תפריט

למי מתאים הניתוח?

ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח שמתאים בעיקר לנשים שסובלות מחזה נפול. או על פי המוגדר באופן פורמלי בעולם הרפואה: העטרה והפטמה ביחס לקפל השד. אם הפטמה והעטרה נמצאות מתחת לקפל השד, זוהי סיטואציה שבה השד נמצא במצב של צניחה וניתן להרים ולנתח את החזה.

אם את מתכננת הריונות רק דעי שבמידה ותבצעי את הניתוח לפני כן, יכול להיות שתוצאות הניתוח יפגעו לאחר הלידה, ובמידה ואת אחרי לידה, דעי כי יש להמתין חצי שנה אחרי הלידה או מסיום ההנקה כדי לבצע את הניתוח.

הצעד הראשון לקראת ניתוח הרמת חזה

החלטת לבצע את הניתוח? החלטה חכמה! זה השלב שבו את נכנסת לייעוץ הראשוני בו הרופא מוודא שאכן הפרמטרים המקובלים קיימים אצלך ואת מתאימה לבצע את הניתוח. בייעוץ, הרופא ימדוד את השדיים ואף יבחן אותם בהתאם לצורתם, לגודל, לסוג העור, למבנה, לגילך ולנתונים פיזיים נוספים אצלך.

כמו כן, רמת הצניחה של השדיים בהתאם למראה הכללי ומיקום הפטמה חשובים במקרה זה. בתום האבחון, תוכלו לערוך תיאום ציפיות לגבי התוצאה הרצויה ואף תקבלי את חוות דעתו הפורמלית של הרופא.

חשוב להדגיש שאם יש לך היסטוריה רפואית, או אם הנך מעל גיל 40 תתבקשי לעבור בדיקת ממוגרפיה לפני הניתוח.

אם הנך מתכוונת להיניק בעתיד עלייך ליידע את הרופא על מנת שיוכל להתאים לך טכניקות חדישות במהלך הניתוח להקל עלייך את עניין ההנקה.

מהלך הניתוח

אנחנו מבינים עד כמה חשוב לך לדעת הכל, וזאת הסיבה שהמידע הזה הוא כל כך מהותי עבורך. את הניתוח מקיימים בהרדמה כללית, אורכו נע בין שעה וחצי לשלוש וחצי שעות. הניתוח מתבצע על ידי כמה טכניקות המותאמות למצב החזה, ולרמת הצניחה שלו. אם קיימת צניחת שד באופן מינימלי או אפילו מתון מבצעים את הרמת החזה עם שתל שגם מוסיף נפח לשד ומרים אותו, ובשיטה הזאת הצלקת הנותרת היא מינימלית, עם עוד צלקת שלא נראית בקפל השד. אך אם צניחת השדיים היא עם המון עור רפוי זה לא יהיה יעיל להחדיר שתל, ועל כן, לא תהיה הרמת חזה עם שתל אלא עם משיכה של רקמות ועור.

החלמה מהניתוח

ההחלמה לאחר הניתוח היא יחסית מהירה ואם ישנם כאבים אפשר לטפל בהם במשככי כאבים בהתאם להמלצותיהם של הרופאים ובמהלכה מולבשת חזיה רפואית למשך כחודש ימים (גם בשעות הלילה).

רחצה במים פושרים (ללא שפשוף המקום) ניתן כבר לעשות לאחר יום ומומלץ להשתמש בקרם לחות לסובלים מעור יבש אך יש להמנע ממריחה באיזורי התפרים, ומפעילות מאומצת והרמה של חפצים בחודש הראשון, והכי הכי חשוב – תזכרי שהענקת לעצמך מתנה שבכל יום תגרום לך להרגיש טוב יותר מבפנים, ומבחוץ.

חשוב לנו שתדעי שהתייעצות עם הרופא לפני ההחלטה על ביצוע הניתוח היא חשובה ומשמעותית. הפגישה חשובה ומשמעותית לא רק לכם, אלא גם לרופא לגבי תיאום הציפיות ביניכם ועדכון הרקע הרפואי שלכם.

בהצלחה!

נגישות