תפריט

שיטות להסרת שיער

שיטות להסרת שיער: להלן סקירה של היתרונות והחסרונות של כל שיטה.

גילוח

אחד היתרונות בהסרת שיער באמצעות סכין גילוח שזאת דרך קלה וזמינה. הבעיה היא, שגילוח מסיר רק את חלקה של השערה אשר נמצא מעל לעור ולכן, התוצאה מחזיקה מעמד רק כיומיים- שלושה. חיסרון נוסף שלאחר השיער עתיד לצמוח כשהוא כהה יותר, עבה, ולעיתים, גם לגרום לגירוד בשל הזיפים הדוקרניים או לפצעונים קטנטנים ומוגלתיים.

הסרת שיער בקרם

שיטה זאת להסרת שיער הנה באמצעות קרם, גם כאן קיימים כל החסרונות בדומה לגילוח ובנוסף: גם עשויה להופיע רגישות לחומר הכימי שבקרם. השני, הסרת השיער בקרם מצריכה המתנה של מספר דקות, התוצאות לא מחזיקות מעמד יותר מאשר יומיים.

מריטת שיער בשעווה

אחד החסרונות הבולטים של השיטה, שצמיחת השיער המחודשת היא עדינה יותר, ולכן, קשה לה לחדור את העור ולבצבץ דרכו. מה שגורם לצמיחת השערות העדינות מתחת לעור ולהופעתם של פצעונים. חסרון נוסף היא עוצמת הכאב בעת מריטת השיער.

מריטת השיער במכשיר ייעודי

החיסרון של שיטה זאת היא צמיחת שיער מתחת לעור. מעבר לכך גם מומלץ,  לא לבצע הסרת שיער  באזורי גוף עדינים (כמו מפשעה ובתי שחי) .

הסרת שיער בלייזר

שיטה שצברה פופולריות בשני עשורים האחרונים, קיימים בשוק מכונים והסדרים שונים המציעים הסרת שיער בלייזר אשר נעשית באמצעות קרן הלייזר המתאימה לרב האוכלוסייה, וכבר לאחר מספר טיפולים ניתן להבחין בתוצאות.  היתרונות של שיטה זאת שהיא יעילה ביותר וניתן להגיע עמה לתוצאות מיטביות, כיוון שהחום הממוקד פוגע בזקיק השערה ומחסל אותה באופן מוחלט בצורה כזאת היא אינה מסוגלת לצמוח שוב. החיסרון שעדיין קיים אחוז מסוים באוכלוסייה שהשיטה אינה מיטבית עבורו ולכן נדרש לעבור בדיקת התאמה כאבחון ראשוני לשיטה.   בפרופורציה עושים שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ביותר עם מכשיר ה'סופרנו טיטניום' והטיפול מתבצע כל שלושה חודשים כאשר מומלץ לבצע סדרה של 12 טיפולים.

עוד על הסרת שיער בלייזר בפרופורציה >>

נגישות