תפריט

הגדלת חזה והנקהאז מה באמת קורה לשדיים לאחר ההגדלה? מה הצעירות של היום צריכות לקחת בחשבון לפני שהן ניגשות להליך ומה עדיף – להגדיל את החזה אחרי שסיימנו עם לידות והנקות או לפני?

שתלי סיליקון הם מוצר רפואי לכל דבר, המבוסס על פיתוחים טכנולוגיים מורכבים פרי פיתוח של קרוב ל- 50 שנה. השתלים מיוצרים בתנאי ייצור מוקפדים, עוברים בדיקות איכות מחמירות ומפוקחים על ידי רשויות התקינה הרפואית כמו ה-FDA וה-CE, ומשתתפים במחקרים קליניים ארוכי-טווח.

כמו כל הליך רפואי אחר, ניתוח פלסטי מתחיל בפגישת ייעוץ עם הרופא המטפל. גם אם את עדיין לא חושבת על הקמת משפחה נושא ההנקה לא עומד מבחינתך על הפרק נכון לפגישת הייעוץ, חשוב שתזכרי להיות פתוחה לנושא, כיוון שייתכן ובבוא העת, דווקא תהיי מעוניינת להניק והנושא לפתע יקבל חשיבות.

יחד עם פרמטר זה, ייקח הרופא בחשבון נתונים נוספים כמו מבנה נוכחי של השד ופרופורציות הגוף הכלליות שלך, לעומת מראה השד הרצוי שלאחר הניתוח. לאור כל זאת, ימליץ המנתח על גודל ומבנה השתלים המומלץ למידות גופך ולא פחות חשוב, על שיטת הניתוח המומלצת.

נשים רבות לא מודעות לעובדה שכיום המנתחים הפלסטיים לא מחדירים את השתל אל תוך רקמת השד בכלל! השתלים אינם נוגעים בצינוריות או בלוטות החלב ואין שום פגיעה בפנים השד – כלל ועיקר, כך שכל אישה החפצה בכך, תוכל להניק את תינוקה ללא כל חשש או קושי, נהפוך הוא – ישנם מקרים בהם אפילו ניתן לומר כי להגדלת החזה ישנם יתרונות עבור נשים מניקות.
כך לדוגמה, נשים להן פטמה שקועה למשל, תשמחנה לדעת שהכנסת השתל אל השד דווקא תגרום לפטמה השקועה לבלוט החוצה ובכך, יקל הדבר על ההנקה והיא תהפוך פשוטה ונוחה יותר.

כללי הברזל של מומחי פרופורציה בכל הנוגע להגדלת חזה והנקה:

  • על מנת שתוכלי להיות בטוחה שגודל השתל שאת מעוניינת בו אכן יתאים למידותיך, סמכי על הרופא שימליץ לך על הגודל המיטבי עבורך ועל עיצובו של השתל עצמו, זאת לאור הראייה קדימה הקשורה בכך שהשדיים מתמלאים חלב וגדלים בעת ההריון ולאחריו.
  • שתל סיליקון גדול מידי, עלול לגרום למראה חסר פרופורציה בתקופת ההיריון ובתקופה שלאחר הלידה ומשך תקופת ההנקה ואף לגרום לתופעות לוואי נוספות כמו כאבי גב.
  • באופן כללי, חשוב שהאישה תהיה שותפה מלאה לכל התהליך ותדע להיות בעלת דיעה על גופה מצד אחד ולהבין את השיקולים וההמלצות של הרופא, מן הצד המקביל. בסופו של דבר חשוב שתתייעצי עם נשים שעשו הגדלת חזה והיניקו לאחר מכן עם השתלים, על מנת שתוכלי להחליט באיזה מועד יהיה לך הכי נכון לבצע את ההגדלה.
  • כל ניתוח טומן בחובו סיכונים מסוימים. ניתוח הגדלת חזה אינו יוצא מן הכלל. יחד עם זאת, חשוב שתדעי כי מדובר באחד מהניתוחים הנפוצים ביותר ברפואה המודרנית (מיליונים של ניתוחים כאלה ברחבי העולם בכל שנה) והודות לכך מדובר בניתוח הזוכה, בהתמדה, לשכלולי טכניקות, התמקצעות של רופאים ותופעות הלוואי יורדות למינימום האפשרי. כשאת מניקה את תינוקך עם שתלי סיליקון, היי סמוכה ובטוחה שהוא יונק חלב אם בלבד- ואין קשר בין תוך השתל לצינוריות החלב.

בואי לקרוא עוד על ניתוח הגדלת חזה.

נגישות