תפריט

עובדה #1:

ככל שחולף הזמן ואנו מתבגרים בגיל, מתרחשים אובדן נפח רקמות ושומן והיחלשות הדרגתית של שרירי הפנים. בסופו של דבר, זה גורם לפנים להיראות מקומטות ונפולות מה שיכול להוות סיבה לביצועו של ניתוח מתיחת פנים.

עובדה #2:

כאשר נפח הרקמות של הפנים פוחת, מתרחשים למעשה כמה דברים:

  • מתרחש דילול חומר בעצמות וביכולת הספיגה שלהן וזה גורם להיווצרות של מראה פנים "חלול".
  • עור הפנים "נכנע" לכוח המשיכה וגורם לשינוי ניכר במבנה הפנים; ממבנה פנים מעוגל ומלא הפנים נעשות ארוכות ומלבניות.
  • מתרחשת התרופפות הדרגתית של הרצועות התומכות בפנים (רצועות שהתפקיד שלהן הוא קיבוע העור לרקמות תת עוריות). במצב כזה נוצרים קפלי עור כמו האלו שמופיעים בין אזורי האף והפה או בין הפה לאזור הסנטר.
  • סיבי האלסטין והקולגן (חלבונים המעניקים חוזק וגמישות לרקמות הגוף) פוחתים בכמות ויורדים ברמת האיכות. במצב זה, נגרמת פגיעה במרקם העור ובמיצוקו (כלומר, כבר אינו מתוח, נקי וזוהר) מה שמוביל להיווצרותם של קפלי עור באזורים כמו צוואר, פנים, מתחת לקו הלסת ובאזורים נוספים.

עובדה #3:

בשלבים פחות מתקדמים של תהליך ההזדקנות, אפשר ללכת על טיפולים אסתטיים אחרים כגון הזרקת חומצה היאלורונית למשל (שזו קבוצת חומרים טבעית בגוף אשר פוחתת בכמות ככל שאנו מתבגרים). אופציה נוספת במקרה הזה הינה הזרקת חומרי מילוי.

עובדה#4:

בעת ניתוח מתיחת פנים, הרופא מבצע הפרדה עורית (של העור) מרקמות הפנים והצוואר. הפעולה מתבצעת ע"י ביצוע חתכים בסמיכות לקו השיער העוברים לאורכה של קדמת האוזן ועד לחלקה המרכזי. בנוסף, החתכים סובבים את האזור של תנוך האוזן ומתעקלים מאחור אל תוך קו השיער. בהמשך התהליך, מתבצע הידוק של רקמות החיבור הנמצאות מתחת לעור (פעולה זו תתבצע עפ"י תכנון המותאם למבנה פניהם של המטופל/ת).

עובדה #5:

במידה שקיים רפיון שרירים בצוואר (מצב המוכר כ- "מיתרים אורכיים") תתבצע באזור זה פעולה של שאיבת שומן. בנוסף, במידת הצורך, תתבצע הזרקת שומן באזורים שונים של הפנים כגון האף, השפתיים, הלחיים ובאזור שבין האף לפה.

עובדה #6:

ניתוח מתיחת פנים עשוי לארוך בין שעתיים לחמש שעות. משך הזמן המדויק כמובן, יהיה תלוי במצבם הרפואי של המטופלים וברמת המורכבות של פעולות הניתוח.

עובדה #7:

עם סיום הניתוח, יש צורך להישאר את הלילה למטרת השגחה בלבד. במקרים מסוימים, הניתוח עשוי לגרום לכאב אך ניתן לטפל בכך ביעילות מקסימאלית על ידי נטילת משככי כאבים. מעבר לכך, יתכנו תופעות כגון נפיחויות וסימנים כחולים מנוקדים אך מדובר בתופעות החולפות במהרה.

עובדה #8:

כדי לזרז את תהליך ההחלמה, מומלץ לשכב במיטה עם ראש מורם וצוואר זקוף. בנוסף, כ-24 שעות לאחר הניתוח, יש לנקות בעדינות את אזור התפרים באמצעות מים פושרים. בשבועיים הראשונים שלאחר הניתוח כל הסימנים הפיסיים (כגון שטפי דם) אמורים להיספג בגוף ולהיעלם.

עובדה #9:

הצלחת הניתוח תלויה בראש ובראשונה – ברופא שמבצע אותו. לצד זאת, אורח חיים בריא והקפדה יסודית על שמירה של עור הפנים יכולים לשמר את אפקטיביות הניתוח למשך שנים רבות (בין היתר, מדובר בהימנעות מעישון, חשיפה ממושכת לשמש והקפדה על תזונה נכונה ובריאה).

עובדה #10:

לפני שניגשים לניתוח – יש לקבוע פגישת ייעוץ והתאמה אל מול גורם מקצועי מוסמך. במהלך הפגישה הזו יתבצעו בדיקות חשובות:

  • בדיקות מקיפות של כל אזור הפנים.
  • בחינה יסודית של מצב גמישות העור.
  • בדיקה מדוקדקת של אזורים שונים בפנים בהם קיימת צניחה משמעותית של רקמות עור.

עובדה #11:

ניתוח מתיחת פנים אינו מתאים לכל אחד (או אחת). רק לאחר פגישת ייעוץ והתאמה מול מומחה – ניתן לקבוע זאת בוודאות.

אז מה היה לנו?

ניתוח מתיחת פנים הוא ניתוח אסתטי המאפשר לנו "להשיב מלחמה זמנית" לאיתותי הזמן. במקום שניכנע למראה פנים מבוגר ועייף, אנו יכולים לגרום לעור הפנים להיראות צעיר יותר (ב10 ואפילו ב15 שנה!). מה שכן, ואת זה תמיד חשוב לזכור – יש לקבוע פגישת ייעוץ והתאמה אל מול גורם מקצועי מוסמך לפני שמחליטים לבצע את הניתוח.

נגישות