תפריט

ככל שאנו מתבגרים, העפעפיים שלנו נעשים שמוטים יותר. במצב כזה, העיניים נראות נפוחות ועייפות ומראה הפנים נראה מבוגר הרבה יותר בדיוק לשם כך קיים ניתוח הרמת עפעפיים שמטרתו היא לתקן את רפיון העור הן מעל העין (העפעפיים עליונים) והן מתחת לעין (עפעפיים תחתונים).

ככלל, ניתוח הרמת עפעפיים הוא בין ניתוחי האסתטיקה השכיחים ביותר. הוא מאפשר להעניק לעיניים מראה צעיר וחיוני ולהעלים את המראה המבוגר והעייף.

כך מתבצע ניתוח הרמת עפעפיים

זמן הניתוח הוא בין 45 דקות לשעתיים. כאשר מדובר בהרמת עפעפיים עליונים (האזור שמעל העין), אורך הניתוח הוא כ- 45 דקות. במהלך הניתוח מבצעים חתך בכפל הטבעי של העין אשר דרכו מסירים שקיות שומן ועור. בהמשך מתבצעת מתיחה של השריר ביחד עם עודפי העור.

כאשר מדובר בהרמת עפעפיים תחתונים, אורך הניתוח הוא כשעה וארבעים דקות. במקרה זה, הניתוח יכול להתבצע בשני אופנים:

  • על ידי חתך חיצוני מתחת לריסים (באזור הקמט הטבעי של העין) והסרת עודפי שומן ועור.
  • על ידי הוצאת שקיות שומן דרך פנים העפעף – ללא כל צורך בתפרים (שיטה זו נחשבת כיום לנפוצה יותר בין השתיים).

באופן כללי כאשרמטפלים בעפעפיים עליונים ותחתונים יחד, אז מבצעים תחילה ניתוח בעפעפיים העליונים.

באילו מקרים ניתן לשקול את ביצוע הניתוח?

כאמור, מראה עפעפיים שמוטים גורם לעיניים להיראות עייפות ומבוגרות יותר. אם אתם סובלים מאחת (או יותר) מן התופעות הבאות – ניתוח הרמת עפעפיים הוא בהחלט אופציה עבורכם:

  • עפעפיים עליונים שנראים כמו שקים (עפעפיים נפוחים מאד)
  • עודפי עור משמעותיים אשר חוסמים את שדה הראייה
  • עפעפיים תחתונים עם מראה נפול הגורמים לחשיפתו של לובן העין מתחת לקשתית (שזה החלק הצבעוני של העין)
  • תופעה של שקיות כבדות מתחת לעיניים

אנשים שמראה אסתטי חשוב להם, והוא הסיבה העיקריתשלהם לניתוח, נוהגים לעבור אותו לצד ניתוחים אסתטיים נוספים כגון מתיחת פנים, פילינג והרמת גבות.

כמה זמן לוקח להחלים מהניתוח?

לרוב ניתוח הרמת עפעפיים מתבצע באשפוז יום במרפאות בתי החולים או במרכזים רפואיים מאושרים. לאחר תהליך התאוששות הנמשך כשעתיים, אתם כבר יכולים לחזור הביתה. חשוב לנו שתדעו שכדאי שיגיע אדם קרוב (משפחה, או חברים) שילווה אתכם, ואף מומלץ שבלילה לאחר הניתוח יהיה עמכם מלווה שישאר להשגחה.

בסיום תהליך הניתוח יסופקו לכם משחת סיכוך וטיפות עיניים על מנת לשמור על העיניים מפני התייבשות. במידה מסוימת, המשחה עשויה לגרום לטשטוש קל בראייה. עם זאת, מדובר במצב זמני בלבד. כמו כן, עלולות להיות תופעות לוואי כגון ראייה כפולה ועיניים דומעות ורגישות לאור, אך מדובר בתופעות זמניות בלבד – אשר תחלופנה מאליהן תוך פרק זמן קצר.

בנוסף, בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח יש להימנע מלבצע פעולות כגון: הרמת משאות כבדים, פעילות אירובית מאומצת, ריצה, אימוני כוח בחדר כושר, רכיבה על אופניים, שחייה ועוד. במהלך השינה יש להרים את הראש אל גובה בית החזה ולפעול על פי הנחיות הרופא המנתח. בכל מקרה של החמרה (למשל – כאבים עזים באזור הניתוח), יש לגשת מיידית לרופא.

הכנות ובדיקות מקדימות לפני ניתוח הרמת עפעפיים

לפני שניגשים לניתוח, יש לקבוע פגישת ייעוץ והתאמה אל מול המנתח הפלסטי. לפגישה זו ישנן מספר מטרות חשובות:

  • בחינת ההיסטוריה הרפואית: כמצופה ממנו, המנתח הפלסטי חייב להכיר כל מחלה או בעיות רפואיות משמעותיות (קיימות או כאלו שהיו קיימות בעבר) אצל כל מועמד ומועמדת פוטנציאליים לניתוח הרמת עפעפיים (למשל – מחלות לב וכלי דם, בעיות בבלוטת התריס, סכרת וכו'). בנוסף, עליו לקבל מידע מפורט על בעיות הקשורות בעיניים כגון גלאוקומה, רגישויות ואלרגיות, יובש בעיניים ועוד. מעבר לכך, המנתח יצטרך לקבל מידע על כלל התרופות שמטופליו נוטלים. הסיבה לכך היא שישנן תרופות מסוימות אשר עלולות להוביל לסיבוכים לאחר הניתוח.
  • ביצוע בדיקה גופנית: כחלק מההכנה לניתוח, יש לבצע בדיקות מקיפות אצל הרופא המנתח. בין היתר, הבדיקות כוללות בדיקת ראייה, בדיקה של תנועת העיניים, בדיקת היכולת לייצר דמעות ובדיקה של העפעפיים עד אזור הגבות. לפני שניגשים לניתוח בפועל, יש להצטייד ולהגיע עם חוות דעת נוספת מרופא עיניים.
  • צילומים מקדימים של העפעפיים: על מנת לתכנן את מהלך הניתוח ולהעריך את השפעותיו לטווח הארוך, הרופא המנתח מבצע צילומים של העפעפיים.

תיאום ציפיות: על מנת למנוע, חלילה, מצב שמטופלים יצאו מאוכזבים, הרופא המנתח יקיים מול המטופל תיאום ציפיות. זה בדיוק המקום לבוא ולומר למטופלים אם הציפייה שלהם תוכל, או לא תוכל להתממש במציאות

לסיכום, הרמת עפעפיים מעניקה לעיניים מראה צעיר ורענן ומעלימה באופן מושלם ואלגנטי את מראה העיניים השמוטות והעייפות. לצד זאת, לפני שניגשים לניתוח, יש לקבוע פגישת ייעוץ והתאמה אל מול גורם מקצועי מוסמך ומיומן.

בהצלחה!

נגישות