תפריט

איך אוכל לדעת שהאף החדש לאחר ניתוח אף יתאים לי לפנים?

בעת פגישת הייעוץ הראשונית, הרופא נותן את ההמלצה המקצועית והאסתטית שלו למטופל. בפגישה זו מתקיים גם תיאום ציפיות ובסופה חייבת להיות הסכמה הדדית סופית לגבי העיצוב החדש של האף כפי שיתקבל לאחר הניתוח. יש לקחת בחשבון ממצאים אובייקטיביים בשטח כמו מראה האף הנוכחי-מבנה הפנים ותווי הפנים, ולאור זאת לבנות את הציפיות למראה האף החדש.

מה קורה לאחר ניתוח אף?

ברוב המקרים נשארים המנותחים עם גבס על האף, אותו מסירים לאחר בדיקת הרופא. ישנה תחושה של רגישות למגע, נפיחות ומעין תחושה של "אף סתום" כמו בזמן צינון.

האם ניתוח אף מבוצע בהרדמה חלקית או מלאה?

כמובן שניתן לבצע ניתוח אף בהרדמה מקומית בלבד- וכך נעשה גם בעבר. אולם המתח הגדול בו שרוי המטופל גורם לו לנוע באי נוחות בעת הניתוח. הרדמה מלאה מעניקה ביטחון הן לרופא והן למטופל והניתוח עובר מהר וללא חשש לשני הצדדים.

האם ישנה אפשרות לטפל גם בגבנון במסגרת ניתוח אף?

שיטות הניתוח היום הן מתוחכמות במיוחד והרופאים המיומנים שבחבורה ידעו לתת מענה ממוקד גם לבעיית הגבנון. ניתוח אף פתוח למשל, הוא אחת מהשיטות הממוקדות המטפלות בבעיית הגבנון באופן ממוקד ועדין.

האם לאחר ניתוח אף אוכל לחזור לשגרה מלאה?

באופן כללי ניתן לחזור לשגרה מלאה לאחר ניתוח אף אולם יש לקחת בחשבון שבמקרים מסוימים הרופא יניח גבס על האזור, תהיה רגישות למגע ואולי אפילו תחושה של אף "סתום". אין מניעה להמשיך בשגרת חיים רגילה לחלוטין.

האם לאחר ניתוח אף נשארות צלקות?

ניתוח אף מתבצע במספר צורות: יישור אף, הצרת אף, הרמת אף והקטנת הנחיריים. כשמתבצעת הקטנה של נחיריים או הצרת האף, תיתכן הופעתן של צלקות מינוריות בתוך האף או בבסיס האף. בדרך כלל הצלקות מיטשטשות במשך הזמן וכמעט שלא ניתן יהיה לראות אותן. לצפייה בתמונות לפני ואחרי של ניתוחי אף

מאיזה גיל ניתן לעבור ניתוח אף?

באופן כללי ניתן לומר כי הגיל המינימלי לביצוע ניתוח אף תלוי בשלב בו הגוף השלים את התפתחותו, בערך סביב גיל 16. יחד עם זאת ישנם גורמים נוספים בקביעת הגיל המתאים לניתוח, ביניהם קצב התפתחותו הכללית של הגוף ומצב המוכנות הנפשית של המטופל, אשר ייקבעו בפגישת הייעוץ עם הרופא.

האם אפשר לשלב בין ניתוח אף רפואי לניתוח אף קוסמטי?

כן. ישנם מקרים בהם אם ישנו צורך בניתוח אף מטעמים רפואיים, ניתן לשלב גם בין השניים ולבצע גם תיקון קוסמטי לשביעות רצונו של המטופל.

האם במהלך ניתוח אף מקטינים גם את הנחיריים?

כן. המטרה היא לעצב את האף כך שיתאים לפרופורציות הפנים ויהיה פרופורציונלי בפני עצמו, לפיכך במרבית הפעמים במהלך ניתוח אף יוקטנו גם הנחיריים.

האם מותר לקנח את האף לאחר הניתוח?

כשבועיים לאחר הניתוח יש לקנח את האף בעדינות בעזרת קיסמים או על ידי סתימת נחיר אחד ונשיפה מהנחיר הפתוח. לאחר כחודש אפשר לקנח כרגיל.

כמה זמן אחרי ניתוח אף רואים תוצאה סופית?

ההחלמה מניתוח אף מתבצעת בשלבים וכך גם התגבשות התוצאה הסופית של הניתוח. כשבועיים לאחר הניתוח מורידים את הסד המקבע, לאחר כשלושה שבועות הנפיחות והסימנים ייעלמו ולאחר כמספר חודשים ניתן יהיה לראות את התוצאה הסופית.

האם ניתוח אף פותר בעיות נשימה?

תלוי באילו בעיות נשימה מדובר וממה הן נובעות. בעיות נשימה שנובעות למשל בעקבות סטייה של מחיצת האף יכולות להיפתר על ידי ניתוח אף. חשוב קודם כל לאבחן את הבעיה ולהבין האם ניתן לטפל בה באמצעות ניתוח אף, ישנן בעיות רבות כאמור שאכן ברות טיפול ולאחר הניתוח יוכל המטופל לנשום בקלות יתרה.

האם ניתוח אף מאפשר להצר את האף באופן שייראה טבעי?

בהחלט כן. במהלך ניתוח אף ניתן להצר את האף ואת הנחיריים ולהקטין את קצה האף בצורה שתיראה טבעית ותשתלב בפנים.

האם אפשר להפוך כל אף לאף סולד?

בעקרון, ניתוח אף מאפשר את עיצוב צורת האף על ידי הרופא באופן יחסית חופשי, ולכן ניתן להפוך כל אף לסולד. יחד עם זאת, חשוב יותר לבדוק האם אף סולד מתאים לפניו של המטופל. המטרה בניתוח אף לא צריכה להיות אידאל כזה או אחר, אלא להתאים את האף לפניו של המטופל בצורה האידיאלית ביותר על מנת שישתלב בפנים באופן טבעי.

נגישות