תפריט

האם ניתוח הרמת עפעפיים מתבצע בו זמנית בשתי העיניים?

ניתוח עפעפיים שייך לסוג ניתוחים פלסטיים אשר מאפשרים גמישות – ניתן לבצעו בשתי העיניים גם יחד, וכמו כן ניתן לטפל רק בעפעפיים העליונים, התחתונים, או בשניהם, על פי המלצת הרופא.

על מנת שניתוח עפעפיים יצליח, יש טיפול נוסף שכדאי לבצע?

הכל תלוי בתוצאה אותה רוצים להשיג ובעצתו המקצועית של הרופא; במקרים מסוימים ניתן לשקול שילוב של מתיחת פנים עם ניתוח הרמת עפעפיים, מילוי עין שקועה או הרמת גבות בהתאם לצורך- וזאת לאחר ייעוץ מוקדם עם הרופא המטפל.

האם אוכל להתאפר ולחזור לעדשות המגע שלי לאחר ניתוח עפעפיים?

כמובן, לאחר תום תקופת ההחלמה מהניתוח ובהתאם לאישור מהרופא המנתח לאחר הביקורת ניתן לחזור להתאפר, להשתמש בעדשות מגע וכו'. המטרה בניתוח עפעפיים היא לשפר את המראה ולהרחיב את שדה הראייה ובכך להשפיע באופן חיובי על איכות החיים תוך כדי האפשרות למטופל לחזור לשגרת חייו.

עבור מי מיועד ניתוח הרמת עפעפיים?

ניתוח עפעפיים יכול לתת מענה ממוקד ומיטבי לכל הסובלים מתופעה של צניחת העפעף באופן המסב נזק לראיה, או שבא לידי ביטוי בצורה אסתטית (מראה עייף ומבוגר) וזאת בהתאם לפגישת ייעוץ מקדימה עם הרופא המטפל.

כיצד אוכל לדעת האם אני זקוק לניתוח הרמת עפעפיים?

ברוב המקרים כאשר ישנם עודפי עור המשתפלים אל העין- ישנו בצורך לבצע הרמת עפעפיים על מנת להסירם וזאת בכדי למנוע הפרעה לראייה ולשפר את המראה. מעבר לכך, בכל מקרה בו המטופל חש רצון להיראות צעיר יותר וניתוח עפעפיים יכול לשפר משמעותית את המראה ולהעניק לו מראה צעיר יותר. בכל מקרה נדרשת פגישת ייעוץ מקדימה עם הרופא.

מאיזה גיל ניתן לבצע הרמת עפעפיים?

אין למעשה גיל מסוים שניתן להצביע עליו כעל מומלץ לביצוע ניתוח עפעפיים. כמו בהרבה ניתוחים פלסטיים, הניתוח מבוצע בהתאם למצבו של המטופל, שנגזר מגורמים רבים ביניהם אורח חיים, גנטיקה ועוד. ישנם אנשים שחווים צניחת עפעפיים ו"שקיות" מתחת לעיניים כבר בגיל 30 ואילו אחרים ייהנו ממראה מתוח גם אחרי גיל 50, כך שמאוד תלוי במראה העיניים. לפיכך הדבר המומלץ ביותר הוא להגיע לפגישת ייעוץ עם רופא ולהחליט יחדיו מה הפתרון המתאים.

האם אפשר לבצע הרמת גבות במהלך הרמת עפעפיים?

בהחלט כן, תלוי בנחיצות. כמו ניתוחים פלסטיים רבים, גם בניתוח עפעפיים אפשר לשלב פרוצדורה נוספת, אם הדבר מתאפשר. ישנם מטופלים שעבורם ימצא הרופא לנכון לבצע גם הרמת גבות בעת ניתוח הרמת עפעפיים וישנם מטופלים שאינם זקוקים להרמת גבות וניתן להעניק להם מראה רענן וצעיר יותר בעזרת הרמת עפעפיים בלבד.

נגישות