תפריט

שוקלות לעבור ניתוח הקטנת חזה? הנה 12 עובדות שאולי לא ידעתן הנוגעות אליו:

עובדה #1

עפ"י רוב, ניתוח הקטנת חזה מתבצע רק לאחר שהאישה מגיעה לבגרות מלאה (החל מגיל 18). בחלק מן המקרים, נשים תעדפנה לעבור את התהליך רק לאחר סיום תקופת ההיריון.

עובדה #2

ניתוח הקטנת חזה מבוצע בהרדמה מלאה. ברוב המקרים, משך זמן הניתוח הוא כ-3 שעות. תחילה מתבצעת הסרה חלקית של רקמת השד כאשר המטרה היא להפחית ממשקלו. כמו כן, מתבצעות הקטנות של קוטר העטרה (האזור שמסביב לפטמה) ושל כמות מעטפת העור. בסיום הניתוח, היקף ומידת השד יוקטנו והוא יהפוך להיות מוצק, מורם ומעוצב יותר.

עובדה #3

בניגוד לניתוחי הגדלת חזה, ניתוחי הקטנת חזה משאירים יותר צלקות (בעיקר סביב אזור העטרה) המשתפלות כלפי מטה ולעיתים מגיעות עד לאזור הכפל התת-שדי.

עובדה #4

לנשים הסובלות מבעיה של עודף משקל ההמלצה היא לבצע הורדה במשקל לפני הניתוח.

עובדה #5

לפני שניגשים לניתוח הקטנת חזה, יש לבצע בדיקות מקדימות ולפעול באופן הבא:

  • ביצוע בדיקות דם מקיפות הכוללות ספירת דם, כימיה מלאה ובדיקת תפקודי קרישה של הדם.
  • ביצוע צילום חזה, בדיקת אק"ג וביצוע בדיקת ממוגרפיה (רלוונטי עבור נשים אשר עברו את גיל 40).
  • אי נטילת תרופות מדללות דם.
  • אי נטילת תוספי מזון אשר עשויים להשפיע על תהליך קרישת הדם.

עובדה #6

ניתוח הקטנת חזה הינו הליך ניתוחי כירורגי לכל דבר. כמו בכל פעולה מן הסוג הזה, הוא אינו חף לחלוטין מסיכונים. במקרים מסוימים, עשויים להתפתח זיהומים, דימומים ומצבים של שינויים בתחושה באזורי השד והפטמה (אובדן תחושה זמני או תחושת יתר).

עובדה #7

בסיום הניתוח, יש צורך לשהות בחדר התאוששות למשך שעה עד שעתיים . במקרים מסוימים, יש צורך להישאר בהשגחה מיוחדת. בכל מצב בו יורגש כאב כלשהו, ניתן לתת למטופלת משככי כאבים. כעבור 7-10 ימים, תתבצע הביקורת הראשונה שלאחר הניתוח. במידת הצורך, התפרים יוסרו בטווח הזמן הזה (אם כי בדרך כלל משתמשים בתפרים נמסים המתכלים מאליהם). מבחינת חזרה לשגרה – ניתן לחזור לפעילות מלאה בתוך שבועיים מיום הניתוח.

עובדה #8

לאחר הניתוח מומלץ להתנהל באופן הבא:

  • להימנע (לחלוטין) מפעילות גופנית מאומצת במשך חודש אחד.
  • להקפיד על רחצה יסודית ולטפל בפצעים שלאחר הניתוח (בהתאם להוראותיו של הרופא המנתח).
  • בכדי לסייע לשדיים לקבל את צורתם הסופית, יהיה צורך בלבישת חזייה רפואית במשך שבוע-שבועיים.

עובדה #9

את הניתוח ניתן לבצע לאחר התפתחות מלאה של השדיים (על פי רוב- החל מגיל 18).

עובדה #10

ברוב המקרים, בניתוח הקטנת כזה קיימת התערבות הקשורה בצינוריות החלב והבלוטות. מסיבה זו, אין אפשרות לבצע הנקה לאחר הניתוח.

עובדה #11

מידת ההקטנה המקסימאלית של החזה תלויה במספר גורמים: גודל השדיים, מצבה הבריאותי של האישה וכמובן – רצונה האישי. בטרם ביצוע הניתוח, הרופא מבצע על כך תיאום ציפיות מול המטופלת.

עובדה #12

בהשוואה לניתוחים אסתטיים אחרים, מידת הכאב לאחר הניתוח היא פחותה יותר. אצל חלק מהנשים, התהליך עובר ללא כאבים או עם תחושת כאב מועטה. לצד זאת, אין זה אומר כי לאחר הניתוח ניתן לקיים שגרה רגילה במלואה (כגון פעולות מאומצות, ספורט, הרמת משאות כבדים וכו'.)

 

לסיכום

בסיכומו של דבר מטרתו של ניתוח הקטנת חזה היא לתת מענה בשני אופנים: האחד הוא מראה אסתטי שנשים תהיינה מרוצות ממנו והשני הוא להקל עליהן במידה שהיקף החזה מטריד אותן (בגלל כאבים, אי נוחיות או הכבדה של משקל החזה על גופן). בכל אופן, לפני שניגשים לניתוח, יש לקבוע פגישת ייעוץ והתאמה אל מול גורם מקצועי מנוסה ומוסמך.

 

בכל שאלה או צורך בייעוץ הנוגעות לניתוחי הקטנת חזה, אתן יותר ממוזמנות לפנות אלינו וצוות המומחים שלנו ישמח לסייע לכן בהקדם.

שלכן,

צוות המומחים לטיפולים אסתטיים של רשת מרפאות "פרופורציה"

נגישות