תפריט

למי מתאימה הסרת השיער מאזור הבטן?

בנוגע להסרת שיער מהבטן חשוב לציין, כי בניגוד לסברה הרווחת, שזאת מנת חלקם של גברים בלבד, גם נשים סובלות מהתופעה. החשיבה המודרנית שגוף האישה צריך להיות חלק, גורם לנשים רבות להסיר שיער מיותר מרב האזורים החשופים והבטן כלולה ביניהם, במיוחד בתקופת הקיץ. יחד עם זאת, גם גברים כבר הבינו שדילול השיער באזור הבטן, או הסרתו לחלוטין, תורם למראה אסתטי יותר. לאלו העוסקים בספורט ובעלי שרירים וקוביות בבטן, יש רצון להיפטר משיער גוף מיותר באזור.

מתי לא כדאי להסיר שיער מהבטן?

שיעור יתר אצל נשים קיים ממספר סיבות, שהמרכזית בהן היא חוסר איזון הורמונלי זמני או מתמשך. שינויים ברמת ההורמונים בגוף, כמו אלה החלים בגיל ההתבגרות, בהיריון או בגיל המעבר עלולים לגרום להופעתו של שיער יתר בגוף. למרות הדחף המיידי להסיר את שיער המיותר, מומלץ להמתין עד להשגת האיזון ההורמונלי (למשל, לסיומו של גיל ההתבגרות) ורק אז, לבצע טיפולי הסרת שיער לצמיתות. עד להגעה לאיזון הורמונלי, עדיף לבצע הסרת שיער בשיטות אחרות, כגון גילוח ודומיו.

השיטות להסרת שיער מהבטן

קיימות מספר שיטות להסרת שיער מאזור הבטן, הנגישות והזולות שבינהם הם, באמצעות קרם או גילוח, אך יש לקחת בחשבון תופעת לוואי לא נעימה שבה תיתכן הופעה של זיפים קצרים ומציקים ואף פיצעונים כתוצאה מגילוח האזור. שיטה נוספת, אשר מומלץ לבצע ע"י איש מקצוע, למרות שניתן לבצע גם באופן עצמאי בבית, היא הסרת שיער באמצעות שעווה או באמצעות תערובת מקורמלת של סוכר מים ולימון. מיותר לציין כי, טיפול זה כרוך בתלישה השיער ועל כן, חוויה זאת אינה נעימה במיוחד. השיטה הפופולרית ביותר אשר גם מבטיחה תוצאות ארוכות טווח, דורשות טיפול של איש מקצוע בעל השכלה או הכשרה מתאימה לכך- היא הסרת שיער בלייזר. כאן, קרן הלייזר משמידה את זקיקי השערה מן השורש. כדי להגיע לתוצאות המיטביות יש צורך בסדרת טיפולים. יש לחדד, כי האזורים בהם מתבצעת הסרת השיער יכולים להיות נקודתיים כגון: פס הטבור, פס הבטן, פס מורחב – לצידי הטבור או כל אזור הבטן אופן מלא.

טיפים לבחירת שיטת הסרת השיער מתאימה

לפני שנחליט איזה שיטה מתאימה לנו להסרת שיער מהבטן, יש לשקול כמה קריטריונים אשר צרכים להשפיע על בחירתנו:

איזון הורמונלי

מומלץ להמתין לסיום גיל ההתבגרות ההורמונלית- כשנתיים לאחר קבלת המחזור או שלושה חודשים לאחר הלידה. כל עוד רמת ההורמונים בגוף אינה מיוצבת וקבועה, מומלץ להסיר את שיער הבטן המיותר באמצעים אחרים כמו, קרם (למתבגרים) או שעווה (למתבגרים+ נשים בהריון) כפי שצוין קודם לכן, גילוח יוצר זיפים קצרים ולא נעימים ולעיתים אף פצעים ולכן פחות מומלץ.

סדרת טיפולים

חשוב לקחת בחשבון שעל מנת לבצע הסרת שיער בלייזר ולהגיע לתוצאות הטובות ביותר, מומלץ לבצע סדרת טיפולים, מספר הטיפולים מותאם אישית לכל לקוח ולקוחה. על כן, מי שלא יכול להתחייב לתהליך מבחינת זמן או מבחינה כלכלית, זהו אינו הפתרון האולטימטיבי עבורו.

רמת הסיבולת לכאב

הסרת שיער באמצעות שעווה הנה כואבת, פחות מכך הסרת שיער באמצעות לייזר, למרות שתיתכן בהתחלה תחושה של חוסר נוחות ואף לרגישים ביותר כאב קל שאמור לעבור בתום הטיפול. חשוב לדעת, כי בבדיקת ההתאמה – לטיפול הסרת שיער בלייזר, במידה וקיים חשש מצד המטופל, ניתן לבדוק את רמת הכאב באמצעות טסט ראשוני, על מנת לדעת באיזה עוצמה לבצע את טיפול וכן, כדי לקבוע אם יש צורך במשחת אלחוש בטיפולים הראשונים.

הסרת מלאה או חלקית

בהסרת שיער בלייזר, נשים יבחרו מן הסתם – בהסרת שיער מלאה. גברים לעומת זאת, יכולים לבחור בנוסף להסרה מלאה גם בהסרה חלקית, שהיא למעשה דילול של כמות השיער באזור הבטן.

בשורה התחתונה

הסרת שיער באזור הבטן יכולה להיות נקודתית, באזור פס הטבור, פס הבטן, פס מורחב לצידי הטבור או הסרה מלאה באזור הבטן. לפני שניגשים לבצע את התהליך, יש לשקול מספר קריטריונים אינדיבידואלים לנו. במידה ובחרנו בהסרת שיער בלייזר יש להתחייב לתהליך ולבצע סדרה של טיפולים על מנת שהתהליך יצליח. לבעלי חוסר איזון הורמונלי מומלץ (עד להגעה לאיזון מלא), לבחור באלטרנטיבות כגון: שעווה , קרם או גילוח (אשר פחות מומלץ).

נגישות