תפריט

מהי הקפאת שומן?

הקפאת שומן נחשבת, כיום, כאחד מתהליכי הצרת ההיקפים המבוקשים והיעילים ביותר. בשנים האחרונות. הקפאת שומן, המכונה גם קריוליפוליזיס (Cryolipolysis), משתמשת בטכנולוגיות הקפאה מתקדמות כדי לגרום להרס של תאי השומן הקיימים באזור מסוים בגוף. הפחתת מספרם על ידי ההרס גורמת לצמצום ההיקפים ולמיצוקם של חלקי הגוף שונים, אשר גם אימונים מפרכים בחדר הכושר וגם דיאטות קפדניות ומחמירות אינם מצליחים לטפל בהם. בכל אחד מהטיפולים שאינם פולשניים ניתן להפחית עד 7 ס"מ מהיקף האזור המטופל, והתהליך מורכב מצילומים, מדידות היקפים ומשקל ומסדרות טיפול המכילות עד שלושה טיפולים בכל אחד מהאזורים המטופלים.

מה צריך לדעת עוד על הטיפול?

משך כל טיפול הוא 60 דקות, שבמהלכן, שוכבים המטופלים על מיטת הטיפולים, בעוד ידיות הקירור מוצמדות לאזור המטופל. על מנת לקבל את התוצאות האופטימליות, מומלץ לבצע סדרה בת שלושה טיפולים, בהפרשים של שישה שבועות בין טיפול אחד לבא אחריו. לאחר ביצוע הטיפול האחרון בסדרה, למערכת הלימפתית נדרש עוד עד כחודש ימים על מנת לסלק את תאי השומן המתים מהגוף. כך שבסך הכל, יידרש לכם פרק זמן של עד לארבעה חודשים, על מנת להגיע לתוצאות ולהיקפים הרצויים. כמובן, שבזמן זה (וגם לאחריו) יש לשמור על הכושר ועל התזונה המתאימה, כדי למקסם את התוצאות המתקבלות.

כיצד מתבצעת הקפאת שומן בפועל?

במהלך הקפאת שומן אוחזות זרועותיו של המכשיר באזור המטופל ויוצרות אפקט יניקה באמצעות ואקום. לאחר מכן, הן מקררות אותו באופן הדרגתי עד לטמפרטורה הרצויה (מינוס עשר מעלות). במקביל להרס המכוון של תאי השומן, תופעת הלוואי הטבעית היא אובדן תחושה זמני ותחושת קיפאון באזור המטופל. התופעה עתידה לחלוף בתוך כשעה, כשעל מנת לזרז חזרתה של התחושה באזור ואת החזרה לזרימת הדם הרגילה, מעסה הרופא המקצועי את האזור.
כמובן שגם כאן, בדומה לטיפולים אחרים, כל מטופל/ת חש ומתמודד עם תהליך הטיפול באופן שונה ממטופלים אחרים, אך, באופן כוללני, ניתן להגדיר את הטיפול ככזה שאיננו כואב. לכל היותר – קיימת תחושה בלתי נוחה, אשר נובעת מצביטתו של הואקום ומההקפאה ההדרגתית. אולם, בהשוואה בין הקפאת שומן לגישות אחרות לחיטוב ולמיצוק הגוף (למשל, לשאיבת שומן), מדובר בחוויה נסבלת לחלוטין גם למטופלים הרגישים לכאב, בעוד שזמן ההחלמה ממנה קצר והחזרה לשיגרה מיידית

האם לתהליך ישנן תופעות לוואי?

ככל תהליך, גם תהליך הקפאת שומן כולל תופעות לוואי מסוימות, אולם הן, לרוב, מינוריות ושטחיות לחלוטין. תחושות כמו שינוי ברמת התחושה באזור, עקצוצים מועטים, ולעתים, אף רצון לגרד את העור באזור המטופל,אדמומיות ושטפי דם קטנים. מקורן בתהליך עצמו ובעובדה כי האזור המטופל נשאב בואקום ומוקפא במשך 60 דקות, דבר המעמעם את התחושה באזור ובעור העוטף אותו. כפי שציינו, מדובר בתופעות מינוריות, שאף הן חולפות בתוך פרקי זמן של שעות עד ימים (במקרים הקיצוניים). תופעת הלוואי החמורה מכל המופיעה בתהליכים דומים ואיננה נכללת בטיפול זה, היא קפלי העור העודף. לדבר ישנן מספר סיבות. הראשונה בהן היא כי, מלכתחילה, הקפאת שומן מיועדת לאנשים שבגופם עודפי שומן קטנים, התוצאות אינן דרסטיות. השנייה היא, כי בניגוד לתהליכים מהירים (שוב, לדוגמה, שאיבת שומן) מדובר בתהליכים הדרגתיים, שהעור מספיק להסתגל אליהם ולהתאים את קצב ההתכווצות שלו לקצב סילוק תאי השומן המומתים מהגוף על ידי המערכת הלימפתית. כך, העור ממשיך לעטוף את הגוף באופן מהודק ומתוח, ומקנה לכם את המראה המחוטב והמוצק אליו אתם שואפים.

חשוב לציין, כי למרות שטיפולי הקפאת שומן מחסלים את התאים באזור המטופל, עדיין, אזורי הגוף האחרים נשארים בעלי מספר תאים זהה לעבר, כך שנדרשת שמירה על תזונה בריאה ומאוזנת ועל אורח החיים הבריא, כדי שנפח תאי השומן באזורים שלא טופלו לא יגדלו. כלומר, אם ביצעת הקפאת שומן באזור הבטן,פונטנציאל ההשמנה באזור זה יורד משמעותית ב 30% עדיין, הירכיים והזרועות שלך נמצאים בסכנת השמנה, ללא ההקפדה על אכילה נכונה ובריאה!

נגישות