תפריט

ההרגשה החיובית מבפנים ומבחוץ היא חשובה. זה מסייע לנו לא רק בהרמת הביטחון העצמי, אלא בכל דבר שקשור בחיים החל מקריירה, ועד לחיי החברה האישיים שלנו. את התחושה הפנימית שלנו אנחנו משקפים החוצה לעולם.

אם אתם עדיין קוראים את המאמר הזה, כנראה שאתם לא מרגישים בנוח עם מראה האף שלכם ולכן אתם מתלבטים בנושא ניתוח פלסטי באף – אנחנו כאן כדי לתת לכם מענה על השאלות הצצות בראשכם ואולי להיות חלק מהסיוע בקבלת ההחלטות.

מהי התאמה לניתוח

ההתאמה לניתוח למעשה נקבעת דרך כמה קריטריונים רלוונטיים:

  • גיל המטופל/ת מעל גיל 16 (אלא אם כן יש מקרה חריג שבו לאחר התייעצות עם רופא הסיבות והגורמים לניתוח מאפשרים אחרת).
  • אף שכבר סיים את תקופת הגדילה.
  • ביטחון מלא בתהליך ובצעד שאתם עושים.
  • במידת הצורך, לשקול אופציה שהיא לא ניתוח.

חשוב שתדעו שישנן אופציות נוספות לשינוי האף ללא ניתוח, לדוגמא, פיסול ושיפוץ האף בחומצה היאלורונית אשר מעלימה בליטות, ממלאת שקעים ומעדנת את האף.

מהו הצעד הנכון עבורכם

למרות שנראה לכם שאתם היחידים בעולם שחושבים על ניתוח פלסטי באף אתם לחלוטין לא לבד. ולכן הגיוני מאד שתחששו ותתלבטו, הכי חשוב שתבחרו את המקום שבו הצוות הרפואי יהיה מודע לחששות שלכם וכך תקבלו את הליווי המלא בהתאמה האישית לכם.

למה חשוב להיפגש לפגישת ייעוץ מקדימה

פגישת הייעוץ המקדימה חשובה להשגת תוצאה מקסימלית המותאמת אליכם באופן אישי. על מנת שתוכלו ליהנות מהאף החדש שלכם ולצאת שבעי רצון, כדאי לבצע תיאום ציפיות מול המנתח לפני הניתוח. כך גם תוכלו לשמוע על תהליך הניתוח ולהגיע אליו ללא חששות ועם כל התשובות לשאלותיכם.

מה קורה בפגישת הייעוץ

במהלך פגישת הייעוץ הרופא בודק את מבנה האף והפנים ולמעשה בורר את הסיבה לקיום ניתוח האף. כמו כן, יבדקו בעיות נשימה שיתנו אינדיקציה האם יש צורך בניתוח רפואי או אסתטי בלבד.

במהלך הפגישה, תשוחחו עם הרופא על התוצאה המותאמת אישית אליכם ולמבנה הפנים שלכם, יחד עם מעבר על העבר הרפואי שלכם, על האם האף שלכם נפגע באופן כלשהו במהלך החיים ו/או האם ישנן תרופות קבועות או הרגלי עישון.

בסופו של דבר יפנו אתכם לבצע בדיקות דם על מנת לקבל אישור סופי למצב הרפואי המאפשר את קיום הניתוח.

ניתוח פלסטי באף – כדאי שתדעו

  • את בדיקות הדם שהופניתן אליהן יש לבצע שבועיים לפני ניתוח האף.
  • אם הניתוח הוא גם רפואי תצטרכו לבצע בדיקה מקדימה של דרכי הנשימה, לפני הניתוח.
  • מומלץ – לחפוף את הראש יום לפני הניתוח, לאחרי כן תגיע תקופה שבה זה יהיה אחד הדברים המאתגרים לביצוע.
  • הניתוח מתקיים בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית עם טשטוש עמוק, תלוי אופי הניתוח ובנתוני ההתאמה האישית שלכם.
  • לניתוח שתי שיטות ביצוע – השיטה הסגורה, והשיטה הפתוחה.
  • אורך הניתוח הוא בין שעה לשעתיים.

החלמה ותוצאות

תהליך ההחלמה מניתוח כמו ניתוח פלסטי באף יכול להימשך לערך שנה. במרבית מניתוחי האף שינוי משמעותי יראה כבר בחצי השנה הראשונה, והתוצאות המשמעותיות יתגלו כבר אז. בלא מעט ממקרים אחרים, ניתן לראות שינויים באף גם אחרי כשנה.

לאחר כשבוע לערך הגבס ממקום הניתוח יוסר ואולי יהיו חבורות ונפיחויות, שטפי דם סביב העיניים וכאבי ראש קלים. לאחר כשבועיים יוסרו כל התפרים והחבישות, לאחר כשלושה שבועות רוב החבורות נעלמות ולאחר כשישה שבועות גם הנפיחות תרד כך שתוך חצי שנה כמעט ולא תורגש.

חשוב לזכור שפגישת ייעוץ עם רופא לפני קבלת ההחלטה על ניתוח אף פלסטי היא מהותית מאד ומאפשרת לכם לקבל אינדיקציה על מצבכם הרפואי וכך להחליט על הניתוח באופן המותאם לכם אישית.

נגישות