תפריט

יש לי חזה קטן. האם הוא עלול לצנוח ולהצריך ניתוח הרמת חזה?

כן. על אף שהסיכויים לצניחה של השדיים גדולים יותר עבור נשים בעלות חזה גדול, גם חזה קטן עלול לצנוח ולהצריך ניתוח הרמת חזה. כוח המשיכה, גנטיקה וגם הנקות הם כמה מהאלמנטים שיתרמו לכך ולכן גם אצל נשים בעלות חזה קטן לעתים יש צורך בניתוח הרמת חזה .

האם לאחר ניתוח הרמת חזה הוא נשאר לנצח במקומו החדש?

תוצאות ניתוח הרמת חזה צפויות להישמר לשנים רבות. יש לזכור כי הגורמים המשפיעים על צניחת החזה אינם מתבטלים (גנטיקה, הזדקנות) וכן לקחת בחשבון פרמטרים שונים כמו לדוגמה גמישות העור שמשתנה עם השנים, הירושות הגנטיות וגם דיאטות ולידות שמכריעות גם הן את מידת הישמרותה של התוצאה. זוהי הסיבה שרצוי לעבור את הניתוח לאחר שסיימת עם הנקות, לאחר בגרות מלאה ובמשקל יציב.

האם ניתוח הרמת חזה יעלים את סימני המתיחה שעליהם?

חד משמעית לא. אל תבני על זה בכל מה שקשור לניתוח הרמת חזה. נראותם הפיזית של סימני המתיחה על העור יכולים להשתפר, אבל לחלוטין לא להיעלם.

האם ההחלמה לאחר ניתוח הרמת חזה ארוכה יותר מזו של ניתוח הגדלת חזה?

גם בניתוח הרמת חזה ישנו צורך במנוחה וחשוב לשים לב שגם כאן אסורה פעילות מאומצת ויש להישמע להוראות הרופא בכל הנוגע להתנהלות בשבועות שלאחר הניתוח.

אני לאחר לידה ומסיימת בקרוב להניק. מתי אוכל לעבור ניתוח להרמת חזה?

ההמלצה של המומחים שלנו היא להמתין לפחות כ-6 חודשים לאחר הלידה או סיום ההנקה.

החזה שלי נפול וגדול. האם אפשר לבצע הרמת חזה והקטנת חזה בו-זמנית?

בהחלט אפשרי ואף מקובל לבצע הרמת חזה תוך כדי ניתוח הקטנת חזה או הגדלת חזה.

האם מומלץ לבצע הרמה חזה עם שתלים או בלי?

התשובה תלויה במידת הצניחה של החזה. כאשר מדובר בצניחה מינימלית, בהחלט אפשר לבצע הרמת חזה בעזרת שתל. אך כאשר הצניחה משמעותית יותר, שימוש בשתל יהיה פחות אפקטיבי. לכן, לכל מקרה הפתרון האידאלי עבורו ויש לבחון בפגישת ייעוץ עם כירורג פלסטי.

נגישות