תפריט

שיטות להסרת שיער

שיטות להסרת שיער: להלן סקירה של היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

גילוח

אחד היתרונות בהסרת שיער באמצעות סכין גילוח שזאת דרך קלה וזמינה. הבעיה היא, שגילוח מסיר רק את חלקה של השערה אשר נמצא מעל לעור ולכן, התוצאה מחזיקה מעמד רק כיומיים- שלושה. חיסרון נוסף הוא שבגלל זווית החיתוך בסכין השיער שצומח נראה כהה יותר, עבה וחתוך כך שזה עלול לעיתים קרובות לגרום לגירודים או לפצעונים קטנטנים ומוגלתיים. חיסרון נוסף של גילוח הוא חוסר היכולת לגלח אזורים כמו גב, כתפיים, ישבן ועוד – על מנת להגיע לאזורים אלו דרושה עזרה של אדם נוסף ועבור רוב האנשים זה לא רלוונטי.

הסרת שיער בקרם

שיטה זאת להסרת שיער הנה באמצעות קרם, גם כאן קיימים כל החסרונות בדומה לגילוח ובנוסף: השימוש בתכשיר מלווה לרוב בריח לא נעים, ולעיתים עשויה להופיע רגישות בעור לחומר הכימי שמצוי במרכיבים בקרם אשר עשויה להימשך מספר ימים ולדרוש טיפול רפואי. בנוסף, הסרת השיער בקרם מצריכה המתנה של מספר דקות, התוצאות לא מחזיקות מעמד יותר מאשר יומיים.

מריטת שיער בשעווה

אחד החסרונות הבולטים של השיטה, שצמיחת השיער המחודשת היא עדינה יותר ו/או מפוצלת ולכן, קשה לשיער לחדור את העור ולבצבץ דרכו החוצה. מצב כזה גורם לצמיחת השערות העדינות מתחת לעור ולהופעתם של פצעונים ובמקרים של החמרה נוצר תהליך דלקתי המכונה אבצס אשר מצריך טיפול כירורגי. חסרון נוסף היא עוצמת הכאב בעת מריטת השיער. כמו כן, מריטה לא נכונה עלולה לגרום לפצעים, שטפי דם, כוויות חום, כוויה כימית והופעתם של ורידים בולטים ולכן רוב האנשים אשר מורטים שיער בשעווה נדרשים לבקר אשת מקצוע בתדירות של אחת לשבועיים ועד חודש. שעווה באזור הפנים עלולה לגרום למתיחה מיותרת של העור, אשר תוביל בהמשך להזדקנות ו"נפילה" מוקדמת של עור הפנים.

מריטת השיער במכשיר ייעודי

שיטה זו דומה בחסרונותיה להסרת שיער בשעווה. החיסרון הבולט הוא צמיחת שיער מפוצלת מתחת לעור שאת נזקיה ציינו לעיל: הופעתם של פצעונים ובמקרים של החמרה נוצר תהליך דלקתי המכונה אבצס אשר מצריך טיפול כירורגי. מעבר לכך המריטה במכשיר מאוד כואבת עד כדי כך שלא ניתן לבצע הסרת שיער באזורי גוף עדינים כמו מפשעה ובתי שחי.

הסרת שיער בלייזר

שיטה זו צברה פופולריות רבה בישראל בשלושת העשורים האחרונים, כאשר קיימים בתחום רשתות ומכונים שונים המציעים הסרת שיער בלייזר. בשיטה זו נעשה שימוש בקרן לייזר המתאימה לרב האוכלוסייה, אשר מזהה את הפיגמנט המצוי בשערה, מועברת לזקיק השערה והורסת אותו. בהמשך השיער צומח חלש ועדין יותר וכבר לאחר מספר טיפולים ניתן להבחין בתוצאות מיטביות. היתרונות של שיטה זאת שהיא יעילה ביותר וניתן להגיע עמה לתוצאות בתוך זמן קצר. ישנם אנשים אשר השיטה אינה מתאימה עבורם הן בהיבט הרפואי והן מבחינת פיגמנט השערה ולכן כל מטופל ומטופלת נדרשים לעבור בדיקת אבחון והתאמה לטיפול. אנו ברשת מרפאות פרופורציה עושים שימוש בטכנולוגיית הלייזר המתקדמת ביותר עם מכשיר ה'סופרנו טיטניום' והטיפול מתבצע במרווחים של 12 שבועות ו/או על פי הנחיות הצוות המטפל כאשר מומלץ לבצע סדרת טיפולים בהתאמה אישית למטופל.

עוד על הסרת שיער בלייזר בפרופורציה >>

נגישות