציפיות. על כן, חובה שהטיפול יתבצע על ידי רופא שעבר הסמכה באסתטיקה ויודע לעבוד עם חומצה היאלורונית.

לטיפול בהזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים – ישנם שני שלבים:

 1. אלחוש מקומי (הרדמה) באזור השפתיים.
 2. הזרקת חומר העיבוי היישר אל תוך השפה.

חוץ מחומצה היאלורונית – גם חומרים אחרים יכולים לשמש כאמצעי לטיפולי עיבוי. עם זאת, משום שמדובר בחומר המיוצר בטבעיות בגוף, החומצה ההיאלורונית נחשבת לבטוחה ביותר.

ע"י שימוש בחומרים המופקים מחומצה היאלורונית, ניתן לעבות שפתיים דרך יצירת נפח עבורן. כמו כן, ניתן לעצב מחדש את מראה השפתיים ולהעניק להן נפח. טיפולי ההזרקה באמצעות חומצה היאלורונית אינם אורכים זמן רב. בממוצע, טיפול אחד לוקח בין עשרים דקות לחצי שעה (במקסימום).

חומצה היאלורונית לשפתיים – יתרונות 

מראה שפתיים עבות ומלאות נחשב ליפה ואסתטי. דרך שימוש בחומצה היאלורונית – ניתן להשיג את המראה הזה במהירות וביעילות. כפי שכבר ציינו, חומצה היאלורונית הא חלבון הנמצא בגופנו בצורה טבעית. עוד ציינו, כי ככל שמתבגרים, כמות החומצה ההיאלורונית בגופנו הולכת ופוחתת. בין היתר, זה מוביל למצב של יובש בשפתיים ולאיבוד הנפח הטבעי שלהן.

שפתיים יבשות
בתמונה: שפתיים יבשות (קרדיט: PixaBay).

ומכאן – אלו הם היתרונות של טיפולי עיבוי שפתיים על ידי הזרקת חומצה היאלורונית:

 • משום שחומצה היאלורונית היא חומר אורגני המצוי בטבעיות בגוף, היא עדיפה על פניהם של חומרים אחרים (כגון סיליקון ובוטוקס) לטיפול בבעיות בשפתיים.
 • העובדה כי חומצה היאלורונית היא חומר טבעי הופכת את השימוש בה לבטוח במיוחד. בניגוד לחומרים אחרים – יש לה מינימום תופעות לוואי (אם בכלל).
 • בהשוואה לחומרים אחרים, הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים תעניק להם מראה טבעי יותר.
 • תוצאות הטיפול באמצעות חומצה היאלורונית – ניכרות ומחזיקות למשך תקופות זמן ממושכות. כך למשל, בעוד תוצאות הבוטוקס (שהוא אינו חומר טבעי) תחזקנה בממוצע בין 3-4 חודשים, תוצאות הטיפול באמצעות החומצה ההיאלורונית תישמרנה במשך חצי שנה (לפחות).
 • בתום הטיפול – ניתן לחזור אל שגרת היום באופן מיידי.

האם מעבר להזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים – ניתן להשתמש בה בטיפולי פנים אחרים?

כן. מעבר לשימוש בחומצה ההיאלורונית כחומר מילוי לעיבוי השפתיים, ניתן לנצל ולהשתמש בה כאמצעי אפקטיבי עבור מגוון טיפולי אנטי-אייג'ינג ("נגד הזדקנות") בפנים. בין היתר, מדובר בטיפולים כגון מילוי והעלמת קמטים, שיפור מראה העור ומילוי נפחים באזורי הלחיים. קראו עוד כאן על חומצה היאלורונית למילוי קמטים.

הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים – דגשים חשובים לפני שמתחילים טיפול

טיפול באמצעות חומצה היאלורונית לשפתיים נחשב אומנם ליעיל ובטוח מאוד. עם זאת, בטרם הטיפול, חובה להתמקד במספר נקודות חשובות:

 • מי מבצע את הטיפול – ודאו כי הגורם אשר מבצע את הזרקת החומצה הינו רופא בעל רישיון. אם לא תדאגו לעשות זאת, אתם פשוט מסכנים את בריאותכם!
 • וידוא של איכות החומר המוזרק לשפתיים – ראשית, ודאו כי מדובר במזרק חדש המגיע באריזתו המקורית אשר עליה מוטבע בבירור שמו של היצרן. ככל שמדובר במותגי איכות, הם תמיד יעמדו בתקנים המחמירים של משרד הבריאות בישראל, של ה – F.D.A (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) ושל ה – C.E (תו התקינה האירופאי).
 • פערי מחירים בין מזרקים שונים – בטיפולי הזרקה של חומצה היאלורונית לשפתיים המחיר הוא סממן מרכזי לזיהויים של חומרים איכותיים. מחירים נמוכים מדי מעידים בהכרח על איכות חומרים פחותה יותר (ולהיפך כמובן).
 • פיקוח על תהליכי הטיפול – ישנם המון מקומות בישראל המציעים לאנשים לבצע טיפולי פנים (לרבות טיפולי שפתיים תוך שימוש בחומצה היאלורונית). חשוב שתחפשו אחר מוסדות יציבים ובעיקר בעלי שם בתחום טיפולי השפתיים. במקומות כגון אלה – לא יחפשו לעשות עליכם "רווח מהיר". וכך תוכלו לדעת, בוודאות של 100%, שיעשו הכול על מנת להעניק לכם את הטיפול הטוב ביותר, תוך עשיית שימוש בחומרים האיכותיים ביותר שקיימים.
 • הכרה ולמידה של סיכונים פוטנציאליים בתהליך הטיפול – ככלל, הזרקת חומצה היאלורונית לשפתיים נחשבת לטיפול יעיל ובטוח. לצד זאת, חשוב שתהיו מודעים לכלל תופעות הלוואי/האלרגיות/הרגישויות וכו' אשר עלולים לנבוע כתוצאה מתהליך הטיפול. כדי שזה יוכל לקרות, הגורם שעתיד לטפל בכם מחויב למסור לכם את כלל המידע בנושא.

בסופו של דבר, כולם רוצים להיראות ולהרגיש חיוניים יותר, ואין כל ספק כי טיפולי חומצה היאלורונית לשפתיים – הם דרך אחת להגשים זאת. אך תמיד חשוב לזכור: לפני שמתחילים טיפול – מתייעצים עם גורם מקצועי, מיומן ומוסמך.

בהצלחה!

נגישות